PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Android 5 cihazlar tehdit altında!erkolay
21.Şubat.2015, 01:58
Android Cihazınız Kendiliğinden Fotoğraf Çekiyor mu? Android'li cihazları etkileyen yeni bir kötü amaçlı yazılımın detayları ortaya çıkarıldı. Henüz hangi uygulama üzerinden bulaştığı ortaya çıkmasa da etkileri açıkça görülüyor.
https://s01.shiftdelete.net/img/general_b/15-02/21/874d360360874b98af03b1f493d513ad.jpg

Android işletim sistemi akıllı telefon ve tabletlere bulaşan yeni bir kötü amaçlı yazılım türü keşfedildi. İyi haber ise söz konusu yazılımın sadece 10 bin cihazı etkilediğinin anlaşılması ve şimdilik Çin dışında görülmemesi. Bu detaylar, zararlı yazılımın Çin uygulama mağazalarından dağıtılıyor olma ihtimalini kuvvetlendiriyor.

Peki güvende miyiz? Hayır!

Yazılımın önemli özelliklerinden biri sadece Android 5.0 Lollipop altındaki işletim sistemi sürümlerini etkilemesi. Etkileme kelimesi ise aslında biraz hafif kalıyor. Virüs, bulaştığı cihazı adeta bozuyor; çok önemli özelliklerini ele geçiriyor ve kullanıcıdan habersiz olarak fotoğraf çekmek, arama yapmak gibi kaotik durumlara neden oluyor.


Söz konusu zararlı yazılım çok güçlü ve elde edilen bilgilere göre root işlemi yapılmış olan cihazları da etkiliyor. Peki ne yapmalı?https://s01.shiftdelete.net/img/content/15-02/21/happy_skull-t2.jpg

Zararlı yazılımın detayları tam olarak netlik kazanıncaya kadar Play Store’dan sadece popüler ve güvenliği kullanıcı yorumları ile sabit uygulamaları indirmenizi tavsiye ediyoruz. Genel olarak da uygulama indirmeden önce lütfen kullanıcı oylarına, yorumlarına ve indirilme sayılarına göz atınız.
Ferhat Verdi - ShiftDelete.Net (https://shiftdelete.net/androidiniz-kendiliginden-fotograf-cekiyor-mu-58514)