PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ziraat Bankası Dosya Masrafları İadesi İçin Dilekçe Örneğierkolay
17.Şubat.2015, 20:46
Ziraat Bankası Dosya masrafları

Ziraat Bankası Genel Müdürü çekilen kredilerde alınmış olan komisyon adı altındaki dosya masraflarını Tüketici hakem heyetleri kararı olmadan sadece başvuru ile ödeyeceğini açıkladı. Ziraat bankasının açıklamasına göre kamudan alınmayan bu masrafların tüketicilerden de alınmaması gerektiği belirtildi. Ayrıca bu komisyonları indirmeye şubelerin yetkili olacağı yükseltmeye ise yetkili olmayacağı belirtildi.

https://www.hangikredi.com/bilgi-merkezi/wp-content/uploads/2015/02/ziraatbankasihk.jpg


Ziraat Bankası dosya masrafları

Ziraat Bankası Mahkeme kararı olmaksızın sadece başvuru ile dosya masraflarını geri ödeyeceğini açıkladı. Ziraat bankası Genel müdürünün açıklaması şu şekilde;

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, kredilerden alınan masraf ve komisyonların iadesine ilişkin, "Hemen hemen aldığımız komisyonların tamamını geri veriyoruz. Kredi çekenlerin dava açmasına gerek yok. Zaten kaybediyoruz, bürokrasiyi de kaldıralım aradan bunu ödeyelim dedik" diye konuştu.

İlk olarak Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurmak gerekiyor. Çünkü bu bir yasal zorunluluk. Tüketici Hakem Heyeti, bankanızdan kredi masraflarının bilgilerini alıyor ve size masraflarınızı geri almak için bilgi veriyor. Bu işlemleri tamamladıktan sonra ekte sunduğumuz dilekçe örneği ile Ziraat Bankası'ndan davaya gerek kalmadan masrafların iadesini talep ederek bu haksız ücretleri alabilirsiniz. Umarım diğer bankalar da bu çileye bir an evvel çözüm getirirler.

DİLEKÇEYİ İNDİR

122