PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firefox Script Engelleme - NoScript 2.6.8.40 Nedir?donjuanhose81
29.Mart.2015, 22:57
Merhaba arkadaşlar;


Mozilla Firefox, Seamonkey gibi Mozilla tabanlı tarayıcılarda çalışan NoScript adından da anlaşılabileceği gibi web sitelerinde çalışan scriptleri engelleyerek ekstra koruma sağlıyor. Eklenti JavaScript, Java ve Flash uygulamaların tamamını engelleyebiliyor.


Eklentinin kişiselleştirilebilir paneli sayesinde çevrimiçi bankacılık gibi güvenli sitelerde bu uygulamaların çalışmasına izin verebiliyorsunuz. Kısaca sayfalara göre hangi scriptlerin çalışacağının kararı kullanıcıya bırakılmış. Güvenmediğiniz bir sayfayı ziyaret ederken tercih edilebilecek eklentiyle keyifli bir internet deneyimi yaşama şansınız ise kalmıyor. İnternette gezerken güzenlik endişesi duyan kullanıcılara tavsiye edilebilecek pratik ve çok tercih edilen bir eklenti.

buradan indirebilirsiniz;NoScript (https://www.tamindir.com/noscript/)

Okunabilir
01.Nisan.2015, 18:59
'' Güvenmediğiniz bir sayfayı ziyaret ederken tercih edilebilecek eklentiyle keyifli bir internet deneyimi yaşama şansınız ise kalmıyor. ''

Firefox tan menü butonuna basın en altta özelleştir e tıkladığınızda gizlenmiş benzer simgeleri görüceksiniz, o simgeri eklediğiniz üstteki simgenin yanına taşıyın saatli olanı sitedeki scriptlere izin verir diyeri izinleri kaldırır...

Sayfa script izinleri için her seferinde saatli simgeye tıklamayıp o sitede izni kalıcı yapmak için saatli simgeye tıklayıp verdiğiniz o siteye izinden sonra (eklentiyi yüklediğinizde ilk beliren simgeye tıklayıp) sayfa izinlerini kalıcı yap yazısına tıklarsanız tekrar o siteye girdiğinizde verdiğiniz izinler kalıcı olmuş olur.