PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : YouTube'tan veya Blogger'dan Alınmış Hesaba Site için Onay AlmaSnowmann
06.Şubat.2015, 19:32
Barındırılan Adsense hesabımızla kendi sitemize reklam eklemek için nasıl onay alırız?
Youtube'tan alınmış bir adsense hesabı var, siteye reklam eklemek için bir kere daha onay alınması gerekiyormuş. AdMob ve Blogger'dan alınmış hesaplar da aynı durumdaymış. Normal doğrulama süreci mi geçerli yoksa daha kolay bir şekilde doğrulama yapıyorlar mı, şimdi başvursam doğrulatabilir miyim? Yardımcı olursanız sevinirim.

https://allbloggingtips.com/wp-content/uploads/2016/05/upgrade-adsense-hosted-account.png

erkolay
06.Şubat.2015, 19:57
YouTube ile aldığın hesapta Hosted Account yazıyor değil mi Snowmann? Bu durumda siteni de bir kere inceleyip, yeterli görürlerse onay verirler.

Hosted Account şu şekilde görünür:

https://www.alltop9.com/wp-content/uploads/2016/01/Hosted-Adsense-Account-Screenshot-1.png

Şu an gördüğüm kadarı ile sitendeki içerik çok az. Bu durumda tek şansın var: Çok güzel ve detaylı bir iki makale yazıp, bu makalelerin tam metin olarak anasayfada görünmesini sağlamak. Bu yöntemle 2 kez robotla incelemeden red alırsın, ama 3. kez inceleme istediğinde bir personel müsait olduğunda inceler. Makalelerini beğenirse onay verir. Çünkü "iyi bir makale yazarı geliyor, kaliteli içeriklerle zenginleştirmesi muhtemel bu siteyi" diye düşünecektir.

deniz
06.Şubat.2015, 20:10
Sitenin whois bilgilerinde domain sahibi görünmüyor usta. Bunu sağlamadan ağzıyla kuş tutsak onay alamaz.

WeBMasteR
06.Şubat.2015, 20:21
Evet Snowmann, whois bilgilerinde domain sahibinin adı soyadı, adresi ve telefonu görünmeli. Ayrıca Adsense hesabındaki bilgilerle birebir aynı olmalı.

Snowmann
06.Şubat.2015, 21:31
Yardım için teşekkürler, domain bilgilerini ayarlayayım o zaman. Hosted account mu yazıyor onu da bilmiyorum hesap arkadaşın, ona da önerilerinizi ileteceğim. Yardım için teşekkürler.

erkolay
20.Eylül.2017, 23:02
AdMob, YouTube, Blogger ve barındırma iş ortaklıkları

Kendi sitenizde reklam göstermek için barındırılan AdSense hesabınızı kullanma

Bir web sitesinde reklam göstermek için YouTube hesabını, Blogger hesabını veya barındırılan başka bir hesabı nasıl yeni sürüme geçirebilirsiniz?

AdSense'e bir barındırma iş ortağı aracılığıyla kaydolduysanız ve kendinize ait barındırma iş ortağı dışı bir web sitesinde reklam göstermek istiyorsanız, para kazanmak istediğiniz sitenin URL'sini Google'a bildirmeniz gerekir. Bunu tek seferlik bir başvuru formunu kullanarak yapabilirsiniz.

Adresinizi Kişisel Kimlik Numarası (PIN) aracılığıyla henüz doğrulamadıysanız, kendi sitenizde reklam yayınlamadan önce bu işlemi yapmanız gerektiğini unutmayın. Para birimi olarak TL terih ettiyseniz PIN doğrulaması yapabilmek için güncel hali ile 10 TL'lik gelir eşiğine ulaşmanız gerekir. Dolar olarak seçtiyseniz 10 Dolarlık eşiğe ulaşmalısınız. Diğer para birimleri ve güncellenen hali ile liste burada (https://support.google.com/adsense/answer/1709871?visit_id=0-636415741734824973-2150685974&rd=1).

