PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ping nedir , Nasıl atılır ?Sir.Vanity
04.Şubat.2015, 15:38
PING NEDİR ? PING NASIL ATILIR ?
Ping, internet / ağ üzerindeki bir makineye 32 baytlık ICMP (Internet Control Message Protocol) paketleri göndererek erişilebilir olup olmadığını ve erişilebiliyorsa tepki süresini ölçmeye yarayan programdır. Kısaca pelirtilen adrese bir paket gönderilir ve yanıt beklenir. Bir bilgisayardan diğer bilgisayara paketlerin gidip gelme süresi sizin ping sürenizi belirler. Ping süresi milisaniye (ms) cinsinden ölçülür. Ping kullanması basit fakat oldukça kullanışlı bir programdır. Ve genelde ağ sorunlarını tesbit etmek için kullanılır.
Bir web sitesine veya ip adresine ping atma ile;
1. Bir web sitesinin veya ağdaki bir sunucunun aktif olup olmadığı kontrol edilebilir. Eğer aktif değilse “Request timed out” mesajı döner.
2. Ağdaki o anki paket kayıp oranı hakkında bir bilgi verebilir.
3. Kaynak makine ile karşı makine arasındaki iletişim süresi ölcülebilir.
ICMP paketleri ve dolayısıyla ping, çoğu Firewall tarafından bloke edilir. Bu durumda dönen mesaj “Request timed out” şeklinde olur.
Ping testinin sonuçları internet / ağ bağlantılarının kalitesine bağlı olarak değişebilir. İyi bir geniş bant internet bağlantılarında (kablolu veya kablosuz) ping süresi 30 ms’nin altındadır.
Örnek Kullanım
Windows komut satırına ulaşmak için https://i2.wp.com/www.ipadresinedir.net/site.resimleri/Windows-key-and-R-to-launch-Run-Box-in-Windows-8.png?resize=79%2C26 (“Windows tuşu + R” ) tuşlarına basın ve gelen Çalıştırekranına CMD yazarak Tamam deyin.


Web Sitesi / IP Adresi
ping www.google.com veya ping 192.168.2.1


Sirekli ping atmak için -t
ping 192.168.2.1 -t


https://i0.wp.com/www.ipadresinedir.net/nedir/resimler/ping_atma_nedir.jpghttps://***********.com.tr/ping-nedir-ping-nasil-atilir

WeBMasteR
05.Şubat.2015, 04:26
Tekil bağlantı ile ping atmakla sağlıklı bilgi edinemezsin Furkan. Çeşitli konumlardan aynı anda ping atan servisler var. Veri kaybı, erişim süresi gibi güzel bilgileri o konumların hepsine göre ayrı ayrı analiz ediyorlar.