PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Google DalgalanmasıNarKo
24.Kasım.2013, 00:40
Google Dalgalanması Nedir?

Bu yazımızda sizlere google dalgalanmasından bahsedeceğiz. Genellikle her site sahibinin sık sık denk geldiği google olaylarından biridir. Bunun zamanı ve ne zaman olacağı kesin belli olmayan, tanımı dahi kesinleşmemiş bu durumu açıklayacağız.

Google dalgalanmaları, arama motorlarında rayına oturmamış sitelerin kararsızca sürekli yer değişmesinden meydana gelen olaydan ibarettir. Dalgalanmanın hangi zamanda, hangi sitelerin ne şekilde etkileneceğinin kesinliğine karar veremez. Sitenizin eskiliği, yeniliği, kalitesi, performansı vb. nedenlerle dalgalanmadan etkilenmeyeceğini sanmayın. Bunun garantisi yoktur. Her web site sahibi etkilenebilir ve zaman zaman zaten bu durum gözlemlenmektedir. Özellikle 2013 son yarısında google dalgalanmaları arttı.

Google dalgalanmasına yakalandığınız zaman eliniz kolunuz bağlı şekilde kalırsınız ve bir şey yapmazsınız bu durum herhangi bir seo taktikleriyle düzeltilemez. Sadece beklenmesi ve normal şekilde sitenize gereken içeriği girmeniz ve dalgalanma yokmuşcasına her zamanki şekilde devam etmeniz gerekmektedir. Bu durum anında aşırı seo çıkışları yaparsanız dalgalanma bitiminde indexli yazılarınız eski yerine oturmayabilir ve daha da kötüye giderek arka sıralara düşebilir. Biraz beklemek ve dalgalanmanın durulmasını beklemek gerekir. Başka yapacak bir şey yoktur. Ya eski yerinize gelirsiniz ya da eski yerinizden olursunuz.

Kaynak >> Google Dalgalanması (https://www.ibrahimfirat.net/2013/11/google-dalgalanmas.html)

WeBMasteR
24.Kasım.2013, 17:18
Eline sağlık, teşekkürler Narko arkadaş.

Yazım hataları düzeltildi.

NarKo
30.Kasım.2013, 03:33
tşk ederim

WeBMasteR
18.Nisan.2014, 08:28
Bu hafta yine bir değişiklik gözlemledik. Ancak bizim için olumlu sonuçlar yakaladık. Umarız üyelerimiz de başarılı olmuştur.

deniz
20.Nisan.2014, 19:49
webmaster sitesi kelimesinde 2. sıraya gelmişiz, çok güzel.

WeBMasteR
20.Nisan.2014, 19:52
Aslında ilk sıradayız. Bizim sıramızın başında 1. yazıyor. Üstümüzdeki sitede bir sıra rakamı yazmıyor. Anlamadım nasıl iştir?

Hani o siteyi geçmeyi beklemiyoruz ama, sıralama dışında oluşu da bir garip.