PIN mektubu görünümüne bir bakalım. İlk resim mektubun dış, ikincisi ise iç görünümüdür.

https://lh3.googleusercontent.com/8BtdU8oBkyfMWpPuuKO1GTBNFLPvujZMDNZY_8xJRrSuoh2Fkd EesxRMQ6E1TL-ZLBg=w812

https://lh3.googleusercontent.com/WATwZX8u4Q2NVlvpvD7cWsvvt6iVzGLhFLxd9mx_8nOFsI5P9d g9BYVPmxWmxxswoBs=w811

Hesap bakiyeniz ilk kez doğrulama eşiğine ulaştıktan birkaç gün sonra, Google PIN'inizi mektup şeklinde normal postayla gönderir. PIN'ler genellikle 2-4 hafta içinde alıcıya ulaşır, ancak bu süre bulunduğunuz yere bağlı olarak uzayabilir.

YouTube: AdSense'e bir YouTube hesabı aracılığıyla kaydolduysanız ve diğer barındırma alanlarında reklam göstermek istiyorsanız, Adsense'e özel alan adınızı bildirmeniz gerekir. YouTube aracılığıyla oluşturulmuş AdSense hesapları için, bu hesapları üst düzey alan sağlayarak yükseltmeden diğer sitelerden para kazanmak şu an için hiçbir şekilde mümkün değildir.

Kendi sitenizde reklam yayınlamak üzere başvurmak için:


AdSense hesabınızda oturum açın.
Soldaki gezinme panelinde Reklamlarım'ı tıklayın.
Diğer ürünler'i tıklayın.
Hemen yeni sürüme geçin'i tıklayın ve başvuru formunu doldurun.
Son olarak, AdSense reklam kodunu yukarıda belirttiğiniz URL'de trafik alan bir sayfaya uygulamanız gerekir. AdSense reklam kodunu uygulamak için öncelikle reklam kodunu oluşturmalısınız. Size ait alan adıyla yayınladığınız web sitelerine bu kodları uygun şekilde eklemelisiniz. İsteğiniz onaylanana kadar tüm reklam birimlerinin boş kalacağını unutmayın.


İsteğiniz onaylandıktan sonra, reklam kodunuzu başka onay almanıza gerek kalmadan size ait herhangi bir web sitesine yerleştirebilirsiniz. Başvurunuz kabul edilmezse, barındırma iş ortağı sitesinde yayınlanan reklamlarınızın bu durumdan etkilenmeyeceğinden emin olabilirsiniz. Barındırılan içeriğiniz üzerinden normal şekilde para kazanmaya devam edebilirsiniz.

Kaynak: https://support.google.com/adsense/answer/2534771?hl=tr&ref_topic=1250107

Media Network
21.Eylül.2017, 20:06
Sitenin whois bilgilerinde domain sahibi görünmüyor usta. Bunu sağlamadan ağzıyla kuş tutsak onay alamaz.

deniz öyle emin konuşma ağzınla kuş tutsan vermezler:) Ben Whois gizli domaine adsense aldım buna ne diyecen:)

- - - Flood Önleme Sistemine yakalandınız :) - - -

Valla ben bloggere copy paste içerik ekliyerek adsense onaylattım :) https://gununbilgeligi.blogspot.com.tr/

erkolay
21.Eylül.2017, 21:36
Blogger kendi sistemleri zaten. Belirli bir süre geçince orada reklam yayınlamak istiyorlar. Yani sürekli kendilerine bağımlı kalmamızı istiyorlar. Özel sitelere ise kırk naz ile reklam veriyorlar. Seçici oluyorlar işte.

Media Network
21.Eylül.2017, 21:55
Blogger kendi sistemleri zaten. Belirli bir süre geçince orada reklam yayınlamak istiyorlar. Yani sürekli kendilerine bağımlı kalmamızı istiyorlar. Özel sitelere ise kırk naz ile reklam veriyorlar. Seçici oluyorlar işte.

abi bunu sana tüm samimiyetimle diyorum elimde bir site var şuan şimdi adsense başvurayım kurumsal adsense verirler bak çok ciddi diyom bunu