PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türk'üz, Doğruyuz, Çalışkanız, Komiğiz Vesselam!erkolay
21.Ocak.2015, 01:19
Türk'üz, Doğruyuz, Çalışkanız, Komiğiz Vesselam!


Memleketten gerçek olaylarla komik hallerimiz. Bu sabit başlıkta komik gerçekliklerimizi paylaşacağız. Eski ve yeni ciye ayırmayacağız. Memlekette ne zaman komik bir olay olduysa burada olacak. Ancak, komik dediysek de hepsinin güldüreceğini sanmayın. Kimi ağlatacak bile. Evet trajikomik hallerimiz de olacak malesef.

İşte 2012'den bir başlangıç yapalım...

İzmir'de kurşun üreten fabrika radyoaktif atıklarını toprağa gömdü, toprak yanmaya başladı


İzmir Gaziemir'de Aslan Avcı Döküm Sanayi ve Tic. A.Ş. şehir merkezinde Aksoy Caddesi üzerinde uzun yıllar kurşun üretti. 70 dönümlük araziye sahip olan fabrika kurşun üretiminde ömrünü tamamlamış aküleri ve hurda kurşunları kullandı. İki yıl önce üretimi durduran fabrikanın arazisinde bulunan makineler, depolar ve asiy havuzları kaderien terk edildi. Radikal gazetesinden Serkan Ocak'ın haberine göre, fabrika arazisi, Türkiye ’nin bilinen ‘ilk’ nükleer çöplüğü ve belgelere göre, fabrikadaki ‘sadece görünen’ tehlikeli atıkları bertarafın bedeli en az 12 milyon lira. İlk tespit Türkiye Atom Enerjisi (TAEK) tarafından 3 Nisan 2007’de yapıldı. TAEK, fabrikada radyasyonlu cüruf (atık) gömülü alan tespit etti.
17 Haziran 2008’de Çevre ve Orman Müdürlüğü bir depoda 200 ton atık tespit etti. Atıkların bertarafa gönderilmesi istendi. Denetçiler, Temmuz 2008’de tekrar fabrikaya gittiğinde 180 ton tehlikeli atık daha buldu.

TAEK: Karantinaya alın

TAEK, 8 Eylül 2008’de Aslan Avcı’ya gönderilen yazıda, fabrikada mayıs, haziran, temmuz ve ağustos’ta yapılan ölçümlerde depolama sahasında, fırınlar bölgesinde, kapalı istif sahasında radyoaktif madde bulaşmış atık tespit edildiği belirtildi. Radyoaktif maddelerin potalarda eritildiği vurgulandı. Radyasyonlu atıkların bulunduğu yerin karantina altına alınması gerektiği anlatıldı.

2012’nin son ayı itibariyle fabrikanın durumunu tüm yetkili kurumların biliyor olmasına rağmen bugüne kadar radyoaktif çöple ilgili hiçbir işlem yapılmadı. Fabrikanın sahibi Hasan Avcı, 4-5 yıl önce öldü. Bölge sakinlerinin ifadelerine göre, arazi el altından satılmak isteniyor, iddiaya göre araziyi TOKİ alacak.

Nükleer santral kaynaklı

İç yazışmalardan radyasyonlu atık numunelerinin TAEK’e bağlı CNAM’a gönderildiği anlaşılıyor. Burada yapılan incelemede radyasyon tespit edilen malzemelerin artık bir atık sınıfında değil, ‘radyoaktif kaynak’ olduğu ve malzemelerin Türkiye’de bulunmadığı belirleniyor. Radyasyonun ‘Europium 152’ adı verilen bir malzemeden bulaşmış olabileceğini tespit eden CNAM, bu malzemenin de ancak nükleer santrallardaki nükleer çubuklardan bulaşabileceğini belirtiyor. Ayrıca Europuim 152 adı verilen malzemenin Türkiye’ye yasal girişinin olmadığı da açıkca ifade ediliyor.

www.t24.com.tr

erkolay
21.Ocak.2015, 01:22
Muğla'nın Bodrum İlçesi'ne bağlı Yalıkavak Beldesi'nde develer, 230 sporcunun eğitim gördüğü Yalıkavak Belediyespor Kulübü yararına güreşti. 20 bin lira gelirin elde edildiği ve yağmur altında yapılan güreşler sırasında, deve sahipleri de kavga etti, 2 kişi hastanelik oldu.


Yalıkavak Belediyesi tarafından bu yıl 8'inci kez düzenlenen deve güreşleri, Geriş Altı Mevkii Spor Sahası'nda yapıldı. Futbol, basketbol, yelken ve satranç branşlarında 230 sporcunun eğitim gördüğü Yalıkavak Belediyespor Kulübü yararına düzenlenen güreşleri Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan, Yalıkavak Belediye Başkanvekili CHP'li Nevcihan Özcan ve aralarında az sayıda turistlerin de bulunduğu yaklaşık 3 bin kişi izledi. Zaman zaman Yağan yağmur altında yapılan güreşlerde deve sahipleri de tartışarak kavga etti.


Develeri berabere ilan edilen Mustafa Kart ile Mehmet Yemiş sahanın ortasında tekme Tokat birbirine girdi. Kavgaya diğer devecilerin de karışması ile sahanın içinde arbede yaşandı. Jandarmaların güçlükle yatıştırdığı kavga sırasında Mustafa Kart ile Mehmet Yemiş kanlar içinde kaldı. Kart ile Yemiş ambulansla Bodrum Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi edildi.

Yalıkavak Belediyesi Kupası'nı berabere kalan 'Barbaros' ve 'Tunabey' adlı develer, Kaymakamlık Kupası'nı da yine berabere kalan 'Avukatbey' ve 'Tuncer' adlı develer aldı. Güreşlerden yaklaşık 20 bin lira gelir elde edildiği belirtildi. - Muğla / Bodrum - 2013


www.bodrumdabugun.com

erkolay
21.Ocak.2015, 01:25
Gölcük İhsaniye’de çok ilginç bir hırsızlık olayı yaşandı. Köylülerin dere üzerinden meyve bahçelerine geçmelerini sağlayan 22 tonluk köprü çalındı.

İhsaniye Karakaş mevkiinde bulunan ve köydeki vatandaşları, köprünün karşısındaki meyve bahçelerine taşıyan demir köprü gece saatlerinde çalındı. Sabah erken saatlerde meyve bahçelerine gitmek için köprünün bulunduğu alana gelen köylüler şoke oldu.

Olay yerine gelen polis ekipleri, dere ıslah çalışmalarının da yapıldığı alanda detaylı incelemelerde bulundu.

Yapılan incelemelerde yıllardır yerinde duran köprünün, kişi ya da kişilerce parçalanarak bir kamyona yüklendiği ve olay yerinden götürüldüğü tespit edildi.

Köprünün ağırlığının 22 ton olduğu öğrenilirken, genelde aynı aileden insanların oturduğu bölgede yaşayan vatandaşlar, köprünün nasıl çalındığını anlamadıklarını belirtti.

2013 - www.ozgurkocaeli.com.tr

erkolay
21.Ocak.2015, 01:27
Süleyman Demirel Kültür Merkezi'ndeki kadınlar tuvaletine gizli kamera; gizli kamerayı yerleştiren, kafeterya işletmecisinin kardeşi çıktı.

Kocaeli'de Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın da bulunduğu Süleyman Demirel Kültür Merkezi'ndeki kadınlar tuvaletine gizli kamera yerleştirildiğinin ortaya çıkması, kentte şok etkisi yarattı. Tuvalete kamerayı yerleştirdiği iddiasıyla aranan E.D.'nin kimliğinin ise kameranın ayarlarını yaparken farkında olmadan kendi görüntüsünü de çekmesiyle belirlendiği anlaşıldı.

AYAR YAPARKEN KENDİSİNİ DE ÇEKMİŞ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan ve Yahyakaptan Semtinde her gün yüzlerce kişinin girip çıktığı, Şehir tiyatrosu oyuncu ve çalışanlarıyla birlikte toplam 135 kişinin görev yaptığı Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde görevli temizlikçiler, birkaç gün önce temizlik sırasında gizli kamera buldu.
Kültür merkezi Müdürlüğü'nün bilgilendirilmesi üzerine incelenen kamerada birçok kişinin görüntüsü olduğu belirlenince, durum Büyükşehir Belediyesi Hukuk Servisi ile yine belediyeye ait Güvenlik Şubesi'ne bildirildi. Oradan da Cumhuriyet Savcılığı'na teslim edilerek inceleme başlatıldı.

Soruşturmayı Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatıyla İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi üstlenirken, kamera incelendiğinde kamerayı kuran kişinin yanlışlıkla kendi görüntüsünü de kaydettiği anlaşıldı.

