PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Apple Satışı ABD'de Yasaklanacak mı?erkolay
02.Mart.2015, 01:06
ABD'de Apple Satışları Yasaklanabilir
İsveç merkezli telekomünikasyon firması olan Ericsson'un patent davalarına bir yenisi daha eklendi. Apple'ın bazı ürünleri ABD'de durdurulabilir. ABD'deki satışlarının durdurulması an meselesi.

https://www.veteknoloji.com/resim/haber/images/2015022717003475272.jpg

Geçtiğimiz Perşembe günü 41 patentinin ihlal edildiği gerekçesiyle Ericsson U.S. District Court for the Eastern District of Texas ve U.S. International Trade Commission'da toplamda 9 dava açarak Apple'a ateş püskürdü. İhlal edilen konularla ilgili direkt olarak Apple telefonlarının 2G, 3G ve 4G bağlantıları etkileniyor. Akıllı telefon işlevlerinin tam kalbinden geçen bu bağlantılarının yanısıra veri değiş tokuşu ve patentlerin konuları arasında bunlarda yer alıyor.

Apple'ın söz konusu olan patentleri için geçtiğimiz aya kadar lisansa sahip olduğu fakat Ericsson'un önermiş olduğu yeni şartları kabul etmediği bilgisi veriliyor. Lisans sahiplerinin koşullarının daha iyi olması için iyi anlaşmalar yapabileceklerini düşünerek riske girip işi mahkemeye taşımalarına son yıllarda fazlasıyla rastlıyoruz.

Apple tarafından herhangi bir anlaşma talebinin gelmediğinden dolayı Ericsson, ITC'den patentlerini ihlal eden iPhone ve iPad'lerin ABD'deki satışının durdurulmasını ve kendisine tazminat ödenmesini talep etti. Apple'ın kendisini ne tür bir zarara uğrattığını da henüz hesaplamadığını dile getiren firma davalarında kararlı görünüyor. Geçtiğimiz günlerde de yine Apple'a patent ihlali edildiği gerekçesiyle dava açılmış ve Apple 533 milyon dolarlık rekor bir cezaya çarptırılmıştı. Son zamanlarda bu sorunu sık sık yaşayan Apple bakalım önümüzdeki günlerde ne yapacak..

veteknoloji.com (https://www.veteknoloji.com/haber/abd-de-apple-satislari-yasaklanabilir-76350.html)

WmLord.com: Apple Satışı ABD'de Yasaklanacak mı? (https://www.wmlord.com/4189-apple-satisi-abd-de-yasaklanacak-mi-konusu.html)