PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Facebook, Instant Articles Özelliğini Kullanıma Sunduerkolay
13.Mayıs.2015, 21:24
Facebook, Instant Articles Özelliğini Kullanıma Sundu
Facebook, yayıncıların daha hızlı ve interaktif makaleler paylaşmasına olanak sağlayan Instant Articles özelliğini ve Carousel mobil reklam formatını kullanıma sundu.https://s01.shiftdelete.net/img/general_b/15-05/13/facebook-instant-articles.jpg

Facebook son zamanlarda kullanıcı deneyimine yönelik yaptığı yatırımlarla dikkat çekiyor. Bu bağlamda Haber Akışı algoritmasını sürekli geliştiriyor ve kişiselleştirmeye epey önem veriyor.

Sosyal medya devinin son olarak tanıttığı Instant Articles ile özgün ve güvenilir içeriğe ne kadar çok önem verdiği de bir defa daha kanıtlanmış oluyor. Facebook'un yaptığı açıklamaya göre kullanıcılar haberleri takip etmek için mobil uygulamaları çok yoğun bir şekilde kullanıyor. Bu deneyimi daha da ileri taşımak adına bir şey yapmak istediklerini ve bu bağlamda da Instant Arcticles'ın ortaya çıktığını belirtiliyor.

https://s01.shiftdelete.net/img/content/15-05/13/2-photo.jpg

Özellikle mobil deneyimi çok daha hızlandıracak Instant Arcticles sayesinde, mobil web makalelerinin yüklenmesi yaklaşık sekiz saniye sürerken Instant Articles ile makalelerin on kat daha hızlı yüklenmesi sağlanıyor. Uygulamanın sunduğu bir diğer avantaj ise kullanıcıların yeni bir haber veya makale görmek istediklerinde Facebook'tan ayrılmak zorunda kalmamaları. Uygulamanın Facebook'a sunduğu en büyük avantajda işte bu diyebiliriz. Uygulamanın halihazırda Facebook'un iPhone uygulaması üzerinden kullanıma sunulduğunu da belirtelim.

https://s01.shiftdelete.net/img/content/15-05/13/11057025_479741758842785_1461790909_n.jpg

Facebook'un getirdiği bir diğer yenilik ise geçtiğimiz yıl kullanıma sunduğu tek görselli reklamlara göre maliyeti yüzde 30-50 arasında, tıklama başına ise yüzde 20-30 arasında azaltan Carousel reklam formatını mobil uygulamalara da taşıması. Bağlantılarıyla birlikte en fazla beş görseli destekleyen Carousel reklam formatı ilgi çekici olmasının yanı sıra doğrudan cevaplı ve marka bilinirliğini artırıcı pazarlamayı desteklemesiyle de dikkat çekiyor.

Bekir Can Yumrutepe - SDN (https://shiftdelete.net/facebook-instant-articles-ozelligini-kullanima-sundu-60465)