ŞÜPHELİ, KAFETERYAYI İŞLETENİN KARDEŞİ ÇIKTI

Yapılan tesbitler sonucu, bu kişinin Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nin kafetaryasını işleten Ş.D. adlı kişinin kardeşi E.D. olduğu belirlendi. Polis ilk aşamada Ş.D. ile Kültür Merkezi'nin idari sorumlularının ifadesini aldı. E.D. ise şu ana kadar bulunamadı. Ş.D.'nin, bu durum karşısında büyük bir şok yaşadığı, kardeşinin ara sıra kendisine yardıma geldiğini ve burada çalışmadığını söylediği öğrenildi.

ÇALIŞANLAR ŞOKTA

Kültür Merkezi çalışanları ile sanatçıların olaya tepki gösterdi. Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Veysel Sami Berikan bunun çok ahlaksız ve sapıkça bir şey olduğunu belirterek yorum yapmak istemezken, Süleyman Demirel Kültür Merkezi Müdürü Turgut Çakar, böylesine prestijli bir yerde böyle çirkin ve kabul edilemez bir olayın yaşanmasının herkesi çok üzdüğünü söyledi. Olayın şu anda soruşturulmakta olduğunu da hatırlatan Turgut Çakar, bulunan kameranın piyasada satılan küçük kameralardan olduğunu da söyledi.

Kocaeli'nde kültür merkezinin tuvaletine gizli kamera yerleştirdiği iddiasıyla aranan şüpheli, polise teslim oldu.
Kocaeli'nin İzmit ilçesi'ndeki Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne ait kültür merkezinin kadınlar tuvaletine gizli kamera koyduğu gerekçesiyle aranan E.D, avukatıyla Kocaeli Asayiş Şube Müdürlüğü'ne geldi. Burada polise teslim olan E.D'nin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

"ŞİKAYETÇİ MİSİNİZ?" DİYE SORULACAK

Gizli kameranın tuvalete 18 Mart'ta yerleştirildiğinin belirlendiğini açıklayan bir polis yetkilisi, yüzleri görülen kamera kurbanı mağdurlarından kimlikleri tesbit edilebilenlere çok gizli olarak başvurup onların ifadelerini alacaklarını ve şikayetçi olup olmadıklarının sorulacağını belirtti.

YAKALANMASI İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATILMIŞTI

Büyükşehir Belediyesi'ne ait kültür merkezinin kadınlar tuvaletinde gizli kamera bulunması üzerine polis ekiplerince yapılan inceleme sonucunda, söz konusu kamerayı yerleştirdiği iddia edilen E.D'nin yakalanması için çalışma başlatılmıştı.

2013

erkolay
21.Ocak.2015, 01:29
Konya'nın Karapınar İlçesi Hotamış Beldesi'nde 4 kişinin öldüğü, 2 kişinin de yaralandığı bir evde meydana gelen patlamanın, define ararken kendi yaptıkları patlayıcının denenmesi sırasında meydana geldiği iddia edildi. Evin içinde yaklaşık bir ayda 11 metre derinliğinde tünel açıldığı belirlendi.

Karapınar İlçesi'ne bağlı Hotamış Beldesi Şabanlı Mahallesi'nde çiftçi Mehmet Emin Yemiş'e (44) ait tek katlı fazla kullanılmayan müstakil bir evde dün saat 21.30'da şiddetli bir patlama meydana geldi. Patlamanın ardından alevlerin yükseldiğini gören çevre sakinleri, jandarma ve itfaiyeye haber verdi. Güvenlik güçleri bina çevresine kimseyi yaklaştırmazken, itfaiye görevlilerinin müdahalesiyle yangın kısa sürede söndürüldü.

Patlamada yaralanan Mehmet Emin Yemiş'in kızı Ayşegül Yemiş (16), ambulansla Karapınar Devlet Hastanesi'ne Yavuz Sözen de (31), Meram Eğitim Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde kaldırıldı.

2 ODADA 4 CESET BULUNDU

Alevler söndürüldükten sonra eve giren itfaiye ve jandarma ekipleri iki odalı evin bir odasında 3, diğer odasında da 1 ceset buldu. Yapılan incelemede ölen 4 kişinin ev sahibi Mehmet Emin Yemiş, kızı Dönay Yemiş (10), İskender Gümüşsoy (39) ve Cengiz Akhan'a (30) ait olduğu belirlendi. Cumhuriyet Savcılığının yaptığı incelemede evin bir odasında yaklaşık 11 derinliğinde tünel bulunması dikkat çekti. Tüneli define aramak için açıldığı öne sürülürken, çukura iple indikleri ve aydınlatmak içinde elektrik kablosu çektikleri saptandı.

BOMBA YAPMIŞLAR.

Gümüşsoy, Akhan, Sözen ve Yemiş, plastik bir leğen içinde niteliği henüz belirlenemeyen bir sıvı maddesine toz şeker kullanarak patlayıcı yaptı.

İskender Gümüşsoy, Cengiz Akhan ve Yavuz Sözen, dün arkadaşları Bayram T. (31) yönetimindeki otomobille Konya kent merkezine geldi. İddiaya göre 4 kişi burada, bomba yapımında kullanılmak üzere malzeme aldıktan sonra tekrar Hotamış Beldesi'ne döndü. Gümüşsoy, Akhan ve Sözen, Mehmet Emin Yemiş'i arayıp, define aradıkları evine gitti. Bayram T. de onların yanından ayrıldı.

1 AYDIR DEFİNE ARIYORLARMIŞ

Patlamanın ardından geniş çaplı soruşturma başlatılırken, ölenlerden Mehmet Emin Yemiş'in, ailesiyle birlikte oturduğu evin yaklaşık 10 metre yakınında kendine ait kullanılmayan 2 odalı evin altında define olduğunu şüphelenmesinin ardından, cihazla evin tabanında arama yaptırdığı ortaya çıktı. Cihazla yapılan aramanın ardından kullanılmayan evin mutfak olan bir odasının tabanını arkadaşları İskender Gümüşsoy, Cengiz Akhan ve Yavuz Sözen ile birlikte kazmaya başladığı belirlendi.

11 METRE DERİNLİĞİNDE KUYU

Mehmet Emin Yemiş ve 3 arkadaşının yaklaşık 1 ay boyunca 11 metre derinliğinde tünel kazdığı saptandı. Kazı çalışması sırasında sert bir zeminle karşılaşılması üzerine definecilerin bomba yaparak sorunu çözmeye çalıştıkları belirlendi.

HÜRRİYET - 19 Nisan 2013 Cuma

erkolay
21.Ocak.2015, 01:31
ALANYA'DA KORUMA ALTINA ALINAN AKDENİZ FOKU, DUMAN, DOMUZ KURŞUNUYLA KATLEDİLDİ.

https://www.sondakika.com/haber-foto/729/akdeniz-fokunu-domuz-kursunuyla-vurdular-3-4579729_400.jpg

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde, nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olduğu için koruma altına alınan Akdeniz foku, şehir magandaları tarafından av tüfeğiyle öldürüldü. Gazipaşa'da Kızılin Mağarası'nı kendisine yuva edinen ve bölge halkının 'Duman' adını verdiği fokun 'domuz kurşunuyla' vurulduğu belirlendi.

Demirtaş Beldesi Aydap Mevkii'ne dün akşam saatlerinde gidenler, denizde hareket etmeden duran Akdeniz fokunu fark etti. Yakından inceleyenler, deniz yüzeyindeki kanı görünce durumu jandarma ve Gazipaşa Su ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı Deniz Biyoloğu Mustafa Akkoca'ya haber verdi. Bölgeye gelen Akkoca, karaya yaklaşık 15 metre uzaklıktaki foku kıyıya taşıdı.

Akkoca, yaptığı incelemede, fokun ateşli av tüfeğiyle vurularak öldürüldüğünü tespit etti. Fokun kendileri tarafından bilindiğini ve gözlendiğini belirten Akkoca, "Gazipaşa'da Kızılin Mağarası'nı kendisine yuva edinen foka, bölge halkı 'Duman' adını vermişti. Plaj bölgesine kadar geldiği için insanlardan kaçmıyordu" dedi.

BÖLGEDEKİ TEK FOKTU

Fokun başının üst kısmında 9 delik bulunduğunu aktaran Akkoca, "Büyük olasılıkla yakın mesafeden kafasına tüfekle ateş edilmiş. Fokların derileri kalın olduğu için normal saçma işlemez. Tahminen dokuzlu diye tabir edilen 'domdom kurşunu'yla vurulmuş. Boyu 2 metreyi aşkın ve yaklaşık 150 kilo ağırlığındaki Duman, bölgedeki tek Akdeniz fokuydu. Nesli tükenmek üzere olan, koruma altındaki bu fok canice öldürülmüş. Konuyla ilgilenen kurum ve kuruluşlarla irtibata geçtim. Gerekli inceleme yapılacak" diye konuştu.

