PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Windows 10 güncellemesi korsan sürümlere de gelecekerkolay
20.Mart.2015, 19:55
Windows 10 güncellemesi korsan sürümlere de gelecekMicrosoft'un Windows 10 güncellemesi ile birlikte büyük bir promosyon atağına da kalkacağı yavaş yavaş belli olmaya başladı. Windows 7, 8 ve 8.1 sürümleri ilk yıl ücretsiz olarak terfi edecekken firmanın belalısı korsan sürümlere de zeytin dalı uzatılıyor.

https://resim.webmaster.bbs.tr/image.uploads/20-03-2015/original-a53f7d5ca7cfa4993975ff072e774d04.jpg

Microsoft işletim sistemleri bölümü başkanı Terry Meyerson, yasal olsun veya olmasın tüm uyumlu sistemlerin Windows 10 sürümüne terfi ettirileceğini açıkladı. Meyerson zaman geçtikçe korsan kullanıcıların da lisanslı bir Windows sürümü kullanmanın ne kadar önemli olduğunu anlayacağına inandığını belirtiyor. Yani ilk yıl korsan kullanıcılar da Windows 10'a terfi edebilecek.

Promosyon özellikle Çin'e yönelik olarak yapılıyor. Zira ülkedeki PC yazılımlarının neredeyse yüzde 90'ı korsan olarak kullanılıyor. Bu kullanıcıların bir anda yasal Windows tarafına geçmesi gelecek güncellemeler için de Microsoft'a güven aşılayacaktır.

Bir dönem pahalı lisans bedelleri uygulayan ancak artık ücretsiz dağıtımlara başlayan Microsoft muhtemelen rakibi Google gibi hizmet ve reklamlardan gelir elde etme yoluna gidecek. Windows 10 platformunun kullanıcı sayısı arttıkça potansiyel olarak hizmetlere üye olanlar veya reklamlara tıklayanlar da artacak. Böylece Microsoft da gelirlerini artırmış olacak.

Kaynak: Windows 10 will be a free upgrade even if you pirated (https://www.polygon.com/2015/3/18/8252373/windows-10-free-upgrade-pirates)

donanimhaber.com (https://www.donanimhaber.com/isletim-sistemleri/haberleri/Windows-10-guncellemesi-korsan-surumlere-de-gelecek.htm)

deniz
20.Mart.2015, 22:06
Şimdi bizim Windows kullanıcılarımız takdir de eder Microsoft'u. Adamlar, tekelleşmek için her yol mübah diyor. Bizim teknoloji siteleri de bunu sevinilecek bir haber gibi sunuyorlar.

erkolay
20.Mart.2015, 22:57
Aynen öyle Deniz, milletçe Microsoft'a teşekkür ederiz herhalde. Ne yaparsın alışkanlıklarından vazgeçirmek kolay değil insanları. Microsoft ekibi de bunu iyi bildiği için ve özellikle Windows üzerinde çalıştığı için çok satılan pahalı yazılımlardan, haberde konu edildiği gibi reklamlardan ve kendi diğer uygulamalarından para kazanacağını düşündüğü ve dahası bence bunu garanti gördüğü için belki daha ucuza belki az özellikli bir paketi (Windows 7 Starter gibi, Windows 10 Starter da gelebilir) ücretsiz sunabilir Microsoft. Bu sayede kendisine bağımlı uygulama ve yazılımcılarla yola devam eder. Yani kapitalist sistem birbirini idare etmeye devam eder.

Ne diyelim, hayırlı işler...