PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ECANCAN V3 Responsive Ücretsiz WordPress Blog TemasıWeBMasteR
16.Şubat.2015, 20:04
ECANCAN V3 Responsive Ücretsiz WordPress Blog Teması

https://blog.ecancan.com/wp-content/uploads/2015/02/ecancan-v3-wordpress-blog-temasi.jpg

Bu tema kişisel blog teması olarak kodlanmıştır bu tema ile gidip başka bir şey yapmaya çalışıp şunlar şunlar olsaymış gibi söylemlere gerek yok. Kişisel bloglardaki sabit ve gerekli olan tüm düzenlemeler mevcuttur.

Tema hakkında çok terimsel ifadeler kullanmak istemiyorum yok şu özelliği yok bu özelliği zaten wordpress temaları günümüzün teknolojisiyle belirli bir standartlara gelmiş durumda yani olması gereken şeyleri özellik diye yazmayı pek sevmiyorum ve bu şekilde dağıtım yapan kişilerede hep uyuz olurdum taa ki benim bu temayı dağıtmama kadar. Kişisel blog temasını ne özelliği olabilirki diye düşündüm bir an yani ne yazmalıyım diye aklıma hiç bir şey gelmedi (Böyle olunca yanlış anlamayın temanın özellikler var elbet ama standart özellikler.) az daha zorladım ancak kişisel blog temasının en fazla ne özelliği olabilirki dedim ve bende normal olması gereken özellikleri listelemeye başlayayım herkesin yaptığı gibi :)

Ecancan V3 WordPress Temasının Özellikleri
Renki bir ara yüzü ile metro bir tasarım.
Kolay düzenlenebilir bileşen desteği.
Konuya özel custom metabox desteği (Program vs tavsiye ederken kullanım amaçlı)
Temaya özel ikonlu kategori bileşeni
Temaya özel etiket bulutu bileşeni
Temaya özel son yorumlar bileşeni
Valid kodlama (WordPress fonksiyonlarından kaynaklı bir kaç hata hariç html hali valid)
Tamamen responsive yapıdadır
Tamada bir çok ayarı ve düzenlemeyi yapacağınız daha doğrusu temadaki her şeyi tema paneli ile değiştirebileceğiniz gelişmiş tema paneli
Temaya özel kısa kodlar (shortcode)
Temaya özel tema paneli yönetimli silder.
Daha bir sürü özellik. :)

Ecancan V3 WordPress Temasının Kurulumu
Temayı rardan çıkardıktan sonra tema dosyasını public_html>wp-content>themes yolunu takip ederek dosyayı ftp programı aracılığı ile hostinginize gönderiniz.

Ardından tema wordpress admin panelindeki görünüm sekmesi altındaki temalar paneline düşecektir. Ardından temayı etkinleştirince tema aktif olarak yayına girecektir. Şimdi yapmanız gerek tek şey tema paneli yardımıyla temanızı düzenlemek. İlk aktif olduğunda tüm herşey pasif olacak ve tema şekilsiz duracaktır. Tema paneline verileri girerek tema şekillenmeye başlayacaktır.

Kısa kodlara gelince 3 tane kısa kod bulunmaktadır bunlar;

onemli
kod
alinti
kodlarıdır bu kodlar normal html deki mantık ile köşeli paranetler arasına koyarak ve istediğiniz metini veya cümleyi bu iki tagın arasına yazarak kullanmanız gereklidir. Örnek vermem şuan için zor örneği burada yazsam bile koda gözükmeyecektir kodlar devreye girip şekili değişecektir. [] bu iki parantezin arasına ilk önce onemli yazısını yazıp sonra metininizi parantez dışına yazınız ardından yazının bittiği yere tekrar [/] içareti koyarak ve / işaretinden sonra tekrar onemli yazarak işlemi tamamlamış olacaksınız. Aynı şekilde diğer kodlarıda bu şekilde uygulamanız gerekmektedir.

Temada bulunan footer bölümündeki sol taraftaki linkimin kaldırılması durumunda Hakkım Helal Değildir. Bu link haricinde temayı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz temanın bir kaç dosyası şifrelidir bu yüzden bu dosyalar ile oynama vs yapmanız durumunda temada sorun oluşabilir.

Temanın canlı demosu şuan için mevcut olmadığından aşağıdaki resimden demoyu görüntüleyebilirsiniz.

https://blog.ecancan.com/wp-content/uploads/2015/01/ecancan-v3-wordpress-temasi-2.png

https://blog.ecancan.com/wp-content/uploads/2015/01/ecancan-v3-wordpress-temasi-1.png

https://blog.ecancan.com/wp-content/uploads/2015/01/ecancan-v3-wordpress-temasi-3.png

Makalemin sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür eder ve tema ile ilgili görüşlerinizi yorum ile belirtirseniz sevinirim. Ayrıca soru ve sorunlarınız için iletişim sayfasından bana mail gönderebilir yada konu altına yorum bırakarak bildirebilirsiniz. Kolay gelsin bol indirmeler. Keyifli kullanımlar. Bir başka konuda görüşmek üzere.

İndirme Adresi : Ecancan V3 Responsive Wordpress Ki (https://blog.ecancan.com/ecancan-v3-wordpress-blog-temasi/)
Tema rengi mavi dir. Daha fazla resim gün içerisinde eklenecektir.

Sir.Vanity
17.Şubat.2015, 09:56
indirelim deneyelim?

ebruguloglu
23.Şubat.2015, 12:19
güzel bir tema kullanıcam

Sir.Vanity
24.Mart.2015, 16:40
İndirdim arkadaşlar güzel tema : ***********.com.tr den bakabilirsiniz.