ADINI 'DUMAN' KOYDUK

Aydap Mevkii'nde oturan Onur Özkaya ise fokun öldürülmesine tepki gösterdi. Sık sık bölgede dalış yaptığını anlatan Özkaya, "Sabahları bu foku yüzerken veya beslenirken görürdük. Burada oturan herkes çok iyi tanıyor. Uysal ve insanlardan kaçmayan zararsız bir hayvandı. Dalış sırasında zaman zaman beslerdik. Arkadaşımız gibi olmuştu. 'Duman' ismini biz koyduk. Bunu yapan kişi insan olamaz. Nasıl bir zihniyet böyle bir canlıya kıyabilir anlayamıyorum" dedi.

2013 - www.sondakika.com

erkolay
21.Ocak.2015, 01:34
Kuşadası Devlet Hastanesi'nde, Aydın Arama Kurtarma ekiplerince yapılan planlı tatbikatta atılan sis bombası hastaları zor durumda bıraktı.

Kuşadası Devlet Hastanesi’nde bugün yapılan tatbikatta ilk olarak hastalar sedye ile pencereden aşağıya indirildi, tatbikatın ikinci aşamasında ise halatlarla pencereden tahliye yapıldı. Hastanede yapılan tatbikatta atılan sis bombası ise hastaneyi karıştırdı.

Atılan sis bombası ve tatbikat içilen seçilen odanın yoğun bakım ünitesinin yanında olması hasta yakınlarını çileden çıkardı. Hasta yakını annesinin bronşit hastası olduğunu ifade ederken, kapıyı kapatmak isteyen görevlilerle tartıştı.

Tatbikat sonrasında MUTİ görevlisi Muhsin Arıcan, “Aydın genelinde yılda en az bir kez planlı olarak bu tatbikatları yapmaktayız. Bugün buraya 13 personelle geldik “dedi.

Kuşadası Devlet Hastanesi Başhekimi Op Dr Gökhan Afacan'ın tatbikat için yanlış odayı kimin seçtiğini araştırdığı öğrenilirken, sis bombasının yaşattığı kargaşa için açıklama yapılmadı.

03 Mayıs 2013 www.birlesikbasin.com

erkolay
21.Ocak.2015, 01:36
Bu Kadarına Da Pes !

29 Haziran 2013 Cumartesi, 10:44
https://www.engellispor.com/wp-content/uploads/137248943480855.jpg


Ampute Milli Takımı’nda yer alan 19 yaşındaki Yılmaz, 3 gün sonunda heyet raporunu tamamlayabildi. Ankara’da kalacak yeri de bulunmadığından perişan olan Yılmaz’a GATA’da da “Seni en azından Diyarbakır’a sevk etselerdi” dendi.

Hürriyet gazetesinde yer alan Rıza Özel imzalı habere göre, Bayram Yılmaz, bulduğu mayının patlaması sonucu 10 yaşında, 2 kolunu ve 1 gözünü kaybetti. Sporla hayata tutundu, ampute atlet olarak milli takım kampına çağrıldı. 19 yaşına geldiğinde Şırnak Askerlik Şubesi’ne başvurdu. Eziyeti, “Raporu Ankara GATA’dan alman gerekiyor” diyerek yapılan sevk ile başladı. “Asker olmayı, vatan borcunu ödemeyi çok isterdim” diyen Yılmaz, Şırnak Askerlik Şubesi’nden 102 lira yol ve iaşe bedeliyle çıktı. Korucu babası, bir operasyonda mayın patlaması yüzünden gazi olan Yılmaz’ın ailesinin ekonomik durumu kötü. 360 lira engelli maaşı alan Yılmaz, Şırnak-Ankara otobüs bileti için gidiş-dönüş 160 lira ödemek zorunda kaldı. Bir an önce işlemlerini tamamlamak için 18 saatlik yolculuğun ardından sabah erkenden GATA’ya gitti.

OLMAYAN KOL VE GÖZE KONTROL

GATA’ya ulaştığında, yaptığı yolculuğu, maddi durumunu, bir an önce dönmesi gerektiğini anlattı. “Ben sivil bir mayın gazisiyim” diyen Yılmaz, heyet raporu gerektiği için işlemlerin uzun süreceği bilgisini aldı. İlk gün Yılmaz’ın, dirsekten aşağısı olmayan kollarının filmi çekildi ve raporu yazıldı. Ertesi gün olmayan sol gözünün kontrolü yapıldı ve raporu yazıldı. Evine dönmeyi planlayan Yılmaz’a, “Heyete yarın gireceksin” denildi.

NİYE BURAYA GÖNDERDİLER

Yılmaz, kendisini muayene eden GATA’daki bir subaya, “Kollarımın ve gözümün olmadığını kanıtlamak için 3 gündür Ankara’dayım. Saatler süren bekleyişlerin ardından birkaç dakikalık işlemlerle belgelerimi aldım” diye dert yandı. Yılmaz’ın anlattığına göre subayın yanıtı, “Seni buraya nasıl gönderdiler? Bu sevki yazarken hiç sana bakmadılar mı? En azından Diyarbakır’a sevk etselerdi” oldu. Yılmaz, “Eğer Diyarbakır’a sevk etseler hiç değilse orada yakınlarımın yanında kalırdım, bu kadar zorluk çekmezdim” dedi. Yılmaz, askerliğe elverişli olmadığına ilişkin rapor almak için 3 gündür sürdürdüğü prosedürü tamamlayarak, dün öğle saatlerinde heyet önüne çıktı. Sonunda ‘Askerliğe elverişli değildir’ raporunu aldı.

SEVKE GEREK YOK

Son şeklini 5 Şubat’ta alan Türk Silahlı Kuvvetleri Sağlık Yeteneği Yönetmeliği’ne göre, sevke gerek olmuyor. ‘Yükümlülerin Sağlık Muayeneleri’ başlıklı 2’nci bölümünün 5’inci maddesinin 3’üncü bendi şöyle: “Yükümlüler hakkında ertesi yıla bırakma, sevk geciktirmesi veya askerliğe elverişli değildir kararlı sağlık raporlarını tanzim etmeye yetkili makam, asker hastanesi sağlık kuruludur. Ancak, yatalaklar ile gözle görülür rahatsızlığı bulunanlar hakkındaki raporları, askerlik şubesi başkanı veya vekili ile mülki amirliklerce görevlendirilen resmi 2 sivil (varsa, biri aile hekimi) tabipten teşkil edilecek geçici sağlık kurulunca verilebilir. Ayrıca ihtiyaç duyulması halinde bu kurul resmi 2 sivil tabipçe de oluşturulabilir. Geçici sağlık kurulunca haklarında karar verilemeyen yükümlüler askerlik şubelerince en yakın asker hastanesine sevk edilir.”
Milli Savunma Bakanlığı Asker Alma Daire Başkanlığı’nın (ASAL) resmi internet sitesinde yer alan 1111 Sayılı askerlik kanununda yapılan değişikliklere ilişkin sıkça sorulan sorular bölümünde de, aynı bilgiler yer alıyor.

Engelsiz olanları geçti

TÜRKİYE Engelli Atletizm Yarışması’nda 100, 400 ve 800 metrede Türkiye 2’ncisi olan Bayram Yılmaz, geçen yıl Milli Takım kampına çağırıldı. Yılmaz, Şırnak, Cizre ve Güneydoğu’da da pek çok yarışmada onlarca madalya aldı. Şenoba Nurettin Asan Lisesi’nde öğrenciyken Şırnak’ta yaşıtları engelli olmamasına rağmen 800 metre koşuda onları geçerek 1’inci olunca dikkatleri çekti. Cizre Kaymakamı Şenol Koca
ve Şırnak Valiliği de Yılmaz’a sahip çıktı.

HAYALİ KOL NAKLİ

Kol nakli hayali kuran Yılmaz, şubatta Antalya’da kamptayken, Akdeniz Üniversitesi Plastik ve Rekonstrüktif Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ömer Özkan’ı görmeye gitti. Ancak Prof. Özkan, yurt dışında olduğu
için görüşemediler. Yılmaz, “Nakille
kavuşacağım kollarımla atlet olarak elde ettiğim başarılar sayesinde Cumhurbaşkanı ve Başbakan’la tanışıp ellerini sıkmayı istiyorum. Yıldızlar gibi sponsorlarımın olmasını bekliyorum” diye konuştu.

Türkiye onu 13 yaşında tanıdı

TÜRKİYE, Bayram Yılmaz’ı mayın kazasının ardından 13 yaşındayken, gazetelerde mayının izlerini taşıyan bir çocuk olarak fotoğraflar ve haberlerle tanıdı. Yılmaz, kolları arasında tutmaya çalıştığı kalemle ders çalışırken, arkadaşlarıyla futbol oynarken, sırtında çantası okula giderken çekilen kareleri basına yansımıştı. Yılmaz, O günleri anlatırken, şunları söyledi: “İçinde yiyecek olan kutulardan sandım, köpeklere vermek için açmaya çalıştım. Sonra o kutu patladı. Olayın ardından askeri helikopterle Diyarbakır’a hastaneye nakledilmişim. Yıllarca ameliyatlar geçirdim.”

www.engellispor.com

erkolay
21.Ocak.2015, 01:38
Bir caminin bodrum katını kiralayan dernek üyeleri ile mahalle halkı arasında zikir çekerken fazla gürültü yaptıkları nedeniyle kavga çıktı.

