PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Google Glass 2.0 İçin Emekler Başladıbulent_dogan81
28.Nisan.2015, 00:56
Luxottica-google Google’ın büyük bir umutlarla ilk versiyonunu çıkarttığı akıllı gözlük Glass, kitlesel şekilde satışa bile çıkamamış, plan sonlandırılmıştı. Bu senenin derhal başlangıcında kısmi satışın da sonlanmasıyla beraber, Google Glass’ın yine yapılanma sürecine gireceği de duyurulmuştu. Bu istikametteki ilk haber Luxottica firmasından geldi.


Google’ın yeni teknolojiler üreten ve AR-GE iş kolu şekilde nitelendirebileceğimiz Google X, alınan yine yapılanma sonucu sonrasında Google yönünden satın alınan Nest’in üreticisi Tony Fadell’a bağlandı. Kısacası akıllı termostat Nest’i yaratan ve Google’a satışını gerçekleştiren Fadell, bundan sonra Google’ın oldukça ciddiyet verdiği akıllı gözlük projesinin de lideri konumuna gelmiş oldu. Birkaç ay sükut ve olası çabalama periyodunun peşinden ise, yeni Glass 2.0’dan ilk haberler gelmeye başlamış durumda.


Sayısız meşhur ve lüks markaya iş oluşturan İtalyan Luxottica‘nın CEO’su Massimo Vian’ın Milano’da yapmış olduğu açıklamasıyla ortaya çıkan haber, yeni Glass için çalışmalara başlandığını da resmi şekilde doğrulamış oluyor. Google ve Luxottica şirketler, daha ilkin de bir araya gelmiş ve işin teknoloji tarafı ile moda yönünü dengelemek için emekler yapmıştı.


Luxottica’nın benzer vakitte Intel’le de bir iş ortaklığı bulunuyor. İşin gözlük tarafındaki teknik bölümüne hakim olan ve modayla alakalı bölümünü halledecek Luxottica, işin teknolojisini geliştiren Google ile yapacağı ortaklıkla son kullanıcılara en doğru biçimde hitap eden ve “kullanılabilir” bir ürün ortaya çıkarmaya çalışacak. Bakalım Google Glass, küllerinden yine doğarak daha kuvvetli bir biçimde karşımıza çıkabilecek mi?