PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : LibreOffice 4.4.2 Final Sürüm Duyurulduerkolay
03.Nisan.2015, 09:26
LibreOffice 4.4.2 Final Sürüm Duyuruldu
İkinci sürüm adayı 26 Mart 2015‘te çıkan LibreOffice 4.4.2’nin final sürümü, sürüm takvimine (https://wiki.documentfoundation.org/ReleasePlan/4.4#4.4.2_release) uygun biçimde The Document Foundation (TDF) (https://www.documentfoundation.org/) tarafından duyuruldu.

https://resim.webmaster.bbs.tr/image.uploads/03-04-2015/original-ad97213486f247f0813af00f51ca625e.png

Yeni özellikler ve geliştirmeler içeren sürümün LibreOffice 4.4 serisinin ikinci hata düzeltme sürümü olduğu vurgulandı. LibreOffice 4.4 ailesine ilişkin yeni özelliklerin bu web sayfasında (https://wiki.documentfoundation.org/ReleaseNotes/4.4) yer aldığı belirtilirken, teknik detaylarla ilgilenen kullanıcıların 4.4.2 RC1 (https://wiki.documentfoundation.org/Releases/4.4.2/RC1) ve 4.4.2 RC2 (https://wiki.documentfoundation.org/Releases/4.4.2/RC2) sürüm notlarını inceleyebilecekleri ifade edildi. LibreOffice 4.4.2 hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm notlarını (https://www.libreoffice.org/download/release-notes/) ya da tam sürüm notlarını (https://wiki.documentfoundation.org/ReleaseNotes/4.4) inceleyebilirsiniz.

Bağımsız, kendi kendini yöneten, meritokratik (https://tr.wikipedia.org/wiki/Meritokrasi) bir organizasyon olarak Özgür yazılım değerleri temelinde Almanya’da kurulan ve kâr amacı gütmeyen bir vakıf olan The Document Foundation (TDF) (https://www.documentfoundation.org/); küresel topluluk tarafından OOo’nun meşru varisi seçilmiştir ve günden güne artan sayıda kamu yönetimi, şirketler ve KOBİ’ler tarafından masaüstü üretkenliği için ofis yazılımı olarak tercih edilmektedir. OpenOffice.org topluluğunun on yıllık emeği üzerine kurulmuştur. TDF, bağımsız bir vakfın üzerinde oluşacak kültürün gönüllü ve kurumsal katkıcıları bir araya getirebilecek en iyi çözüm olduğu inancıyla kurulmuştur ve şimdiye kadar yapılmış en iyi özgür ofis yazılımını sunmaktadır. TDF temel değerlerine inanan ve faaliyetlerine katkıda bulunan bütün bireylerin katılımına açıktır ve (Bireylerin çalışmalarına sponsor olmak gibi) kurumsal işbirliğine sahiptir. Ocak 2014 itibarıyla TDF dünya çapında 190 üyeye ve 3.000′den fazla katkıcıya sahiptir. LibreOffice kullanıcıları, özgür yazılım savunucuları ve topluluk üyeleri, yapacakları bağış (https://donate.libreoffice.org/) ile vakfı destekleyebilirler. Toplanan bağışlar, altyapı iyileştirmeleri ve projenin küresel ve yerel çapta farkındalığının artırılmasını sağlayan tanıtım faaliyetlerinde kullanılmaktadır. LibreOffice 4.4.2 edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

İndirme sayfası (https://tr.libreoffice.org/download/)
İndirme sayfası (https://www.libreoffice.org/download/)

getgnu.org (https://www.getgnu.org/yazilim/ofis/libreoffice-4-4-2-final-surum-duyuruldu.html)