PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbul'da Yarın (11 Şubat) Okullar Tatilerkolay
10.Şubat.2015, 21:37
İstanbul'da yarın okullar tatil mi? Valilik 11 Şubat Çarşamba günü için beklenen açıklamayı yaptı.İstanbul Valiliği birçok öğrencinin aklındaki kar tatili konusunda açıklama yaptı. İstanbul Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okulları yarın tatil etti. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel de yarın idari izinli sayılacak.https://i.radikal.com.tr/542x290/2015/02/10/fft81_mf3457063.Jpeg

İstanbul 'da yarın (11 Şubat Çarşamba) okullar tatil mi? İstanbul Valiliği, kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okulları yarın tatil etti.


İstanbul Valiliği'nden yapılan yapılan açıklamada, şöyle denildi:
"Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre; ilimizde halen devam eden kar yağışının tahmin edildiği gibi özellikle Boğaz civarı ve Anadolu Yakası'nda etkili olarak geceden itibaren öğle saatlerine kadar devam edeceği, öğle saatlerinden sonra yoğunluğu azalsa bile özellikle ara sokaklarda bırakacağı kütlenin ulaşımda zorluk ve tehlikeye yol açacağı değerlendirilmiştir. Bu nedenle, Valiliğimizce öğrencilerin herhangi bir risk ve mağduriyetle karşılaşmamaları açısından, anaokulu, ilkokul, ortaokul, liseler ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğretime 11 Şubat Çarsamba günü 1 gün süreyle ara verilmesi uygun görülmüştür. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel idari izinli sayılacaktır."


KAR YAĞIŞI DEVAM EDECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, kentte dün geceden bu yana etkili olan kar yağışı, bugün öğleden sonra saatte 80 kilometre hızla esen rüzgarla yer yer fırtına şeklinde görülüyor.

Anadolu Yakası'nda kuvvetli olmak üzere kent genelinde aralıklarla sürecek kar yağışı, yarın akşama kadar devam edecek.

Kar kalınlığının yüksek kesimlerde 15-20 santimetre arasında olması beklenirken, sahil bölgelerinde 5 santimetreye kadar kar görülebilecek.

Radikal (https://www.radikal.com.tr/turkiye/istanbulda_yarin_okullar_tatil_mi_valilikten_11_su bat_carsamba_aciklamasi-1290542)