PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Android 5.1 güncellemesi Endonezya'da başladıerkolay
05.Şubat.2015, 21:56
Android 5.0 oranı yükselmeye devam ederken 5.1'in geliştirildiği ile ilgili haberler de son dönemlerde sıkça gündeme geliyordu, hatta öyle ki 5.1 sürümünün Şubat ayında yayınlanacağı söyleniyordu.

https://resim.webmaster.bbs.tr/image.uploads/05-02-2015/original-a0c91ac8777f3bae90cbc84b1f8116e5.jpg

Bugün ise Android One Endonezya sitesi Android 5.1'in dağıtımına başlanıldığını duyurdu. Dağıtımına başlanmadan önce herhangi bir bilgilendirilme yapılmayan yeni sürüm dağıtıma başlandıktan sonra sitede yer aldı. Şu an Android One Endonezya sitesinde son sürüm yanında parantez içindeki Android 5.1 ibaresi kaldırılmış olsa da Endonezya dilinde hala gözükmekte.

Ayrıca yeni sürümde uygulamaların aniden kapatılmasının önüne geçildiği, RAM yönetiminin iyileştirildiği, pil ömrü ile ilgili iyileştirmeler yapıldığı belirtildi. Ayrıca önceki Lollipop sürümlerinde zaman zaman görülen wi-fi ve bildirim problemlerinin de aşıldığı söyleniyor. Lollipop 5.1 sürümü şimdilik ilk olarak Endonezya'da Android One projesine dahil cihazlara dağıtılmaya başlandı.

Nexus cihazların veya diğer Android One projesinde bulunan ülkelerde yeni sürümün ne zaman yayınlanacağı ise bilinmiyor.

donanimhaber.com (https://www.donanimhaber.com/cep-isletim-sistemleri/haberleri/Android-51-guncellemesi-Endonezyada-basladi.htm)