PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bin Yıl Bilgileri Saklayabilen Diskler Geliyorerkolay
12.Şubat.2015, 23:21
Bin Yıl Bilgileri Saklayabilen Diskler Geliyor

https://www.veteknoloji.com/resim/haber/images/verbatim_mdisc.jpg

Şüphesiz ki zamanın en iyi icatlarıydı. Günümüzde her ne kadar yerini başka depolama cihazlarına bırakmış olsa bile. Kompakt diskler yani CD'ler ve onun daha kaliteli hali olan DVD'ler hayatımıza girdiğinden bu yana birçok kolaylığı da beraberinde getirmişti. Bildiğiniz üzere gelişen teknolojiyle artık DVD'ler ve CD'ler tarih oluyor.

https://www.veteknoloji.com/resim/haber/images/verbatim_mdisc-lebensdauer-440x330.png

Millenniata'nın yeni diskleri ise umut vaad ediyor. Kısa ömürlü eski CD ve DVD'lere sahipseniz onları artık kırıp atmak yerine değerlendirebilirsiniz. Bir şeyleri kırıp atmak yerine artık o CD ve DVD'lerden güzel süs eşyaları oluşturabilirsiniz. Gelelim Millenniata'nın disklerine.. Bin yıllık 100 GB kapasiteli Blu-ray diskleri sonunda satışa çıkıyor. Üzerine sadece bir kez yazılabilen ve herhangi BDXL Blu-ray sürücüsüyle çalışabilen başarılı bir optik disk olup orta boyutlu kurumları hedef alıyor. Uluslararası kabul gören cihaz yapılan testlere göre 2 bin yıldan fazla ortalama bir ömre sahip olduğunu kanıtladı.

Yüzyıllarca güvenle saklanabilen cihazın fiyatları ise henüz açıklanmadı. Mart sonunda satışa çıkması beklenen Millenniata'nın diskleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Tarihe karışmaya ramak kalan diskler için böyle birşey yapmalarını nasıl buluyorsunuz?

veteknoloji.com (https://www.veteknoloji.com/haber/bin-yil-bilgileri-saklayabilen-diskler-geliyor-76245.html)