Konya'da bir caminin bodrum katını kiralayan üzerlerinde siyah şalvar, yelek, beyaz gömlek ve yeşil takke bulunan Rabbani Tasavvuf Faruki İlim Derneği üyeleri ile mahalle halkı arasında iddiaya göre yatsı namazı sonrası zikir çekerken fazla gürültü yaptıkları gerekçesiyle kavga çıktı.

Cami avlusunda başlayan ve sokağa taşan tekmeli, yumruklu kavgada iki kişi yaralandı. Gazetecilerin de görüntülediği kavga polisin müdahalesiyle sona erdi.

HAFTANIN ÜÇ GÜNÜ YAPILIYORDU

Olay, dün saat 22.00 sıralarında merkez Karatay ilçesi Ali Ulvi Kurucu Caddesi üzerindeki Hacı Musa Faydası Çok Camii'nde meydana geldi.

Rabbani Tasavvuf Faruki İlim Derneği, caminin bodrum katını 3 yıl önce cami derneğinden kiraladı. Bodrum katını temizleyerek ibadet yeri haline getiren dernek üyeleri, iddiaya göre haftanın üç günü yatsı namazları sonrası zikir çekmeye başladı.

HOPARLÖR KAVGA ÇIKARTTI

Dernek üyeleri, geçtiğimiz Ramazan ayında da ibadet ettikleri yere hoparlör bağlattılar. Mahalle halkı da hoparlörden fazla ses çıkması üzerine dernek üyelerinin camiden çıkmalarını istedi. Geçen pazartesi günü bir grup dernek üyesi, bir market önünde kendilerine tepki gösteren mahalleli ile tekmeli yumruklu kavga etti. Marketin güvenlik kameralarına yansıyan kavga sonrası iki grup ayrıldı.

Bu olayın ardından mahalle halkı, dün camiye giderek yatsı namazı sonrası tekrar zikir çekmeye başlayan dernek üyelerine tepki gösterdi. Dernek üyeleri ile mahalle halkı arasında çıkan tartışma kavgaya dönüştü.

Cami avlusunda başlayan kavga kısa sürede cami dışına taştı. Gazetecilerin de görüntülediği tekmeli, yumruklu kavgada iki kişi yaralandı. Olay yerine çok sayıda polis sevk edildi. Mahalledeki kadınların da ayırmaya çalıştığı kavga polisin müdahalesiyle sona erdi.

TABANCA BULUNDU

Polis, cami bahçesinde yerde bir adet ruhsatsız tabanca ile 2 adet dolu kovan buldu.

Haftanın üç günü hoparlörle zikir yapılması nedeniyle rahatsız olduklarını dile getiren mahalle halkı, kendilerini dinlemeyen dernek üyelerinin tepki gösterince şiddete başvurduğunu belirterek, mahallede bu kişileri istemediklerini söylediler. Kavgaya karışanlar, polis merkezinde ifade verdikten sonra serbest bırakıldı.

https://www.sondakika.com/haber/haber-mahallede-zikir-kavgasi-5016837

erkolay
21.Ocak.2015, 01:39
Afet evleri estetik bekliyor

İnegöl Belediyesi, Mimari Estetik Kurulu oluşturma çalışmalarını sürdürürken; Afet Evleri’nde oturan vatandaşlar, Sovyet Rusya dönemini andıran evlerine de estetik çalışması yapılmasını istiyorlar.


Haber Merkezimize ulaşan Afet Evleri sakinleri, İnegöl Belediye Meclisi’nde görüşülen ve komisyona sevk edilen Mimari Estetik Kurulu’nun sadece şehir merkezine değil, Sovyet Rusya dönemi evleri andıran Afet Evleri’ne de estetik getirmesi gerektiğini aktardırlar.

Mahallelerinde zaman zaman ışıksız kaldıklarını, sokakta aydınlatma sorunun olduğunu da aktaran vatandaşlar, Afet Evleri ile ilgili çalışma bekliyorlar.

SİZ DE HABER HATTIMIZI ARAYABİLİRSİNİZ
İnegöl’ün haber hattı: 715 30 57… Bizi arayın, İnegöl’ün haberi olsun. Haber hattımızda, şehrimizle alakalı tüm şikâyet, talep ve görüşleri gündeme getiriyoruz.
Afet evleri estetik bekliyor Genç Gazete :: Haber (https://www.gencgazete.net/haber/afet-evleri-estetik-bekliyor-8450#.UmgFb_l7Nu0)

erkolay
21.Ocak.2015, 01:46
https://www.mesajgazetesi.com/mesaj/resimler/haber/kerane.jpg

erkolay
21.Ocak.2015, 01:48
Cem’in ailesinden Münevver’in ailesine icra


Liseli Münevver Karabulut'u öldüren Cem Garipoğlu'nun ailesi 1 Milyon 287 bin TL tazminat kazanan Karabulut ailesine mahkemenin reddettiği 750 bin liranın avukatlık ücreti olan 60 bin lirayı ödemediği gerekçesiyle icraya verdi. Para ödenmezse haciz işlemi yapılacak.https://www.cumhuriyet.com.tr/Archive/2014/3/5/47373_resource/cemm.jpgSevgilisi Cem Garipoğlu'nun başını testere ile keserek hunharca öldürdüğü Münevver Karabulut'un ailesi Küçükçekmece 5. aile mahkemesi'ne 2 milyon liralık manevi 37 bin liralık da maddi tazminat davası açmıştı.

Mahkeme geçen yıl 8 Ekim'de verdiği kararında talep edilen manevi tazmiat tutarının 750 bin TL'sini reddederek Garipoğlu ailesinin Karabulut Ailesine 1 Milyon 250 bin lira manevi 37 bin lira da manevi taziminat ödemesine karar verdi.

Habertürk'ten Güngör Karakuş'un haberine göre, mahkeme ayrıca kararında Cem Garipoğlu ve Mehmet Nida Garipoğlu'nun davada avukatları bulunduğunu, reddedilen 750 bin tllik tutarın ekarşılığı olan topelam 60 bin tl olan avukatlık ücretinin Karabulut ailesinden alınmasını ekarara bağladı. Paranın ödenmemesi halinde Karabulut ailesine para tutarınca icra geleceği bildirildi.

Ayrıca aile fertlerine de ayrı ayrı icra takibi başlatıldığı belirtildi. Paranın ödenmesi için aileye 7 gün süre verildi. Para ödenmediği takdirde kızlarını kaybeden ailene evine haciz gelecek.

erkolay
21.Ocak.2015, 01:50
Tarihi mezarı patlattılar!

Mersin’deki Olba Antik Kenti’nde bulunan 2 bin yıllık tapınak kabartmalı kaya mezarı define avcıları tarafından dinamitle patlatıldı.


https://icube.milliyet.com.tr/YeniAnaResim/2014/05/02/tarihi-mezari-patlattilar--4329345.JpegMersin’in Silifke ilçesinde define avcıları 2 bin yıllık tapınak kabartmalı tarihi kaya mezarını dinamitle patlattı...
5 Mart 2011’de öğrencileriyle birlikte Olba Antik Kent’e düzenlediği gezide Olba Su Kemeri’nin yaklaşık 50 metre güneyinde bulunan 2 bin yıllık tapınak kabartmalı kaya mezarında patlatılmak üzere hazırlanmış dinamit düzeneği bulan Olba arkeolojik Kazı Başkan Yardımcısı Murat Özyıldırım jandarmaya bilgi vermesinin ardından gelen ekipler patlayıcı düzeneği kaldırmıştı.Define avcıları 3 yıl önce yapamadığını 26 Nisan’da yaptı ve tarihi mezarı dinamitle patlattı.

‘Affedilmez bir hata’
Patlamada mezarın büyük bir bölümü hasar gördü. Gazi Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Olba Arkeolojik Kazı Başkanı Prof. Dr. Emel Erten, “Olba’nın en değerli eserlerinden biri çok büyük bir tahribata uğratıldı” diye konuştu.

Olba Arkeolojik Kazı Başkan Yardımcısı Murat Özyıldırım, patlamanın, bölgenin arkeolojik korumacılığı açısından affedilmez bir hata olduğunu söyledi. Özyıldırım, “Korktuğumuz başımıza geldi” şeklinde konuştu.

Milliyet - 2014

erkolay
21.Ocak.2015, 01:51
Zincirlikuyu'da iki mezar yeri 550 bin TL'den satışa çıktı. En ucuz mezar yeri 50 bin TL. Mezar yerinin fiyatında, komşu mezarda yatan kişinin önemi büyük. İnternetteki bir çok satış sitesinde artık mezar yeri ilanlarına da rastlamak mümkün. Özellikle Aile kabristanındaki iki yerin satılığa çıktığı çıktığı bir ilanın tanıtım metni şöyle: "Sakıp Sabancı'nın kabrine yakın 2 adet boş mezar yeri araç ya da evle takas yapılır. Mezarın mermerlerine kadar yapılmış hazırdır. Tek olarak da verilir. Tek fiyatı 160 bin TL'dir."

