PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yoğun Kar Yağışı Geliyor, İstanbul ve Ankara'da Okullar Tatil Olabilirerkolay
17.Şubat.2015, 00:05
İstanbul ve Ankara'ya kar ne zaman yağacak? Okullar tatil olacak mı? Meteoroloji açıkladıİstanbul'a kar ne zaman yağacak? Meteoroloji'den gelen kar yağışı uyarısının ardından gözler İstanbul Valiliği'ne çevrildi. Öğrenciler ve veliler merakla bu sorunun yanıtını bekliyor? İstanbul ve Ankara'da okullar tatil olacak mı?https://i.radikal.com.tr/542x290/2015/02/16/fft81_mf3517628.Jpeg

İstanbul 'a kar ne zaman yağacak? İstanbul ve Ankara 'da okullar tatil olacak mı? Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul’da yoğun kar yağışı uyarısı yaptı. Bu akşam gelmesi beklenen kar yağışının Çarşamba ve Perşembe günleri şiddetini artırmasıyla eğitim hayatını engelleyebileceği belirtildi.Meteoroloji uzmanları, yoğun kar yağışının eğitimde aksamalara neden olabileceğini, okulların tatil edilebileceğini açıkladı.

ÖĞRENCİLER VE VELİLER MERAKTA

İstanbul'da kar yağışının etkisini arttıracak olması öğrencileri ve velileri de meraka sevk etti. Her kar yağışı sonrası gözleri valiliğe çeviren öğrenciler, okulların tatil olup olmayacağını merakla bekliyor.


https://i.radikal.com.tr/150x113/2015/02/16/fft16_mf3517627.Jpeg
KAR YAĞIŞI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?
Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahminler Dairesi Başkanlığı Uzman Mehmet Özdemirci, İstanbul'da ve Marmara Bölgesi'nde yağmur şeklinde devam eden yağışların bu akşam karla karışık yağmur, yüksek kesimlerde ise kar yağışı şeklinde görüleceğini söyledi.


Sabah saatlerinden itibaren ise İstanbul genelinde kar yağışının başlayacağını belirten Özdemirci, "Çarşamba günü kar yağışı etkisini arttırarak ve Perşembe günü öğle saatlerine kadar aralıklarla ve zaman zaman kuvvetli kar yağışı şeklinde devam etmesi bekleniyor. Bu süre zarfında kar yağışlarının, ilçe bazında değişiklikler göstermek üzere yerde 10-25 santimetre arasında kar örtüsü oluşturacağı tahmin ediliyor.

OKULLAR TATİL EDİLEBİLİR
Bugün ve yarın ki yağışların eğitimi engelleyecek şiddette olmayacağının altını çizen Özdemirci, Çarşamba ve Perşembe günleri kar yağışı ve fırtınanın şiddetini artıracağını ve eğitime ara verilebileceğini söyledi.

CUMA GÜNÜYLE SICAKLIK YENİDEN YÜKSELECEK

Özdemirci, hafta sonu havanın sıcaklıklarının 5 - 6 derece yükseleceğini ve kar yağışının duracağını açıkladı.

Radikal (https://www.radikal.com.tr/turkiye/istanbul_ve_ankaraya_kar_ne_zaman_yagacak_okullar_ tatil_olacak_mi_meteoroloji_acikladi-1294862)

Sir.Vanity
17.Şubat.2015, 09:54
Suan kar yağışı var. Yarın tatil Büyük ihtimalle.