PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Facebook'un Albüm Silme Açığını Bulana Ödülerkolay
23.Şubat.2015, 19:53
Facebook'un Albüm Silme Açığını Bulana ÖdülHindistan'lı Laxman Muthiyah isimli kullanıcı Facebook'taki fotoğrafları silmek için sadece ID numarasının yettiğini dile getirdi.


https://www.veteknoloji.com/resim/haber/images/r720_d0281c66db284f003cb7da9be517c2c2.jpg

Çoğu zaman Facebook hesabımıza fotoğraf yükleyerek orda saklamaya devam ediyoruz. Hatta ordan hiçbir zaman silinmeyeceğini dahi düşünüyoruz. Aslında biz yanlış düşünüyormuşuz çünkü ortaya çıkan açık fotoğrafları silmek için bir ID numarasının yettiğini ortaya çıkardı. Bu açık Graph API'sında yer alıyor. Bu API gelişticilerin yazılımlarda ve uygulamalarda Facebook verilerine ulaşmaya izin vermektedir.

Geliştirici Laxman Muthiyah ise geçtiğimiz hafta blogunda paylaşmış olduğu yazıda API'nın kendine ait olmayan fotoğrafları silmeye izin verdiğini yazmıştı. Yani herhangi bir Facebook kullanıcısının albümünü silmek için albümünün ID yani kimlik numarasını bilmek yetiyor. Sorunu Facebook'a bildiren Muthiyah bu konuyla ilgili Facebook'tan bir ödül aldı. Facebook bildiğiniz üzere açık bildiren kullanıcılara para ödülü veriyor. 12.500 dolarlık bir ödül alan Hindistan'lı Muthiyah'ın belirtmiş olduğu sorun ise 2 saatte çözüldü..

veteknoloji.com (https://www.veteknoloji.com/haber/facebook-un-album-silme-acigina-bulana-odul-verildi-76310.html)