PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sitemize Kaç Tane Adsense Reklamı Ekleyebiliriz?

WeBMasteR
09.Mart.2015, 12:20
Google Adsense Reklam Ekleme Limitleri

Mevcut Google Adsense kurallarına göre normal kullanıcılar, sitelerinde her sayfada aşağıdaki sayıda reklam tiplerini ekleyebilir:

İçerik tipi görsel veya metin reklam banner'ı: Her sayfada en fazla 3 adet.
Bağlantı reklamları: Her sayfada en fazla 3 adet.
Özel arama motoru: Her sayfada en fazla 2 adet.

Evet arkadaşlar, premium Adsense hesabınız yoksa, her sayfaya ekleyeceğiniz reklam limitleri bu şekildedir.

Reklamlarınızı, ziyaretçilerinizin en fazla haşır neşir olduğu alanlara yerleştirin. Biz de özellikle konuların içine hem banner, hem de bağlantı tipi reklam ekliyoruz. Bu sayede daha çok tıklanmasını sağladığımızı düşünüyoruz.

Herkese hayırlı, bol kazançlar.

deniz
09.Mart.2015, 12:28
Daha önce bu konuyu nasıl paylaşmamışız usta yaw? Google Adsense reklam yerleşimi kuralları şimdiye kadar girilmez mi?

WeBMasteR
09.Mart.2015, 12:35
Oluyor işte, gözümüzden kaçan ama site sahiplerinin internette bilgi aradığı daha nice konu vardır Deniz.

Akıl akıldan üstündür. Fikir alışverişi olsun diye forum kurduk. Kendimiz çalıp kendimiz dinlemek isteseydik normal bir blog kurardık. Düşünüp ziyaretçilerimize ve üyelerimize nasıl daha fazla yardımcı olabiliriz diye kafa yormak lazım.

mühendis
07.Nisan.2015, 21:59
Peki 3 görsel ve text ve 3 text koyabilir miyiz?

deniz
07.Nisan.2015, 22:42
Aynı sayfaya 3 görsel + 3 bağlantı + 2 arama motoru koyabilirsiniz.

Elit
07.Nisan.2015, 23:25
Birde fazla tıklamaları engellemek için bir olay vardı, onuda konu olarak açarsanız çok iyi olur

stylewar
08.Nisan.2015, 01:18
Detaylı bilginiz için teşekkür ederim, adsense en çok kazandıran platform lakin birazcık Türklere ilgi gösterse çok güzel olur.

erkolay
08.Nisan.2015, 02:41
Siteniz canlı olursa, her firma ilgi gösterir. Google, Türkiye'deki sitelerin kopya içeriklerinden bıkmış. Bu yüzden kılı kırk yararak karar veriyor. Aslında bunu robotları aracılığı ile yaptığı için belli kriterlerin anasayfada bulunması çok önemli hale geliyor. Siz de sitelerinizde anasayfanıza önem verin, zengin metinlerle özgün yazıların görünmesini sağlayın. O zaman hem arama sonuçlarında hem de Adsense başvurusunda hızla başarı yakalarsınız.

blue fox
08.Nisan.2015, 16:35
Teşekkürler işime yaradı gerçekten.

best54x
08.Nisan.2015, 21:25
Bilgi için teşekkürler.

mühendis
08.Nisan.2015, 22:46
Bakalım belki adsense tıklaması arttırmak için text de yerleştirirm.

WeBMasteR
08.Nisan.2015, 23:33
Şu mobil uyumluluk konusuna dikkat edin arkadaşlar. Özellikle header ve navbar'a yakın yerlere eklenen reklamları hemen mobil uyumu bozuyor diye uyarıyor Google.

kazanova21641
09.Nisan.2015, 11:55
çok yararlı bir paylaşım teşekkür ederim

mühendis
09.Nisan.2015, 21:28
Aynen tema yapımcımla konuştum yakında mobil uyumluluk getireceklerini söylediler bana bakalım bekliyorum.

WeBMasteR
10.Nisan.2015, 22:51
Esnek reklam kodları eklerseniz ve temanız da responsive ise mobil uyumluluk sorununuz kalmaz arkadaşlar.

lordleos
06.Temmuz.2018, 02:21
Eskiden sınır yoktu, şimdi 3 ten fazlasını göstermiyor.

borns
07.Temmuz.2018, 02:23
tam tersi değil mi ya? :D Eskiden maks 3 tü şimdi sınır yok istediğim kadar ekleyebiliyorum.

Eskiden sınır yoktu, şimdi 3 ten fazlasını göstermiyor.

erkolay
09.Temmuz.2018, 20:29
Evet, şu an sınır kalkmış durumda.
tam tersi değil mi ya? :D Eskiden maks 3 tü şimdi sınır yok istediğim kadar ekleyebiliyorum.