PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Microsoft’tan mobil uygulama yarışması, Açık Fikirlererkolay
24.Şubat.2015, 01:32
Microsoft’tan mobil uygulama yarışması
Microsoft Türkiye, Azure bulut platformunda Android ve iOS mobil uygulama ve geliştirme yarışması düzenliyor. “Açık Fikirler” isimli yarışmaya 23 Mayıs’a kadar başvurulabilecek.

https://www.computerworld.com.tr/wp-content/uploads/2013/02/azure.jpg


Türkiye’nin bilişim gücü Microsoft,yaratıcı düşünceyi desteklemeye devam ediyor. Farklı cihazlarda kullanılan tüm farklı yazılım platformlarını desteklemeyi ana hedefi olarak belirleyen Microsoft, Microsoft Türkiye Azure bulut platformunda Android ve iOS mobile uygulama geliştirme yarışması “Açık Fikirler”i hayata geçirdi.


Yarışma ile ilgili değerlendirmede bulunan Microsoft Türkiye Bulut ve Rekabet Programları Genel Müdür Yardımcısı Onur Koç,“Microsoft olarak bulut stratejimizin en önemli parçası farklı cihazlarda kullanılan tüm farklı yazılım platformlarını desteklemek. Türkiye’de ve dünyada Microsoft Azure bulut platformu sadece Windows yazılım geliştiricilerin değil, iOS ve Android yazıAzur lım geliştiricilerinde kullandığı bir bulut platform haline geliyor. Bu, Microsoft’un değişen yüzü ve bizim için çok önemli. Bu amaçla düzenlediğimiz bu yarışmaya tüm iOS ve Android geliştiricileri bekliyoruz” dedi.


Uygulama geliştiricilerin 23 Şubat ve 23 Mayıs tarihleri arasında başvurulabildiği yarışmaya katılmak için Android veya iOS platformu kapsamında yazılan veya halihazırda bulunan uygulamanın servislerinin Azure’da host edilmesi gerekiyor.

Computerworld (https://www.computerworld.com.tr/haberler/microsofttan-mobil-uygulama-yarismasi/)