PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Telefonlarda 52 Megapiksel Devrikazanova21641
22.Nisan.2015, 21:54
https://webmaster.bbs.tr/attachment.php?attachmentid=147&stc=1

Akıllı telefonlar günümüzde fotoğraf makinaların yerini almaya başladı. Ancak telefonlarda kullanılan lensler küçük olduğu için henüz DSLR makinaların çektiği seviyede fotoğraflar çekmek pek mümkün olmuyordu. Silikon Vadisi’nde bir ekip bu durumu değiştirmek için ilginç bir proje başlattı.


Light isimli firma geliştirdiği kamera modülü sayesinde tam 52 Megapiksel çözünürlüğünde kamerayı telefonlara entegre etmeyi hedefliyor. Tek bir lens yerine birden fazla lensi barındıran bu modül, çekilen fotoğrafta daha fazla detay ve netlik sağlayacak. Bu netlik birden fazla sensör ve lens ile çekilen fotoğrafları yazılımsal olarak bir araya getirilerek sağlanacak.


Proje hayata geçirilecek!
Light firması ayrıca yakından tanıyacağınız Foxconn ile lisans ve yatırım anlaşması imzaladı. Yani bu proje sadece hayal ürünü olarak kalmayacak yakında hayata geçirilecek.


Apple, Linx'i Satın Aldı!


Bu sistem hatırlayacağınız gibi Apple’ın geçtiğimiz günlerde satın aldığı Linx firmasının kamera modülüne benziyor. Bakalım önümüzdeki aylarda 52 Megapiksel üstü veya yakınında bir üst düzey kamera modülünü akıllı telefonlarda görebilecek miyiz?

52 Megapiksel kamera modülü hakkında ne düşünüyorsunuz?
kaynak: ShiftDelete.Net