Fiyatı 550 bin TL olan başka baş ilanda ise, "Koç Aile Mezarlığı'nın bitişiğindedir" diye yazıyor. Mezar yeri ilanlarından bazıları gayrimenkul firmaları tarafından verilmiş. Bu ilanlardan birinin sahibi Realty World Gayrimenkul'den Tufan Topal ilanla ilgili şunları söyledi: "Boş kalan mezarlarını yatırım amaçlı satmayı düşünen insanlar var. Zenginlerin orada olması, sosyete mezarlarının yakınında olması fiyatların artmasını düşündürebilir. İstanbul'da yer sıkıntısı olması insanları mezarlık almaya sevk ediyor. Tamamen arz talep meselesi."

erkolay
21.Ocak.2015, 01:53
https://www.itusozluk.com/image/turkiye-de-yasanan-garip-olaylar_78007.jpg

erkolay
21.Ocak.2015, 01:54
https://media.memurlar.net/album/4144/e1e9af2b-8253-e311-b6da-14feb5cc1801.jpg

erkolay
21.Ocak.2015, 01:54
https://media.memurlar.net/album/4144/38ed8d1e-8153-e311-b6da-14feb5cc1801.jpg

erkolay
21.Ocak.2015, 01:56
https://galeri7.uludagsozluk.com/288/gizem-karaca_377306.jpg

erkolay
21.Ocak.2015, 01:56
https://galeri.uludagsozluk.com/59/sadece-turkiye-de-gorulen-olaylar_44088.jpg

erkolay
21.Ocak.2015, 01:59
Murat 131'den tır yaptı


Van'ın Tuşba ilçesinde yaşayan İsmail Mescioğlu, Murat 131 marka otomobili hurda malzemeler kullanarak 6 metrelik tıra dönüştürdü.

İlçeye bağlı Abdurrahman Gazi Mahallesi'nde oturan ve servis şoförlüğü yapan Mescioğlu'nun kendi imkanlarıyla evinin bahçesinde yaptığı mini tır, vatandaşların ilgi odağı oldu.

tPbVO9Jtx6g

erkolay
21.Ocak.2015, 02:01
Polis, intihar eden durdurmak yerine selfie çekiyor. Sonuç: İntihar.


https://image.cdn.haber7.com/haber/haber7/photos/polis_memurundan_intihar_vakasinda_selfie_14095542 41_0165.jpg

erkolay
21.Ocak.2015, 02:03
https://www.izlevideo.net/video/fbookimage3/img-cokkomikyurduminsaniturkiyeyiseviyorum-953.jpg

erkolay
21.Ocak.2015, 02:03
https://img1.loadtr.com/b-412647-komik_yurdum_insan%C4%B1.jpg

erkolay
21.Ocak.2015, 02:04
https://scontent-b.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10628301_375394469282481_6433382309304909_n.jpg?oh =921d3b450586c6d63bf68003b8f18b65&oe=54C8CA0F

erkolay
21.Ocak.2015, 02:05
https://scontent-a.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/10659184_10152436109753299_8268549035892753594_n.j pg?oh=fc6c124cbba50564e08f418f144fcaad&oe=54C28740

erkolay
21.Ocak.2015, 02:06
https://scontent-a.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/10404194_878199652224631_1494411471485954041_n.png ?oh=0c0dee02d247dae293af7752902aa8ae&oe=54CC0DEC

erkolay
21.Ocak.2015, 02:06
https://scontent-b.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/1475815_965518013474322_3932999318443935191_n.jpg? oh=f8f956b1fa7e1b0727b52e7db86a30e2&oe=54C8A3AA

erkolay
21.Ocak.2015, 02:08
SİNEĞİ ÖLDÜRMEK İÇİN TARIM İLACI İÇTİ

Elazığ'ın Sivrice İlçesi'nde boğazına kaçan sineği öldürmek için tarım ilacı içip zehirlenince Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yoğun bakıma alınan çoban Aydın Kıyak (65) 36 günlük tedavinin ardından taburcu edildi.
Kıyak, daha önce de sprey türü sinek ilacını boğazına sıktığını ancak bir şey olmadığını belirterek, ''Bir daha böyle bir şey yapmam'' dedi.

''Boğazıma kaçan sinek nedeniyle boğazım kaşınıyordu. Bir kaç gün çok zorluk çektim. Hayvanlarını otlattığım patronlarım bana getirdiği bir ilacı içtim. Sonra karın ağrısıyla beni hastaneye götürdüler. Hastanede 12 gün uyutulmuşum, kendime geldikten sonra 4 gün daha yoğun bakımda kaldım ve tedavimin tamammlanmasından sonra taburcu edildim. Ama bana o ilacı bilerek vermediler kendilerinin de içtiklerini söylemişlerdi. Daha önce de oluyordu. Birkaç defa sprey türü sinek ilacı sıktım boğazıma geçti.''

Bir öğretim görevlisinden bilgilerle, ulusal bir gazeteden bir haber...

erkolay
21.Ocak.2015, 02:12
KORSAN DEVLETYayın hakları D-Smart'ta olan Galatasaray-Borussia Dortmund karşılaşması, TRT'nin internet sitesinden canlı olarak yayınlandı.
Mücadelenin Smart Spor'dan sadece yayınlandığını bilen sarı kırmızılı taraftarlar, trtspor.com.tr adresine girince şoke oldu.

Sitedeki Canlı Yayın linkini tıklayan futbolseverler, Galatasaray-Borusia Dortmund maçını izledi. Yayında olan program kısmında ise PTT 1. Lig Elazığspor-Manisaspor karşılaşması yazıyordu.

erkolay
21.Ocak.2015, 02:14
https://d.haberform.com/gallery/1884_49.jpg

erkolay
21.Ocak.2015, 02:15
https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/10616439_787724021295537_9152989618349261338_n.jpg ?oh=f68f946e27c3ff8f1a1c55776afe477e&oe=54E33FD9

erkolay
21.Ocak.2015, 02:17
2017 Avrupa Yeşilin Başkenti Adayı İstanbulhttps://www.cumhuriyet.com.tr/Archive/2014/11/4/137270_resource/49.jpgThe Guardian gazetesi; İstanbul'da yeşilin katledilip, betonlaşmanın devam etmesini eleştirdi. Gazeteci Zia Weise'ın, İstanbulluların da görüşlerini alarak kaleme aldığı yazısında, kentin 2017 Avrupa Yeşilin Başkenti adaylığının aktivistler ve muhalif politikacılar tarafından 'alayla' karşılandığı dile getirildi.

erkolay
21.Ocak.2015, 02:18
https://scontent-b-mxp.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/10644904_817941124934941_6132417908001314743_n.jpg ?oh=dd518b550d0089c7e96d8ab8e82c38bf&oe=54E56AD8

erkolay
21.Ocak.2015, 02:18
https://scontent-b-mxp.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/1911786_748270231889262_1543213468139013311_n.jpg? oh=2b9ce8c52291daf2087a4f8f38639296&oe=54DD698D

erkolay
21.Ocak.2015, 02:19
https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-9/10610786_920166781341578_6780476001006629237_n.jpg ?oh=969f659d1ad4228a052ac9def0258a89&oe=54D39B21

erkolay
21.Ocak.2015, 02:19
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/10665257_716363215115792_5071095173745637022_n.png ?oh=2662948fb3cae0dcf865fe7e9fbaee93&oe=54F7EC06&__gda__=1425370330_6204b74e8f1187c75a51367aed4aa09 3

erkolay
21.Ocak.2015, 02:20
https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10613039_920559541302302_6097360065577596973_n.jpg ?oh=c2c2541a0595dd8c30131cdb9607677f&oe=54E09616

erkolay
21.Ocak.2015, 02:20
https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/58183_150498368319660_4132510_n.jpg?oh=a27aa078d18 ee269182d91908e4fb26f&oe=54F0ECD8

erkolay
21.Ocak.2015, 02:23
https://scontent-b-mxp.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/10469822_10204996902744469_6744760747016271513_n.j pg?oh=2acb8d87cf470dca04a397a0ae89cd0e&oe=54F1FEEF

https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10417494_746903218692801_624279736934522815_n.jpg? oh=b1d1c1397f73c5a49395ed66776d1947&oe=54DBC27D

erkolay
21.Ocak.2015, 02:24
https://im.haberturk.com/galeri/2012/11/16/418985/cbcbd3848e0d8f9a6408a1838b5bfc05_k.jpg?1363332269

erkolay
21.Ocak.2015, 02:25
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/1467336_902230866467251_1495454404071852583_n.jpg? oh=c48ccfd0d6c0d113cc32e308441beae5&oe=54E785C5&__gda__=1427946846_3f005448aa3eff054fe499091206bb5 d

erkolay
21.Ocak.2015, 02:28
İstanbul Beyazıt’ta altgeçidi yenileme çalışmalarında Bizans’tan kalma bir yapı ortaya çıktı. İnşaat firması tarafından girişi betonla kapatılan sarnıç benzeri tarihi yapı, tamamıyla betona gömülecekken duyarlı bir kişinin ihbarıyla şimdilik kurtarıldı.Hürriyet'ten Burcu Purtul Uçar'ın haberine göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ağustosta Beyazıt’ta başlattığı Darülfünun Altgeçidi yenilenmesi inşaatı ihalesini Işıldak İnşaat ve Mak.İş İnşaat ortaklığı kazandı. Proje İstanbul 4 numaralı Koruma Kurulu tarafından onaylandı ve çalışmalara başlandı.

