PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mozilla Firefox 36.0 & Mozilla Thunderbird 31.5.0erkolay
24.Şubat.2015, 18:15
Mozilla Firefox 36.0 & Mozilla Thunderbird 31.5.0Mozilla Firefox 36.0 (https://www.getgnu.org/internet/mozilla-firefox-36-0-surumune-guncellendi.html), Mozilla Thunderbird ise 31.5.0 (https://www.getgnu.org/internet/mozilla-thunderbird-31-5-0-surumune-guncellendi.html) sürümlerine güncellendiler. Söz konusu güncelleme ilgili yazılımların web sitesinden duyurulmadı ve indirime sunulmadı ama Linux Mint tarafından kullanıma sunuldu. https://forum.debian.org.tr/Smileys//classic/smiley.gif


https://www.getgnu.org/images/firefox36.0.png

Hızlı, işlevsel ve açık kaynak kodlu internet tarayıcısı Mozilla Firefox, 36.0 sürümüne güncellendi. Kimi hataları düzeltilen yeni sürümde, çeşitli güvenlik düzeltmeleri de yapılmış bulunuyor. Mozilla Firefox 36.0 hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm notlarını (https://www.mozilla.org/en-US/firefox/36.0/releasenotes/) inceleyebilirsiniz. Güvenlik, kararlılık, hız ve daha fazlası” ilkesi ile yoluna devam eden tarayıcı; casus yazılımlara, virüslere ve istenmeden açılan pencerelere karşı geliştirilen koruma kalkanına, yemleme korumasına sahip ve getirdiği binlerce yararlı eklentiyle istenilen biçimde kişiselleştirilebiliyor. Çeşitli güvenlik düzeltmeleri ve kimi sorunların çözümünü içeren yeni sürümde, hızlı JavaScript performansı sağlanmış bulunuyor. Çoğu eklenti Firefox ile öntanımlı biçimde uyumlu kullanılabiliyor. HTML5, XHR, MathML, SMIL için destek standartları geliştirilen; kimi kararlılık sorunları da giderilen Mozilla Firefox, web ve eklenti geliştiricileri için donanımsal hızlandırılmış grafikler ve HTML5 teknolojileri gibi yetenekleriyle ve önemli ölçüde iyileştirilen JavaScript performansı ile geliyor. Firefox; dünyanın çeşitli yerlerindeki Mozilla topluluk üyelerinin katkılarıyla 80′den fazla dilde kullanılabiliyor. Mozilla Firefox’un özellikleriyle ilgili ayrıntılı bilgi edinmek için özellikler sayfasını (https://www.mozilla.com/tr/firefox/features/) inceleyebilirsiniz.

Mozilla Firefox 36.0 edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.Mozilla FTP sayfası (ftp://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/36.0/)
İndirme sayfası (https://www.mozilla.com/en-US/firefox/all.html)
https://www.getgnu.org/images/thunderbird31.5.0.png

Açık kaynak kodlu ve son derece gelişmiş özelliklere sahip güvenli bir e-posta istemcisi olan Mozilla Thunderbird, 31.5.0 sürümüne güncellendi. Sürüm, kimi hataları düzeltilmiş ve çeşitli güvenlik düzeltmeleri yapılmış olarak geliyor. Türkçe dahil 49 dili destekleyen Mozilla Thunderbird, Mozilla ailesinin diğer popüler üyesi Firefox gibi pek çok eklenti kullanma ve e-postaları farklı sekmelerde açma özelliklerine sahip. Bir e-postaya çift tıklandığında, iletinin yeni bir sekmede açılmasına imkan sağlayan yazılım, arşivleme ve arama altyapısı da içeriyor. Thunderbird, bu altyapıya entegre edilmiş “Akıllı Klasörler” özelliğiyle farklı e-posta hesaplarında saklanan mesajlarda ve arşivlerde daha hızlı ve kapsamlı arama yapılmasına olanak sağlıyor. Gelişmiş özelliklerden birini de Gmail entegrasyonu oluşturuyor. Thunderbird çevrim içi güvenlik alanında başat olmaya devam ederken, sizi çevrim içi tertiplerden korumak için etkin olarak çalışıyor. Thunderbird, en karmaşık idari ihtiyaçlarınızı karşılarken aradığınızı bulmanızı da kolaylaştırıyor. Henüz resmi duyurusu yapılmayan Mozilla Thunderbird 31.5.0 hakkında daha geniş bilgi edinmek için resmi duyurusu yapıldıktan sonra sürüm notlarını (https://www.mozilla.org/en-US/thunderbird/31.5.0/releasenotes/) inceleyebilirsiniz.

Mozilla Thunderbird 31.5.0 edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.
Mozilla FTP sayfası (ftp://ftp.mozilla.org/pub/thunderbird/releases/31.5.0/)
İndirme sayfası (https://www.mozilla.org/en-US/thunderbird/all.html)