PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Google'dan Yeni Bir Servis: Project Fierkolay
24.Nisan.2015, 00:23
Google launches Project Fi mobile phone network
Geçtiğimiz hafta Nexus 6'nın sistem imajında ortaya çıkan bilgiler Google'ın mobil sağlayıcı olma girişimleri ortaya çıkmıştı. Şimdi ise Google bu girişimlerinin meyvesini yani Project Fi'yi açıkladı.

https://ichef.bbci.co.uk/news/660/media/images/82499000/jpg/_82499524_b339bcb3-4e56-4278-9d1c-de23694f8e01.jpg


Şu an için ABD'de kullanılabilecek olan bu servis, hücresel veri ve Wi-Fi arasında geçişi sağlayacak ve kullanıcılarının sadece kullandıkları kadar verinin ücretini ödemesine olanak sağlayacak. Ayrıca serviste öncelik tabii ki Wi-Fi sinyallerine verilecek. Bilindiği üzere kullanıcılar halihazırda mobil operatörlerle belirli bir veri miktarı için toplu para ödüyor. Google bunun önüne geçmeyi hedefliyor ve kullanıcıların bu konuda tasarruf etmelerini sağlamayı planlıyor.

Öte yandan Google bu servisi için kendi kablosuz ağını oluşturmadı. Ancak Google, ülkenin önde gelen operatörleri Sprint ve T-Mobile ile onların ağlarını kullanabilmek için anlaşma yaptı. Bunun yanında Google'ın bu pazara girişi ise mobil servis sağlayıcıları için endişe verici olarak görülüyor. Zira hiç kimse Google'dan bu alanda sadece Project Fi servisiyle yetinmesini beklemiyor. Önümüzdeki aylarda Google bu alandaki diğer çalışmalarını da açıklayacaktır.

haberler.com (https://www.haberler.com/google-dan-yeni-bir-servis-project-fi-7227475-haberi/)