Alt yüklenici Vizyon İnşaat’ın çalışmaları sırasında ağustosta aynı bölgede iki tane lahit kapağı bulundu. Asfalt sökümü sırasında bulunan, Hıristiyanlık öncesi döneme ait olduğu tahmin edilen lahit kapakları kepçelerle yapılan çalışmalar sırasında büyük hasar gördü. Kapaklar Arkeloloji Müzesi’ne kaldırılırken bölgedeki çalışmaların müzeye bildirilmediği ortaya çıktı. Kısa süre sonra çalışmalar tekrar başladı. Önceki gün bir kişi müzeye ihbarda bulundu. İhbarda bulunan kişi, altgeçit çalışmalarında Bizans döneminden kalma yüzlerce metrelik sarnıcın girişinin ortaya çıktığını ve inşaatı yapan şirketin burayı kapatmaya çalıştığını bildirdi. Yola dökülen betonun sarnıcın girişinin bir kısmını kapattığını iletti.

KARAR KURULUN

İhbar üzerine İstanbul Arkeoloji Müzesi yetkilileri inşaat alanına iki arkeolog gönderdi. Arkeologlar kapatılan bölümü sarnıç girişinde incelemelerde bulundu. İnşaat firmasının çalışmaları durdurulurken hazırlanacak rapor İstanbul 4 numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’na gönderilecek. İnşaatla ilgili kararı kurul verecek.

Sarnıç girişinin bulunduğu alana giriş önceki gün arkeologlar geldikten sonra inşaat görevlileri tarafından metal perdelerle kapatıldı.

Belediyeden henüz bilgi yok

Kalıntıyla ilgili belediyeden bir bilginin gelmediğini söyleyen Arkeoloji Müzesi yetkilileri olayı ‘duyarlı bir vatandaşın’ ihbarıyla öğrendiklerini söyledi. Yetkili, bulunan kalıntıyla ilgili şunları aktardı: “Bizans’ın en büyük caddesi olan ve Ayasofya’nın önünden başladığı, Eminönü ve Topkapı’ya doğru iki ayrı kolda uzandığı bilinmektedir. O bölgede Bizans dönemi dükkânlarından oluşan Teodosyus forumu vardır. Beyazıt’ta bulunan kalıntının foruma ait bir dükkân mı yoksa sarnıç mı olduğu incelemeler sonucu ortaya çıkacaktır.”


www.sacitaslan.com (https://www.sacitaslan.com)

erkolay
21.Ocak.2015, 02:28
https://media-cdn.t24.com.tr/media/stories/2014/11/page_acil-durum-hattini-arayarak-kediyi-sikayet-etti_032050549.jpg

İngiltere'de bir kadının, "komşunun kedisini" ihbar etmek için acil durum hattını aradığı ortaya çıktı.

Acil durumlar değişkendir. Hem durumlar hem de aciliyet, çoğu zaman birbirinden farklı olabilir. Buna rağmen acil durumun bir kediyle alakası olan durumlara pek rastlanmaz. En fazla, ağaçta kalan bir kedi acil bir durum teşkil edebilir.

Bir İngiliz kadın ise, tam da bu şekilde, bir kediden kaynaklanan acil durumu bildirmek üzere telefona sarıldı. İngiliz Metro gazetesinin haberine göre, ne zaman yaşandığı açıklanmayan olayda, İngiltere ’nin güneybatısında bulunan Gloucestershire şehrinde yaşayan bir kadın, acil telefon hattı 999’u arayıp bir şikâyette bulundu. Panik halindeki kadın, komşusunun kedisinin kendisine garip garip baktığını söyleyerek, acil durum hattındakilerden yardım istedi. Acil durum hattındaki yetkililer de haklı olarak, kadına yardımcı olamayacaklarını söylediler.

Bu ilginç telefon konuşmasından sonra, Gloucestershire polisi bir araştırma yaptı ve acil aramaların %90’ının acil olmayan durumlarda yapıldığını fark etti. Bu konuda bir farkındalık yaratmak isteyen polis, insanlara acil durum hattının ne zaman aranması gerektiğine dair konferanslar düzenlemeye başladı. Konferanslarda acil durum hattına yapılan saçma ihbarlardan ve bunların yetkililerin zamanını boşa harcadığından bahsedilerek, çeşitli örnekler verildi. Verilen örnekler arasında bir de ‘şenlik ateşi’ şikayeti bulunuyordu. Buna göre operatörler, şenlik ateşinin yakıldığı bir gecede, fişeklerin sesinden rahatsız olan birinden de acil durum çağrısı almışlardı.

Polis merkezinin kontrol odasında çalışan polis memuru Jon Wiffen “Bu durumlar çoğu zaman insanların 999’u ne zaman aramaları gerektiği konusunda bilgilendirilmedikleri için meydana geliyor.” diyor. Buna çözüm olarak 2012 yılında acil olmayan durumlar için 111 numaralı bir telefon hattı da kuruldu.

Polis şefi Jon Wiffen, insanların yeni bir numara açılmasının yararlı olduğu konusunda emin değil. Wiffen’a göre insanlar bu sefer de “999’u hiç aramamaları gerekirken daha çok arayabilir.

erkolay
21.Ocak.2015, 02:29
https://i.hizliresim.com/zEX097.jpg

erkolay
21.Ocak.2015, 02:30
https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRcw91r6kqO16syyqDM3VlJN52j9_2v7 lb_WB9bqa8fXsVN1Yqg8A

Geçtiğimiz akşam Beyaz Show'a katılan İrem Derici'nin en çok izlenen 2. video olduğunu açıklaması yetkilileri harekete geçirdi. Kalbimin Tek Sahibine isimli şarkıyla 76 milyon izleyici kitlesine ulaşan İrem Derici, Balıkesir'in Çılgın Eşşekleri'nden sonra en çok izlenen ikinci videoydu.

BALIKESİRİN ÇILGIN EŞŞEKLERİ ÇILGINLIĞI

Konunun gündeme gelmesiyle Türkiye'nin en çok izlenen videosu telif hakları nedeniyle yayından kaldırıldı. Bu durum sosyal medya üzerinden büyük tepkiye yol açtı. Twitter üzerinde #BalıkesirinCilginEsseklerineDokunma hastagı ile kampanya başlatıldı. Videonun kaldırılmasına tepkiler çığ gibi büyüyor. Yayından kaldırılan videoyu bilgisayarına indiren kullanıcılar videoyu yeniden internete yüklüyor.

erkolay
21.Ocak.2015, 02:31
Türk Telekom’un internet sağlayıcısı TTNET, internet ansiklopedisi olan Vikipedi’deki “vajina”, “penis”, “testis torbası”, “kadın üreme organları” maddelerini, mahkeme kararı olmaksızın engelledi.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun site sorgusu sayfasına bakıldığında, Vikipedi ve söz konusu sayfalar hakkında “erişim yasağına” dair herhangi bir mahkeme kararı görünmüyor. Vikipedi’deki bu maddelere diğer internet sağlayıcıları ve mobil internet üzerinden erişim sağlanabiliyor.

erkolay
21.Ocak.2015, 02:35
https://karsigazete.com/images/upload/10259906_1010075265686171_4382147474978698563_n.jp g

erkolay
21.Ocak.2015, 02:36
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/10644959_10205338984973296_8529659271127171982_n.j pg?oh=e72a8d91887a0d1e3d672ce6a446a6f2&oe=54E3DF12&__gda__=1424175943_44df90fae093481e1bfe65331db666d 3

erkolay
21.Ocak.2015, 02:36
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/1512490_903194203065143_1053963250966065364_n.jpg? oh=a8cc7d0ad189d5d57e28223f129b8574&oe=55164E5C&__gda__=1427611413_2466cdec3f1394b5413c05457f19791 6

erkolay
21.Ocak.2015, 02:38
Tarihi Bozdoğan Kemeri'ni tuğlayla kapladılar
https://external-vie.xx.fbcdn.net/safe_image.php?d=AQDrcGkHCwUl7htG&w=470&h=246&url=http%3A%2F%2Fmedia-cdn.t24.com.tr%2Fmedia%2Fstories%2F2014%2F11%2Fpag e_tarihi-bozdogan-kemerini-tuglayla-kapladilar_440772164.jpg&cfs=1&upscale=1


