PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Facebook, Twitter ve YouTube YasaklandıWeBMasteR
06.Nisan.2015, 13:09
Türkiye tarihinde sosyal ağlarla ilgili verilen en kapsamlı erişim engellemesi kararıyla Twitter, Facebook ve YouTube kapatıldı. TİB'in Erişim Engelleme Karar Sorgulama ekranlarında henüz yayınlanmış bir karar yok. YouTube'un adresine girmek istediğimizde servis sağlayıcımızın gösterdiği ekranda yukarıdaki görsel bulunuyor.

webrazzi.com'un haberine göre, Turkcell Superonline ve TTNET hattından yaptığımız denemelerde yukarıdaki ekran veya sayfaya ulaşılamıyor hataları alınıyor. TTNET hattında Youtube.com Service Unavailable hatası verirken Twitter sunucularından hiçbir tepki alınamıyor. Facebook'ta ise erişim kısmi olarak halen sürüyor.

Geçen yıl yine 20 Mart ve 27 Mart tarihlerinde engellenen Twitter ve YouTube, bahar aylarını yine kapalı olarak giriyor.

barisay
06.Nisan.2015, 16:23
Facebook Twitter Youtube sitelerine www.proxtik.com (https://www.proxtik.com) ile online olarak giriş yapabilir yada www.dnsayaridegistirme.com (https://www.dnsayaridegistirme.com) sitesi ile dns ayarı değiştirme hakkında bilgi alabilirsiniz.

erkolay
06.Nisan.2015, 21:18
Twitter yeniden erişime açıldı


Saat 12:00 sularında kapatılan Twitter ile Youtube 20:20 itibariyle erişilebilir hale geldi.


Erişim Sağlayıcıları Birliği Genel Sekreteri Bülent Kent'in, Twitter'ın kısa süre içinde açılacağını duyurmasının ardından akşam saatlerinde, 20.20 civarında Twitter yeniden erişime açıldı. Twitter'ın ardından 20.30 civarında Youtube da açıldı.


Erişim Sağlayıcıları Birliği’nin, öldürülen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın rehin alınması görüntülerinin yer aldığı Twitter ile YouTube'a erişimin, mahkeme kararı doğrultusunda saat 12:00'de engellendiğini bildirdi.


Twitter sorunu ortadan kaldırmak için çalışmaların sürdüğünü belirtirken, Erişim Sağlayıcıları Birliği Genel Sekreteri Bülent Kent, Twitter'ın kısa süre içinde açılacağını duyurmasının ardından akşam saatlerinde, 20.20 civarında Twitter yeniden erişime açıldı. Twitter'dan dakikalar sonra saat 20.30'da Youtube da erişime açıldı.


Twitter’ın YouTube ile birlikte öğlen saatlerinde erişim yasağının gelmesiyle Twitter, Türkiye ’de yaşanan kesintinin farkında olduklarını ve siteye erişimin tekrar açılması için çalışmaların sürdüğünü kaydetti.


Twitter dışında Facebook ve YouTube’tan yasak sonrası yapılan ilk açıklamada da sorunun çözülmeye çalışıldığı, Facebook’un mahkeme kararına uyarak ilgili içerikleri kaldırdığı belirtildi.t24.com.tr (https://t24.com.tr/haber/twitter-erisime-acildi,292763)