PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 21 Nisan Güncellemesi Hakkında Gerçek Detaylı BilgiSir.Vanity
22.Nisan.2015, 21:43
Arkadaşlar herkes sorup duruyor ne olacak diye. Bazıları ise güncellemenin arama sonuçlarını şimdiden etkilediğini iddia ediyor.
Nedir bu güncelleme ?
Bunu direkt Google'nin ağzından cevaplayalım:

Bu güncelleme mobilden arama yapan kullanıcıların bilgiye daha etkili ulaşabilmeleri için mobil uyumlu sitelerin ön plana çıkarılmasıdır.
Kaynak: https://googlewebmastercentral.blogsp...ly-search.html (https://googlewebmastercentral.blogspot.com.tr/2015/02/finding-more-mobile-friendly-search.html)

Bu güncelleme masaüstü ve tablet aramalarını etkileyecek mi?

Hayır hayır hayır. Sadece mobilden arama yapanları etkileyecek.
Kaynak: https://googlewebmastercentral.blogsp...-friendly.html (https://googlewebmastercentral.blogspot.com.tr/2015/04/faqs-april-21st-mobile-friendly.html) -1. soru

Bu güncelleme tüm siteyi mi yoksa sayfayı mı ekleyecek?

Sayfa sayfa değişiklik gösterebilir.
Kaynak: https://googlewebmastercentral.blogsp...-friendly.html (https://googlewebmastercentral.blogspot.com.tr/2015/04/faqs-april-21st-mobile-friendly.html) -2. soru


Merak ettiğiniz herşey burada yazıyor. Google madde madde anlatmış. Mobilden ziyaretcisi çok olan varsa iyice incelesin.

Kaynak: https://googlewebmastercentral.blogsp...-friendly.html (https://googlewebmastercentral.blogspot.com.tr/2015/04/faqs-april-21st-mobile-friendly.html)

Diğer bir kaynak link yapısıyla ilgili. 16 nisan tarihli.

https://googlewebmastercentral.blogsp...in-search.html (https://googlewebmastercentral.blogspot.com.tr/2015/04/better-presentation-of-urls-in-search.html)


Önemli!!!

Mobil uyumlu olmayan web sitem artık mobil aramalarda geriye mi düşecek???

Eğer sayfanız mobil uyumlu değil ama kaliteli bir içeriğe sahipse yine aranan kelimelerde üst sıralarda kalacaktır.

Kaynak: https://googlewebmastercentral.blogsp...-friendly.html (https://googlewebmastercentral.blogspot.com.tr/2015/04/faqs-april-21st-mobile-friendly.html) -Soru 9