PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : YouTube Equalizer Ayarı Nasıl Yapılır?erkolay
19.Şubat.2015, 01:03
YouTube Equalizer Ayarı Nasıl Yapılır?İnternette müzik dinlerken equalizer ayarlaması yapabileceğinizi biliyor muydunuz? İşte YouTube ve SoundCloud gibi sitelerde müzik dinlerken, equalizer ayarlaması yapmanın yolu.
https://s01.shiftdelete.net/img/general_b/15-02/17/00.png
YouTube hepimizin bildiği gibi büyük bir müzik deryası haline geldi. Milyonlarca şarkının paylaşıldığı YouTube'ta, pek çoğumuz internette gezinirken müzik dinleyebiliyoruz.


Artık bilgisayarlarımızda müzik saklamak pek de gerekli değil. YouTube'dan istediğiniz şarkıyı dinleyebiliyorsunuz. Tabi buna SoundCloud ve Spotify gibi uygulamaları da ekleyebiliriz.
Peki YouTube'ta ekolayzer ayarı nasıl yapılır? Ama sadece YouTube değil, internet tarayıcımız üzerinde YouTube'un yanı sıra SoundCloud ve daha pek çok hizmetten faydalanarak müzik dinleyebiliriz.
Ancak bu tip hizmetlerin hiçbirinin müzik ya da video oynatıcısında equalizer ayarlaması yapmak mümkün olmuyor.
İşte bu yazıda internet tarayıcınız ile müzik dinlerken, nasıl equalizer ayarlaması yapabileceğinizi açıklayacağız.
Chrome ya da Chromium tabanlı bir tarayıcı şart! İnternet tarayıcınız ile müzik dinleyebilmek için, öncelikle Chrome tarayıcı eklentilerini çalıştıran bir tarayıcıya, yani Chromium tabanlı bir tarayıcıya ihtiyacınız var.
https://s01.shiftdelete.net/img/content/15-02/17/01.jpg

Chromium tabanlı Google Chrome, Yandex Browser ve Torch gibi tarayıcılardan herhangi birini bilgisayarımıza yükledikten sonra, aşağıdaki bağlantıda paylaştığımız eklentiyi, tarayıcınıza yüklemeniz gerekiyor.


Artık Audio EQ adındaki eklenti sayesinde, Chromium tabanl tarayıcınız ile ziyaret ettiğiniz tüm sitelerde equaizer ayarlaması yapabilirsiniz.
Böylece ses kalitesine önem veren kullanıcılar, müzik ve filmleri kendilerine özel ses profilleriyle dinleyebilecekler.


Caner Sönmez - SDN (https://shiftdelete.net/youtube-equalizer-ayari-nasil-yapilir-58403)