PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ParkVAR uygulaması ile park sorununuz kalmayacakerkolay
12.Mayıs.2015, 12:09
Park sorununa ilginç bir çözüm
Büyük şehirlerde park yeri bulma sıkıntısı giderek daha büyük bir sorun haline gelirken, ParkVAR uygulaması bu soruna ilginç bir çözüm getiriyor. ParkVAR sosyal park yeri paylaşım uygulamasıyla, kullanıcılar araçlarını park ettikleri yerleri park yeri arayan diğer kişilerle paylaşabiliyor ve birbirlerinin yerine park edebiliyor.

https://www.btnet.com.tr/wp-content/uploads/2015/05/parkvar_ilan3-1-550x637.jpg

ParkVAR uygulaması, sosyal park yeri paylaşım uygulaması olarak hayata geçirildi. Ücretsiz olarak kullanıma sunulan uygulama ilk etapta sadece İOS 8 tabanlı işletim sistemine sahip iPhone’lar üzerinde yayına sunuldu. Android uygulama ise yakında Google Play’de yerini alacak. ParkVAR, sosyal park yeri paylaşımı uygulaması, şehir içerisinde sürücülerin araçlarını park ettikleri yerleri, park yeri arayan diğer kişilerle paylaşması ve bu kişilerin birbirlerinin yerine park etmesi olarak tanımlanıyor. Üstelik her paylaşım için kullanıcılarına da hediye parky puan vererek kazandırıyor.

ParkVAR yetkilileri; şehir trafiğini oluşturan kullanıcıların yüzde 18'inin günde ortalama 12 dakika park yeri aramak için zaman harcadığını ve ParkVAR uygulamasının daha az zaman kaybı ve enerji tasarrufu sağladığını dile getiriyorlar.

Görselden de gördüğünüz gibi uygulamanın web sayfası www.parkvar.com üzerinden gelişmeleri takip edebilirsiniz.

btnet.com.tr (https://www.btnet.com.tr/99494-park-sorununa-ilginc-bir-cozum.html)