PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : WordPress En Başarılı İçerik Yönetim Sistemi Olduerkolay
14.Mayıs.2015, 16:29
WordPress En Başarılı İçerik Yönetim Sistemi Oldu

Geçtiğimiz günler içerisinde yapılan son CodeGuard web sitesi raporlarının sonuçlarına göre WordPress en çok tercih edilen içerik yönetim aracı oldu.


https://www.veteknoloji.net/resimler/haberler/wordpress-en-basarili-icerik-yonetim-sistemi-oldu.jpg


Geçtiğimiz günler içerisinde yapılan son CodeGuard web sitesi raporlarının sonuçlarına göre WordPress en çok tercih edilen içerik yönetim aracı oldu. WordPress'in rakipleri olan Joomla ve Drupal'i açık ara bir şekilde geride bıraktı. Yapılan rapor içerisinde web sitesi analiz ve yedekleme rakamlara yer verildi. Edinilen sonuçlara göre ise WordPress dünya genelinde oldukça fazla kullanıcıya sahip.

2015 yılının yaklaşık olarak ilk çeyreğinde gerçekleştirilen araştırma, Dünya üzerinde içerik yönetmek için kullanıma sokulan yaygın altyapının WordPress olduğunu vurguluyor. Yaklaşık olarak yüzde bazında 78.8 gibi bir oranla WordPress, Joomla, Drupal ve Concreta 5'in oldukça fazla ilerisinde kendisine yer ediniyor.https://www.veteknoloji.net/resim/haber/images/wp2.jpg


Firmanın çatısı altında geliştirilen eklentilerden oldukça fazla kullanıma sahip olan Akismet, Tema konusunda ise Avada olduğu raporlar içerisinde belirtiliyor. Google'ın son zamanlarda gitmiş olduğu değişiklikler içerisinde ise mobil standartlarına sahip olmayan yaklaşık olarak yüzde oranında 51 site bulunuyor.

Veteknoloji (https://www.veteknoloji.net/haber/wordpress-en-basarili-icerik-yonetim-sistemi-oldu-76785.html)

deniz
14.Mayıs.2015, 17:46
Karşımıza çıkan sitelerin çoğu WordPress olunca böyle bir sonuç sürpriz olmuyor. Malumun ilanı olmuş bu haber.