PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İyi ve Kaliteli Bir Web Sitesi Nasıl Olmalıdır?donjuanhose81
12.Şubat.2015, 23:16
İyi Bir Web Sitesi Nasıl Olmalıdır?


İyi bir web adresi. Web sitenizin adını kullanan bir e-posta adresi alın, örneğin adını[email protected]ı.com.tr. Web sunucunuz e-posta hesapları alırken size yardım edebilir.


Hoş ve profesyonel bir görünüm. Sitenin sadece yazı içermesi ve tasarımdan yoksun olması sıkıcı bir site olmasına neden olur ve sitede çok fazla resim olması da ziyaretçilerinizin dikkatini metninizden çalar.


Çabuk yüklenen grafikler, fotoğraflar ve tasarım elemanları içermeli. Yavaş yüklenen sayfalardan başka hiçbir şey bir site ziyaretçisini canını daha fazla sıkamaz.


Her sayfaya irtibat bilgilerinizi, özellikle de telefon numaranızı, ekleyin; böylece ziyaretçiler sizinle kolayca irtibat kurabilir.


Ziyaretçilerin ihtiyaçlarına odaklanan bir içerik. Ziyaretçiler ne işle ilgilendiğinizi çabucak görebilmeli ve ürününüzün ya da hizmetinizin değerini öğrenebilmelidir.

Ziyaretçilerin istediklerini kolayca bulabilmelerini sağlayan kullanımı kolay bir format, istenilen bilgilerin kolayca elde edilmesini sağlar.


Doğru ton. Sade mi, eğlenceli mi, eğitimsel mi yoksa iş odaklı mı olmalı? Metin ve tasarım arzuladığınız tonu yansıtmalıdır.