PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mozilla Firefox 36.0.1 Sürümüne Güncellendierkolay
06.Mart.2015, 20:44
Mozilla Firefox 36.0.1 Sürümüne Güncellendi

Başta Mozilla olmak üzere, açık kaynak, özgür yazılım haberleri sunmaya devam ediyoruz. İşte Get GNU blogundan Mozilla Firefox 36.0.1 haberi...

Hızlı, işlevsel ve açık kaynak kodlu internet tarayıcısı Mozilla Firefox, 36.0.1 sürümüne güncellendi. Kimi hataları düzeltilen yeni sürümde, çeşitli güvenlik düzeltmeleri de yapılmış bulunuyor. Mozilla Firefox 36.0.1 hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm notlarını (https://www.mozilla.org/en-US/firefox/36.0.1/releasenotes/) inceleyebilirsiniz. "Güvenlik, kararlılık, hız ve daha fazlası" ilkesi ile yoluna devam eden tarayıcı; casus yazılımlara, virüslere ve istenmeden açılan pencerelere karşı geliştirilen koruma kalkanına, yemleme korumasına sahip ve getirdiği binlerce yararlı eklentiyle istenilen biçimde kişiselleştirilebiliyor. Çeşitli güvenlik düzeltmeleri ve kimi sorunların çözümünü içeren yeni sürümde, hızlı JavaScript performansı sağlanmış bulunuyor. Çoğu eklenti Firefox ile öntanımlı biçimde uyumlu kullanılabiliyor. HTML5, XHR, MathML, SMIL için destek standartları geliştirilen; kimi kararlılık sorunları da giderilen Mozilla Firefox, web ve eklenti geliştiricileri için donanımsal hızlandırılmış grafikler ve HTML5 teknolojileri gibi yetenekleriyle ve önemli ölçüde iyileştirilen JavaScript performansı ile geliyor. Firefox; dünyanın çeşitli yerlerindeki Mozilla topluluk üyelerinin katkılarıyla 80′den fazla dilde kullanılabiliyor. Mozilla Firefox'un özellikleriyle ilgili ayrıntılı bilgi edinmek için özellikler sayfasını (https://www.mozilla.com/tr/firefox/features/) inceleyebilirsiniz.

https://www.getgnu.org/images/mozilla.firefox.hakk%C4%B1nda.png?561a9d (https://www.getgnu.org/images/mozilla.firefox.hakk%C4%B1nda.png?561a9d)

Mozilla Firefox 36.0.1 edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.Mozilla FTP sayfası (ftp://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/36.0.1/)
İndirme sayfası (https://www.mozilla.com/en-US/firefox/all.html)


getgnu.org (https://www.getgnu.org/internet/mozilla-firefox-36-0-1-surumune-guncellendi.html)

bolubeyi
06.Mart.2015, 22:10
Benim de tercihim moziladan yana.

WeBMasteR
06.Mart.2015, 22:16
Tabi ya. Asıl tarayıcı Mozilla'dır zaten. Botlar bile her zaman Mozilla tarayıcı ile geliyor sitelere.

deniz
07.Mart.2015, 11:20
Mozilla Firefox 36.0.1 haberleri arama sorgusu ile Google, ilk sayfaya yerleştirmiş bu başlığı.Tebrikler usta.