PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anonymous IŞİD’in hesaplarını hackledideniz
10.Şubat.2015, 16:30
Anonymous IŞİD’in hesaplarını hackledi Anonymous, terör örgütü IŞİD'le bağlantılı olduğunu söylediği binden fazla hesabı hacklediğini duyurdu. https://i.sozcu.com.tr/wp-content/uploads/2015/02/10/isid-Anonymous-hack-670.jpg
Anonymous, 7 Ocak’ta Yemen El Kaidesi tarafından gerçekleştirilirdiği söylenen ve 12 kişinin hayatını kaybettiği Charlie Hebdo saldırısının ardından hack eylemlerine hız verdiğini açıklamıştı. Anonymous, terör örgütü IŞİD’le bağlantılı, 800’den fazlası Twitter hesabı olmak üzere yaklaşık bin adet sosyal medya hesabı ve internet sitesini hacklediğini açıkladı.


https://i.sozcu.com.tr/wp-content/uploads/2015/02/10/isid-Anonymous-hack-1-Custom.jpg
Russia Today’de yer alan habere göre, IŞİD’in yeni üye kazanmasını önlemek amacıyla böyle bir eyleme imza attıklarını belirten hacker grubu, yayınladığı listede email adreslerine de yer verdi.


https://i.sozcu.com.tr/wp-content/uploads/2015/02/10/isid-Anonymous-hack-2-Custom.jpg
İnternet sitesinde kendilerini “tüm ırk, ülke, bölge ve etnik kökenden Müslüman, Hıristiyan ve Yahudilerden oluşan” evrensel bir grup olarak tanıtan Anonymous, “Unutmayın ki, kendilerine İslam Devleti diyen teröristler Müslüman değil. IŞİD, sizi avlayacağız, sitelerinizi, hesaplarınızı ve emaillerinizi çökerteceğiz ve sizi ortaya çıkaracağız. Şu andan itibaren, internet üzerinde sizin için güvenli bir yer yok. Size virüs gibi davranılacak ve ilaç biziz. Biz internetin sahibiyiz” ifadelerini kullandı.Sözcü (https://www.sozcu.com.tr/2015/dunya/anonymous-isidin-hesaplarini-hackledi-739125/)