PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "Nesnelerin İnterneti" raporu tanıtıldıerkolay
12.Mayıs.2015, 12:15
DHL ve Cisco, Dubai'deki DHL Global Teknoloji Konferansında birlikte hazırladıkları "Nesnelerin İnterneti" konulu yeni Trend Raporunu tanıttılar.


https://www.btnet.com.tr/wp-content/uploads/2015/05/iot-500x428.jpg

DHL ve Cisco'nun birlikte hazırladığı "Nesnelerin İnterneti Trend Raporu" teknolojinin sağladığı büyük potansiyeli ortaya çıkarıyor. Önümüzdeki on yıl içinde nesneler arasında kurulacak olan yeni bağlantılarla tahminen 8 trilyon dolar kazanç sağlanacak.

DHL Supply Chain Türkiye Genel Müdürü Hakan Kırımlı; DHL olarak, "Nesnelerin İnterneti" teknolojilerinin bu global dönüşümde önemli rol oynayacaklarına inandıklarını söyledi. Trend Raporu, bugünkü 15 milyar cihaza karşılık 2020 yılında birbiriyle bağlantılı 50 milyar cihaz olacağını öngörüyor. Rapor, bu teknolojik devrimin işletmeler açısından ne anlama geleceğine odaklanıyor. Artan gelir ve düşük maliyet modeli, daha çok bağlantı sayesinde şirketler arasında yayılacak. Böylece depolama, yük taşıma gibi tedarik zinciri ya da lojistik operasyonu olan tüm şirketler için "Nesnelerin İnterneti" müşterilere özel teslimat seçeneklerinden, daha verimli depolama ve nakliyeye kadar düzen değiştirici bir etki yaratacak.

Rapora göre, "Nesnelerin İnterneti" milyonlarca sevkiyatı birbirine bağlarken, gelecek on yıl içinde lojistik sektörü operasyonel verim anlamında yeni seviyelere ulaşabilir. Depolamada birbirine bağlanan paletler ve nesneler daha akıllı envanter yönetimini olanaklı kılabilir. Yük taşımacılığında izleme ve takip hızlı, doğru, öngörülü biçimde yapılabilir. Bağlantı kuran araçlar sayesinde filo yönetimi ve bakım takvimleri otomatik yapılabilir. Ayrıca teslimat personeli ve araçlar arasında bağlantı kurulması dönüş rotalarını etkilerken tüketici teslimatlarında verimi artırabilir.

btnet.com.tr (https://www.btnet.com.tr/99503-nesnelerin-interneti-raporu-tanitildi.html)