PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Apple Watch’tan Rekor Ön Satış Fiyatları!kazanova21641
14.Nisan.2015, 20:40
Apple‘ın merakla beklenen akıllı saati Watch’un ABD için ön sipariş rakamları gelmeye başladı. Buna göre saat, satışa çıktığı ilk günde 1 milyona yakın ön sipariş almış.


SliceIntelligence’ın haberine göre Watch’un tam ön sipariş rakamı 957,000. İlk gün satılan Apple Watch’lar arasında en çok ilgi göreni de, 42mm’lik Apple Watch sport Space Gray olmuş. 38 ve 42mm’lik kasa boyutları; alüminyum çelik, ve 18K altın kasa malzemeleriyle üretilen saatler, buna göre değişen fiyat etiketleriyle de dikkat çekiyor. Ancak kasa boyutu ve malzemesi haricinde, teknik açıdan modeller arasında herhangi bir fark bulunmuyor(farklı modellerin farklı Kordon modellerine sahip olduğunu da belirtmeliyiz).
Kordonlar arasında en çok sipariş edilen ise, “Black SportBand” ismiyle satılan siyah renkli spor kordon. Bu kordon, ilk günden %28'lik bir pay kapmış durumda. Burada dikkat çekilmesi gereken en önemli konu şu: SliceIntelligence, Apple Watch’un ABD ile aynı anda satışa sunulduğu diğer 8 ülkeden herhangi bir rakama sahip değil. Kısacası bu satış rakamları, buz dağının sadece görünen kısmı.


Genel satışlarda da 42mm’lik kasanın, %71'lik bir üstünlüğe sahip olduğunu belirtelim. ABD’de insanlar 38mm’lik kasayı daha az beğenmişler kısacası.

kaynak:Apple Watch (https://www.milliyet.com.tr/apple-watch-tan-rekor-on-satis-teknoloji-2043826/)