PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şarjınız mı Bitti? Sorun Değil, Arkadaşınız Var!WeBMasteR
24.Şubat.2015, 09:20
Günümüzde milyarlar satan mobil ürünler ve onun en büyük nimeti akıllı telefonlar. Sokağa çıktığımızda hemen her insanın elinde akıllı telefonları görmek mümkün. Sosyal medyadan en güncel oyunlara hemen her şeye operatörlerin sağladığı 3G ve bazı ülkeler 4G internet teknolojisi sayesinde kesintisiz ulaşmak mümkün. Peki bunları yaparken en büyük sıkıntımız ne ? Tabiki şarj sorunu. Cihazlar taşınabilir olunca onları bir kabloyla bir yerlere bağlamak pekte mümkün olmuyor. Bu sebeple ne kadar büyük enerji tutma hacmine sahip olursa olsun cihazımızın enerjisi, yani klasik deyişle şarjı bir süre sonra bitiyor. İşte burada devreye ekstra araçlar giriyor. Bunlardan en yaygın olarka kullanılanı taşınabilir şarj istasyonları. 10 bin mAh kadar büyübilen şarj istasyonları ise zaman zaman yaydıkları radyasyon sebebi ile eleştirilere maruz kalıyor.

https://teknolopi.com/wp-content/uploads/2015/02/zenfone-2-1420491519.png

Şimdi ise bu araçlara bir yenisi eklenmek üzere. Yaygın olarak kullanılan bağış platformu Indiegogo isimli internet sitesinde yeni bir proje başlatıldı. Projenin adı ise The Juicer.

https://teknolopi.com/wp-content/uploads/2015/02/juicer.gif

The Juicer ismindeki projenin içeriği ise birçoğunuzun seveceği bir şey. Projenin amacı bir aparat yardımı ile (ara kablo olarak nitelendirilebilir) bir akıllı telefondan bir başka akıllı telefona şarj aktarımı yapmak.

Cihazın fiyatı ise eğer beklediği desteği alıp üretimine geçilebilirse 10 dolar olacak. Şu an için 6,200 dolar destek alan projenin amacı 50 gün içerisinde 65 bin dolar destek almak. Proje sayfasına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kaynak: Şarjınız Mı Bitti? Dert Etmeyin, Arkadaşınız Var! (https://teknolopi.com/sarjiniz-mi-bitti-dert-etmeyin-arkadasiniz-var/)