PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Google I/O 2015 Etkinlik Takvimi Belli Olduerkolay
13.Şubat.2015, 21:38
Google I/O 2015 Etkinlik Takvimi Belli Oldu


Google tarafından yapılan açıklamaya göre bu seneki I/O yazılım geliştiriciler etkinliği 28-29 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek. Kayıtlar için başvurularsa 17-19 Mart tarihleri arasında alınacak.

https://www.pcnet.com.tr/wp-content/uploads/2015/02/screenshot_56_story.jpg

Google I/O sitesinde yer alan açıklamaya göre kayıt yapılmış olsa bile konferans girişi garanti edilmiyor. Aşırı ilgi olduğu için Google geçen sene olduğu gibi bir nevi çekiliş sistemi kullanarak kayıt olanlar arasından isim seçecek. Her kişinin bir kez kayıt yapma şansı var. Şimdilik etkinlikle ilgili herhangi bir içerik bilgisi yok ama genel plan belli. Etkinliğe gidip katılamayanlar online yoldan izleyebilecek. Google‘ın bu seneki etkinlikte kısa süre önce hazır edilen Android 5.1’e odaklanması, Android Wear serisi cihazların geleceğini tartışması ve yeni nesil Nexus cihazlarına değinmesi bekleniyor.

pcnet.com.tr (https://www.pcnet.com.tr/haberler/yazilim/2015/02/13/google-io-2015-tarihi-belirlendi/)

erkolay
28.Mayıs.2015, 20:12
Google i/o etkinliği bu akşam başlıyor

Dünyanın gözü Google'ın gerçekleştireceği Google i/o etkinliğinde... Peki Google'ın bu akşam başlayacak olan geliştirici konferansında karşımıza neler çıkabilir?https://i.radikal.com.tr/620x332/2015/05/28/fft107_mf4673068.Jpeg

Google 'ın iki gün süren yıllık geliştirici konferansı Google I/O, Perşembe günü başlıyor. San Francisco'da düzenlenen etkinlik, geliştiricilerin Google mühendisleriyle konuşmaları için önemli bir fırsat olduğu kadar, firmanın üzerinde çalıştığı yenilikleri sergilemesiyle de tanınıyor.


Açılışını Google'ın ürün bölümü başkan yardımcısı Sundar Pichai'nin yapacağı konferansta Google, yeni ürünlerini, teknolojilerini ve hikayelerini geliştiricilere gösterecek. Bu seneki konferansın konusu açıklanmamış olsa da, firmanın Google+'ta paylaştığı bir gönderi, bizlere küçük bir ipucu vermişti. Söz konusu gönderi, Google'ın üzerinde çalıştığı "bir sonraki şeyleri" ortaya çıkaracağını söylüyordu.


I/O 2015'ten neler beklemeli?

Önceki I/O konferanslarına ve Android fan forumlarında dolaşan söylentilere bakarsak, Google'ın büyük gününde şunların çıkmasını bekleyebiliriz.
Geçtiğimiz sene düzenlenen I/O'da Android L'nin tanıtımına (şimdiki adı Android Lollipop) şahit olmuştuk. Bu sene tanıtılacak Android sürümü ise Android M olabilir. Google, Android sürümlerini alfabetik olarak sıraladığından, bir sonraki sürümün "M" olacağını tahmin etmek imkansız değil. Peki Android M, hangi yeniliklerle gelecek? M hakkında bildiklerimiz oldukça kısıtlı, ancak bazı dedikodulara göre işletim sisteminin yeni sürümü, uygulamaları sesle denetlemeye izin veren bir ses bileşeniyle gelecek.


Bir başka dedikoduya göreyse Android M, sunacağı yeni konum tabanlı bir işlev sayesinde yakındaki cihazlarla iletişim kurmayı kolaylaştıracak. Chromecast'te son dönemde eklenen bu işlev, misafirlerin Wi-Fi ağınıza bağlanmadan videoları ekrana yansıtabilmesine olanak tanıyordu. Yine de işlev hakkında henüz sağlam bir bilgiye sahip değiliz ve nasıl çalışacağını öğrenmek için biraz daha beklememiz gerekecek.

Radikal (https://www.radikal.com.tr/teknoloji/google_io_etkinligi_bu_aksam_basliyor-1367472)