PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Samsun Galaxy S6’nın Özellikleri Nelerdir?kazanova21641
11.Nisan.2015, 12:37
https://webmaster.bbs.tr/attachment.php?attachmentid=135&stc=1


Teknoloji firması Samsung Galaxy S6 ile yıllardır alışagelmiş olduğu plastik kasadan vazgeçti, alüminyum bir çerçeve ile kullanıcıya sunulan Galaxy S6’da Gorilla Glass 4 cam kullanmayı tercih etti.
6.8 mm’lik kalınlığı olan Samsung’un yeni oyuncağı S6 kullanıcıdan olumlu puan almayı başardı. Bunun nedeni ise gittikçe büyüyen telefonların elde tutma zorluğunun bir nebze de olsa giderilmiş olması. Kullanımı oldukça rahat…
Galaxy S6 almayı düşünenler için bataryanın önemli bir detay olduğu bir gerçektir. Çünkü Samsung şimdiye kadar tek parça bir kasa kullanmamıştı. Galaxy S6’da Android kullanıcılarının yabancısı olduğu tek parça kasa şekline geçildi. Yani bataryayı tak, çıkar, değiştir gibi lüksünüz artık olmayacak. Bu durumun diğer bir dezavantajı ise microSD kart kullanılamaması. Doğal olarak telefonun hafızasında da değişikliğe gidilemiyor. Bunun yerine Apple taktiği uygulanıp telefon 3 farklı hafıza seçeneği ile kullanıcıya sunuluyor. (32, 64 ve 128 GB)
Home tuşunun üzerinde ki parmak izi okuyucusu ile telefonunuzu güvence altında tutmanız mümkün. Biraz geç algılama sorunu yaşayan Samsung bu telefonda biraz daha iyileştirmeye gitmiş gibi duruyor.
Ekranda kullanılan Super Amoled özelliği ile kontrast oranı oldukça yüksek. Buda telefondaki görüntüye ayrı bir canlılık katıyor. Siyahların derinliği başarılı ayrıca görüntü oldukça doğal.
Telefonlarda yaşanan ısınma sorununu ise Samsung yeni bir işlemci ile yenmeye çalışıyor. Exynos işlemcili Galaxy S6 performans testlerinden başarıyla geçmiş durumda. Galaxy S6’da kullanılan Exynos 7420 işlemci 14 nmtransistörler kullanıyor. Snapdragon’da bu değer 20 nm. Transistörlerin küçük olması verimliliği arttırmanın yanında enerji tasarrufu sağlıyor.