Yaklaşık 1600 yıllık geçmişe sahip Bozdağan Su Kemeri'nin 5 milyon liraya yapılan restorasyon çalışmasında orijinaline hiç benzememesi sanat severlerin tepkisini çekti.

erkolay
21.Ocak.2015, 02:38
https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/s480x480/1656242_873298639361679_1640335847994166222_n.jpg? oh=1c124f7b94524e0a60e12e7437470bab&oe=54D2DC80

erkolay
21.Ocak.2015, 02:39
https://www.halkinhabercisi.com/wp-content/uploads/2014/07/uyusturucu.jpg

erkolay
21.Ocak.2015, 02:39
https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/10703972_370091306501714_4823917871439190003_n.jpg ?oh=affaba1c9bd2c36858e8acfdf9733872&oe=551B508F

erkolay
21.Ocak.2015, 02:40
https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/s526x395/1501754_10152525332761169_2092390393028839799_n.jp g?oh=9c10759e4ba5cec5751961818949d017&oe=54D64195

erkolay
21.Ocak.2015, 02:41
https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/1506461_721378384606181_4715846210318369499_n.jpg? oh=ca05fe4672d5611c99f55243631f0874&oe=5515E7D2

erkolay
21.Ocak.2015, 02:43
Dünyanın yuvarlak olduğunu

Müslümanlar buldu"https://www.birgun.net/assets/news/images/slider_images/e597f-dunya1.jpgCumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Amerika'yı müslümanlar keşfetti' sözlerinin ardından başka bir iddia da Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'dan geldi. Işık 'Dünyanın yuvarlak olduğunu Müslümanlar buldu' dedi.

Konya’da Sanayi Odası’nın 40’ıncı kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen 'Sanayi Gecesi'ne katılan Bilim Sanayi Ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık "Dünya'nın küre olduğunu ilk Müslüman matematik coğrafyacıların ortaya çıkardığını" iddia etti.
İslam dünyasının pek çok buluş gerçekleştirdiğini söyleyen Işık, şu ifadeleri kullandı :
"İslam dünyası binli yılların başında hatta daha da önce bugün hayatımızı kolaylaştıran, modern teknolojiye beşiklik eden pek çok buluşu gerçekleştirdi. Pascal üçgeninin ilk mucidi Ebu'l Vefa'dır Galileo'dan 700-800 yıl önce Halife Memunun talimatıyla harezminin başında olduğu 71 Müslüman matematik coğrafyacı dünyanın bugünkü şeklini bir küre olarak ortaya çıkarmışlardır. Ortaçağ karanlığına Avrupa yaşarken, İslam alimleri dünyanın geleceğine yön veren buluşlar gerçekleştirmişler."

BİRGÜN

erkolay
21.Ocak.2015, 02:43
https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/1504528_801901806544425_2257729326947477922_n.jpg? oh=4100c45c5ceeee7e23cb4079fa293ddc&oe=5510A872

erkolay
21.Ocak.2015, 02:44
https://scontent-b-ord.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/10437816_749270961789197_8765860593146662546_n.jpg ?oh=6868ac2f5fa13f83f0ac277ed6270321&oe=54D1C3A7

erkolay
21.Ocak.2015, 02:44
https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT47dDpvwrntLdJKkX51KK1G4117Kg-ztn0YIBY89wGAVAIccudpw

erkolay
21.Ocak.2015, 02:45
https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR8WDXl2Au2b82og1q_2DJs1cd9uvk_K I6cetLUwrfDhga604YgzQ

erkolay
21.Ocak.2015, 02:45
https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSvFDOop68V79eVwrGc75Gua7VupG_4z fkqveg6na_D5JiwtqcbGA

erkolay
21.Ocak.2015, 02:46
https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/1382400_759980577408798_3076069417873013295_n.jpg? oh=81fa46b79603710a5d0f00801d566873&oe=5509B2BA

erkolay
21.Ocak.2015, 02:47
https://scontent-a-mxp.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-9/10801538_797553713637275_5103076607443115093_n.jpg ?oh=27040386bb27f044bd5fc7a78c4da8fd&oe=551C6585

erkolay
21.Ocak.2015, 02:48
https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/1979510_994727020540701_4954940177228345468_n.jpg? oh=7644e376e97003de785e39b737df91a8&oe=5519E465

erkolay
21.Ocak.2015, 02:52
https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10847862_722291504521923_3283849354134272615_n.jpg ?oh=593653c7c66d046e03864e614891ab30&oe=550F5246

erkolay
21.Ocak.2015, 02:55
https://scontent-b-mxp.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/s526x296/1533741_685625788208594_6018474148887221665_n.jpg? oh=01a94852c0530e88f538e86adb18401f&oe=5512974ATÜRKİYE'NİN 3. BÜYÜK KÖPRÜSÜNDE HESAP HATASI SKANDALI

Atatürk Baraj Göleti üzerine kurulan, Adıyaman-Kahta-Siverek-Diyarbakır'ı birbirine bağlayacak Nissibi Köp...rüsü’nün bitimine 6 metre kala hesap hatası yapıldığı tespit edildiği iddia ediliyor.

Köprü yıkılıp yeniden yapılacak...

Köprünün yapım ihalesini alan firma sahibinin bir bakanın yakını olduğu iddia ediliyor. Köprünün yapımında yapılan hesap hatası ortaya çıktıktan sonra bölgeye giden gazetecilerin, firma yetkililerince çalışma alanına girmelerine izin verilmediği yönünde haberler geliyor.

İşte size köprü yapımında çalışan bir inşaat işçisinin gizlice çektiği, köprü yapımında yapılan hesap hatasını kanıtlayan fotoğraf!

FIKRADA Kİ GİBİ OLMUŞ...

" Mısır hükümeti Kızıldeniz'in altına tüp geçit yaptırmak için ihale açar.

İhaleye İngiltere'den, Amerika'dan, Japonya'dan birer firma ve Türkiye'den de Temelin firması olmak üzere dört firma katılır.

Firmaları teker teker mülakata çağırırlar ve teknik bilgi isterler.

İngiliz Firması:

- Biz iki taraftan da eşzamanlı olarak tüneli kazmaya başlarız ve denizin altında tam ortada buluşuruz.
Tüneller arasında maksimum 1 metre fark olur, 30 metre enindeki tünelde de 1 metreyi rahatlıkla düzeltiriz. derler.

Amerikan Firması:

- Biz de iki taraftan kazmaya başlarız ve tam ortada buluşuruz.

Maksimum 50cm fark olur. derler.

Japon Firması:

- Biz iki taraftan kazmaya başlarız ve tam ortada buluşuruz.

Maksimum 20cm fark olur. derler.

Sıra bizim Temel'e gelir.

Temel:

- lla biz de iki taraftan kazmaya başlarız.

Ortada buluştuuuk buluştuk, buluşamadık iki tüneliniz olur.

Der!!! "

erkolay
21.Ocak.2015, 02:58
https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/10806468_10202182260157474_5694525247525173044_n.j pg?oh=dbaca46cab0551b12cf39937052220c1&oe=553543AF

erkolay
21.Ocak.2015, 02:58
https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/s526x395/10891913_906262909407861_4220549841121644042_n.jpg ?oh=66a2bf5b93770a505a4e94f131e090a9&oe=5504A115

erkolay
21.Ocak.2015, 03:00
https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/10806216_1736177053274874_4508519848830511717_n.jp g?oh=2ee9ca4558a2f1df37d361ead12b2c5b&oe=55311A22

erkolay
21.Ocak.2015, 03:00
https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/10885428_864772983559126_3758864750535556447_n.jpg ?oh=21e12a645b2825a19099099cacae20ae&oe=553D6A6A


Ambulans verilmeyen engelli oğlunu el arabasıyla hastaneye götüren babaya "bakım ihlali" sebebiyle dava açıldı.

erkolay
21.Ocak.2015, 03:02
Bolu'da yılbaşı kutlamalarına tepki gösteren Büyük Birlik Partisi üyelerinin kentin en işlek caddesinde yaptığı gösteride, temsili yeniçeri, yurttaşlara hediye paketleri dağıtan Noel Baba'yı kovaladı.

BBP üyesi gençlerin yaptıkları eylemde İzzet Baysal Caddesi'ndeki gösteride Noel Baba yoldan geçen vatandaşlara hediye paketleri dağıttı. Bu sırada padişah vezirine dönerek Noel Baba'nın cadde üzerinde ne yaptığını sordu. Noel Baba'nın hediye dağıttığını duyan padişah sinirlenerek vezirine "Atın bunu kentten" diyerek bağırdı. Padişah, Noel Baba'yı alması için yeniçeriye talimat verince cadde de kovalamaca başladı.

