PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sevgililer, Atacakları Mesajları Google'dan Arıyorlar!erkolay
13.Şubat.2015, 01:13
Sevgililer, Atacakları Mesajları Google'dan Arıyorlar!
Sevgililer Günü yani 14 Şubat'a az bir süre kaldı. Peki sevgilinize ne hediye alacaksınız? Ona ne söyleceksiniz? Bilmiyorsanız internette aratın. İşte Google'ın Sevgililer Günü verileri.
https://s01.shiftdelete.net/img/general_b/15-02/12/google-doodle-happy-valentines-day.jpg


Online ve offline dünyanın iç içe geçtiği günümüzde gündemin aynası olan Google Arama Trendlerinde sevgiliye gönderilen mesajlardaki artış dikkat çekici oranlara ulaştı.


Hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelen cep telefonları ilişkimizin geleceğinde önemli bir rol oynuyor. Google Arama Trendleri analizinde Türklerin aşk hayatında da ekranlardan kopamadığı ve mesaj gönderirken de içeriği belirlemede Google'a danıştığı sonucu ortaya çıkıyor.Gerçekçi bir ifadeyle gençlik alışkanlığı olan kopya çekmeyi, şimdide sevgililerimize mesaj yazarken Google'dan bakarak devam ettiriyoruz diyebiliriz.
Google aramalarına bakıldığında sevgiliye yönelik mesajların hangi dönemlerde ne kadar arandığı kolayca görülebiliyor.https://s01.shiftdelete.net/img/content/15-02/12/sevgililerin-ilham-perisi-google-1423743797.jpg
Günaydın ve iyi geceler mesajları mobil telefondan aranıyor
Sevgiliye özel 'günaydın' ve 'iyi geceler' mesajları en çok mobil cihazlarda aranıyor. Akıllı telefonlardan yapılan aramalar tabletler ve bilgisayarlarda yapılan aramaların dört katına ulaşıyor.


2014'ün 4. ve 12. ayları arasındaki dönemde günlük ve saatlik arama paylarına göre ise, sevgililer günaydın mesajlarını gözünü açar açmaz planlıyor. İyi geceler mesajları ise akşam saatlerinde aranıyor.


Tolga Cem Küçükyılmaz
ShiftDelete (https://shiftdelete.net/sevgililer-atacaklari-mesajlari-googledan-ariyorlar-58249)

deniz
13.Şubat.2015, 01:29
Usta şu Google diğer ülkelerde de bizdeki kadar kullanılıyor mu? Bunu araştıralım bakalım.

WeBMasteR
13.Şubat.2015, 12:39
Araştır da paylaş işte deniz. İyi olur, biz de bilgi ediniriz sayende.

webdanismanlik
09.Temmuz.2015, 13:06
kim aramıyor ki zaten :)