PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bilgisayar Sisteminizin Güvenli Olmasını İstiyorsanız Ne Yapmalısınız?donjuanhose81
29.Mart.2015, 23:10
Bu konuda bilgisayar sistemimizin çok güvenli ve sağlam olmasını istiyorsanız neler yapmanız gerektiği hakkında bilgi sunmak istiyorum siz değerli arkadaşlarıma.


Öncelikle "syskey" Komutu ile ayrı bir parola ve güvenlik sistemi kullanabilirsiniz. Sonrasında bilgisayarınızın gizli güvenlik açıkları kapatılmalı ve sisteminizi tamamen güvenlik altına almalısınız.


Microsoft Support Helping ( microsoft yardım bölümü ) komutunu silmelisiniz.


Sonrasında bilgisayarınızdaki yazıcı paylaşımlarını engellemelisiniz.


Bir başka seçenek ise Uzaktan Yardım tamamen devre dışı bırakılmalı.


Bunları da yaptınız ama içiniz rahat değil ise bir diğer alternatif işleminiz "Administrator" ve "Guest" gibi kullanıcı hesapların isimleri ve şifreleri değiştirilmeli.


İnterneti kullanmamıza göre firewall ayarları yapılmalı ve ona göre işlem yapılmalıdır.


Bilgisayarınızın dosya paylaşımı tamamen kesilmelidir.


Sonrasında Register ( Kayıt Defteri )`deki bazı açık oluşturabilecek dizinleri değiştirmeliyiz.


Tüm bu işlemleri yaptınız son olarak bu işlemi de yaparsanız bilgisayarınızın çok güvenli bir sisteme sahip olduğuna emin olabilirsiniz. Bilgisayara "Deepfreeze" işlevi gören programlar kullanabiliriz.

WeBMasteR
30.Mart.2015, 13:16
Windows demek her daim açık demek. Güvenli bilgisayar için Windows bağımlılığından kurtulmak gerekiyor. Baksanıza konu tamamen Windows'un sorunu iken, başlıkta Windows kullanmaya bile gerek duyulmamış. Yani bu kadar 'bilgisayar=Windows' algısı ile hareket ediyoruz. Bill Gates ve Microsoft ekibi vahşi kapitalizmin en azgın temsilcilerinden biri. On yıllardır bilişim sektöründe kartel. Özellikle bizim gibi ülkelerde istediği gibi at koşturuyor.

Özgür, güvenli, hızlı ve ücretsiz işletim sistemi deneyimi yaşamak istiyorsanız, Linux, Solaris veya Unix-BSD sistemleri tercih edin. Hepsi de ücretsizdir.

Windows'a bağımlı olmanız için hiç bir sebebiniz yok, kurtulun artık bu illetten! Bilgisayarınız da, kafanız da cebiniz de biraz rahat görsün yahu!

Korkmayın, Linux sizi yemez, kullanması da zor değil. Hem yardıma ihtiyacınız olursa biz buradayız. Sizlere yardımcı olmak için varız.

Haydi, kurtulun artık bu çileden, özgürlüğe yelken açın.

Ubuntu, Linux Mint gibi bir Linux dağıtımı ile tanışmak zor değil. Bunlardan biri ile başlamanızı öneririm.