PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 30 Ocak 2015, Özgür Yazılım Vakfı’ndan İki Konferanserkolay
27.Ocak.2015, 17:26
Özgür Yazılım Vakfı’ndan İki KonferansÖzgür Yazılım Vakfı (FSF) (https://www.fsf.org/), 30 Ocak 2015 tarihinde Belçika’nın Brüksel kentinde iki konferans düzenliyor. Konuşmacılar Richard Stallman ve John Sullivan.


https://getgnu.org/images/stallman.jpg?34c23b https://getgnu.org/images/john.sullivan.jpg?34c23b


30 Ocak 2015 tarihinde Belçika’nın Brüksel kentinde Vrije Üniversitesi’nde Özgür Yazılım Hareketi’nin hedefleri ve felsefesi hakkında konuşacak olan Stallman, Linux çekirdeği ile kombinasyonu dünya çapında milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan GNU işletim sisteminin durumunu ve tarihçesini ele alacak. Richard Stallman’ın konuşmasının teknik bir konuşma olmayacağı, herkese açık olacağı belirtildi. Richard Stallman’ın etkinliğine katılmak üzere bu iletişim formunu (https://my.fsf.org/civicrm/profile/create?gid=128&reset=1) doldurabilirsiniz. FSF direktörü John Sullivan ise 30 Ocak 2015 tarihinde Belçika’nın Brüksel kentinde, FOSDEM’de konuşacak. FOSDEM’in bu yıl için yapılan tanıtımında Sullivan’ın konuşması “Katıştırılmış Özgürlük: Kullanıcılarına Saygılı Cihazlar” başlığıyla tanıtıldı.

“GNU ve Linux şimdi gömülü cihazlarda. Tabletler, telefonlar özgür olsun istiyoruz.” diyen Sullivan, FSF’nin özgürlüğe saygılı donanımlara bir sertifika (https://www.fsf.org/resources/hw/endorsement/respects-your-freedom) verdiğini hatırlattı. Son iki yılda, USB wifi adaptörler, 3D yazıcılar, ev wifi yönlendiricileri, dizüstü bilgisayarlar ile ilgili önemli kazanımlar elde edildiği hatırlatıldı. Şimdi gömülü donanımlar üzerinde duruluyor. John Sullivan’ın etkinliğine katılmak üzere bu iletişim formunu (https://crm.fsf.org/civicrm/profile/create?gid=263&reset=1) doldurabilirsiniz. Özgür yazılım destekçilerinin en azından birine katılımlarının mümkün olabileceğini düşündüklerini ifade eden program asistanı Jeanne Rasata; etkinliklerin katılımcıların ilgisini çekeğini söyledi. Richard Stallman (https://www.fsf.org/events/rms-20150130-brussels)‘ın ve John Sullivan (https://www.fsf.org/events/john-sullivan-20150131-brussels-fosdem)‘ın konuşmaları hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için fsf.org sayfalarını, John Sullivan için ayrıca fosdem.org (https://fosdem.org/2015/schedule/event/embedded_freedom/) sayfasını inceleyebilirsiniz.

https://www.getgnu.org/images/fsf-RYF.png?34c23b

FSF, özgürlüğünüze saygılı donanımlara bir sertifika veriyor.

getgnu.org (https://www.getgnu.org/gnulinux/ozgur-yazilim-vakfindan-iki-konferans.html)