PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Google'dan Dış Hava Yastıklı Otomobilkazanova21641
18.Nisan.2015, 22:31
https://webmaster.bbs.tr/attachment.php?attachmentid=139&stc=1


Google'ın sürücüye ihtiyaç duymayan meşhur otomobili görünüşe göre kaza anında açılacak "dış cephe hava yastığı" teknolojisi ile gelecek.


Google'dan Dış Hava Yastıklı Otomobil
Günümüz otomobillerinin uzun süredir sahip olduğu ve ciddi kazalarda hayat kurtaran airbag (hava yastığı) sistemleri gelecekte sadece araçların içerisinde yer almayabilir. Google'ın uzun süredir üzerinde çalıştığı ve her geçen gün farklı özellikler eklemeye çabaladığı sürücüsüz akıllı otomobili, açıklamalara göre dış cephesinde de acil hava yastıklarına sahip olacak.


:: Google'ın Sürücüsüz Arabası 2020'de Gelecek
Veriler bu yeni projenin hem insan hayatını kurtarmak, hem de otomobilin fiziksel durumunu daha uzun süre koruyabilmek için hayata geçirildiğini gösteriyor. Çalışma mantığı ise, hava yastıklarının dışarıdan gelecek her türlü ciddi darbeyi birkaç saniye içerisinde tespit ederek açılması üzerine kurulu.


:: Elektrikli Otomobiller Yazları Serin Kılacak
Hava yastıkları, çarpan araç ya da nesnenin formuna göre şekil alabilecek ve hasarı minimum seviyede tutmaya çabalayacak. Google'ın sürücüsüz otomobili aslında bu fikri kullanmak isteyen ilk örnek de değil. Bir süredir Volvo tarafından üzerinde alternatif çözümler geliştirilmeye çalışılan dış cephe airbag sisteminin, geleceğin olmazsa olmazı haline getirilmesi arzu ediliyor.


:: Ford Hıza Müdahale Eden Araç Üretiyor
Google'ın fütüristik otomobili bakalım kullanıma hazır olduğunda ne gibi özellikleri beraberinde taşıyor olacak.

kaynak:https://shiftdelete.net/googledan-dis-hava-yastikli-otomobil-59306