DHA'da yer alan habere göre yılbaşı ve noel kutlamalarına tepki gösteren BBP Bolu İl Başkanı Mahmut Alan, "Vatandaşlar yeni yıla girecekleri için kutlama yapıyorlar. Biz noel kutlamalarına karşıyız. Bunu da böylesi bir oyunla dile getirmek istedik" dedi.

https://www.birgun.net/assets/news/images/slider_images/c6715-bbp.jpg

erkolay
21.Ocak.2015, 03:03
https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/p480x480/10906024_10152536617515785_3014759119277471649_n.j pg?oh=501235493737da94a538cd7cf96787a5&oe=55344776

erkolay
21.Ocak.2015, 03:04
https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR-LujHZaOpLuHVqwrc7OcWXZk9qWs0y2RNN7a5VW8Ne52pQdQGow

erkolay
21.Ocak.2015, 03:06
https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10896978_396453630532148_8380824295443581508_n.jpg ?oh=26c0049e6a812171f222daf6d1e056b6&oe=556F5895

erkolay
21.Ocak.2015, 03:06
https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/s480x480/10923323_831876760213596_3921465886042971114_n.jpg ?oh=fe308ad73f17d72a479ed5c4d76b6792&oe=552ECD76

erkolay
29.Ocak.2015, 13:42
'Şifa olsun' diye yuttuğu 16 cm'lik istavrit öldürüyordu!
Küçük canlı alabalıkları "şifa niyetine" yutan kadın bu kez tam 16 santimetre uzunluğunda, 3 buçuk santimetre genişliğinde istavrit balığını canlı olarak yutmaya kalkınca neredeyse ölüyordu.https://i.radikal.com.tr/542x290/2015/01/29/fft81_mf3335885.Jpeg

66 yaşındaki bir kadın , sahilde balık tutanların kovasından aldığı 16 cm uzunluğunda 3.5 cm eninde canlı istavriti "mide hastalığıma şifa olsun" diye yutunca mutlak bir ölümle burun buruna geldi. Bu büyüklükteki istavrit, daha önce de küçük alabalıkları canlı yuttuğu öğrenilen kadının nefes borusunu tıkadı. Nefes alamadığı için vücut fonksiyonları duran kadın yakındaki hastaneye kaldırıldı. Doktorlar hemen müdahale etti bir bölümü gözle görünen balığı kadının boğazından çıkardı. Ardından kalp masajı yapıldı, kadının yeniden nefes alması sağlandı. Doktarların ölümün kıyısından aldığı kadın, bu sürede organların gördüğü hasar nedeniyle yoğun bakım ünitesine alındı. Medical Park Fatih Hastanesi'nde tedavisi süren kadının sağlık durumunun halen ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

BALIKÇININ KOVASINDAN ALDIĞI 16 CM'LİK İSTAVRİTİ CANLI YUTMAYA ÇALIŞTI

Geçtiğimiz Cuma günü meydana gelen olay şöyle gelişti;
Gelini ile birlikte Eminönü'ne gezintiye çıkan kadın, sahilde dolaşırken balık tutan bir vatandaşın kovasından aldığı canlı balığı ağzına attı. Çok geçmeden nefessiz kalıp yere yığılan kadını yanındaki gelini Medical Park Fatih Hastanesi'ne götürdü. Kadına acil serviste müdahale edildi. Kadının boğazındaki balığı gören anestezi uzmanı, tutulabilir durumdaki balığıeliyle müdühale edip geri çıkardı. Nefes borusuna tüp koyularak hava alması sağlanan kadın hayata döndürüldü ve tedavinin devamı için yoğun bakım ünitesine alındı.
Kadının nefes borusunu tıkayan istavrit balığının boyunun 16 cm eninin de 3.5 cm olduğu görüldü. .

BALIĞIN KAFASI NEFES BORUSUNU TIKAMIŞ
Kadının boğazında kalan balığı çıkaran anestezi uzmanı, acil servise indiğinde nefes alamadığını gördüğünü ifade ederek, “Solunum yolu tıkalıydı, ağzının içine baktık, kocaman bir balık gördüm balığı elimle çıkarıp aldım. İşte yaklaşık 15-17 cm boyunda hareketsiz duran bir balıktı. Balığın kafası hastanın nefes borusunu tıkamış durumdaydı. Hasta nefes alamıyordu. Onu çıkardıktan sonra nefes borusuna tüp koyup havalandırmaya başladık. Daha sonra tıbbi müdahalede bulunduk. Kalbi çalışsın diye kalp masajı yapıldı. Hastayı yoğun bakıma aldık“ dedi.

"KUYRUĞUNDAN TUTUP ÇIKARDIM"
Panik yaşamadığını belirten anestezi uzmanı, “Ağzını açtığımda bir cisim gördüm. Bu ne ağzında birşey var dedim. Yanındakiler 'balık yuttu' dediler. Öyle deyince gördüğüm şeyin balık olduğunu anladım. Kuyruğundan tutup çıkardım. Sıra dışı bir şey sonuçta, gördüğüm bir şey değil. Zor çıktı tabi ki balık kayıyor. Başkası da çıkarabilirdi. Oğlunun bana söylediği zaten küçük canlı balık yutarlarmış. Ben ilk kez duydum. Mide ve bağırsakları temizlediğine inanıyorlarmış. Bir insan canlı balık yutacaksa. 17 cm balık yutmaz. Genel durumu kötü eğitimsizlik, cahillik işte" dedi.

"CANLI BİR ŞEKİLDE YUTMAYA ÇALIŞMIŞ"
Acil hekimi Dr. Zülfü Özkılıç ise hasta yakınlarının acil servise geldiklerinde 'Annem balık yuttu', diyerek bağırdıklarını belirterek, “Biz de 'balık yedikten sonra kılçık mı yuttu?' diyerek acil servise aldık. Acilen kalp masajına aldık, nabzı yoktu hastanın, tansiyonu sıfır, herhangi bir ritim yoktu. Acil kodu verdik. Bununla beraber ilgili branşlardan hekim arkadaşlarımız geldi. Boğazında yabancı bir cisim gördük. Yabancı cismi anestezi uzmanımız elleriyle çıkardı. Balığı hasta canlı bir şekilde yutmaya çalışmış. Yutmaya çalışırken de soluk borusuna kaçmış. Şu an yoğun bakımda. Ama henüz bilinci ve veya uyanıklığı yok. Hayati riski hala devam ediyor." diye konuştu

"YUTULAN CANLI BALIK TEDAVİ ETMEZ"
Özkılıç, hasta yakınlarına 'bu balığı neden yuttu' şeklinde sorduklarını kaydederek, "Annelerinin canlı balık yutmayı daha önceden de yaptığını söylediler. Ama balığın bu kadar büyük olmadığını daha küçük alabalık yuttuğunu söylediler. Yutulan canlı balığın hastalıklara iyi geldiğini düşünüyorlarmış. Bu nedenden yutmuşlar balığı. Hekim olarak böyle bir şeyin mümkün olmadığını düşünüyoruz. Herhangi bir sağlık literatüründe böyle bir uygulama yok. Yanlış bir uygulama" dedi.

28.01.2015 - Radikal (https://www.radikal.com.tr/turkiye/sifa_olsun_diye_yuttugu_16_cmlik_istavrit_olduruyo rdu-1282466)

erkolay
31.Ocak.2015, 19:59
https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10906291_10152749187653292_8940234590485269859_n.j pg?oh=db1d2e70b0782b1e0d52dc3349fb33a8&oe=555E9D46

erkolay
31.Ocak.2015, 20:00
https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/10952555_891937630826858_2508250678657517756_n.jpg ?oh=a63136984c8410af199b50640c04ea0b&oe=555163A3

erkolay
31.Ocak.2015, 20:01
https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10888508_10153007308435429_4387261470695846842_n.j pg?oh=fdf1b5b13b492225e99ce5544517aace&oe=555FDEB8

erkolay
02.Şubat.2015, 11:35
Gözaltında kaybedilene devletten mektup: Sizi bulamadık, dosyanız düştü!
12 Eylül Darbesi'nden sonra Hayrettin Eren ve Nurettin Yedigöl'in kaybedilmesine, İrfan Çelik, Maksut Tepeli ve Mustafa Tunç'un işkencede öldürülmesine ilişkin dosyalar zamanaşımı nedeniyle düştü. Eren hakkındaki tebligat, "Mağdur Hayrettin Eren" adıyla annesi Elmas Eren'in yaşadığı eve gönderildi.https://i.radikal.com.tr/542x290/2015/02/02/fft81_mf3369676.Jpegİstanbul Hasköy’de yaşayan 26 yaşındaki Hayrettin Eren, 21 Kasım 1980 günü arkadaşı Ahmet Öztürk ile buluşmak için otomobiliyle evden çıkmıştı. Buluşma yeri, Saraçhane’ydi. Eren, burada polislerce gözaltına alınarak Karagümrük Karakolu’na götürüldü. Annesi Elmas Eren karakol karakol gezdi. Karagümrük’te, oğlunun adının gözaltı kayıt defterinde yazılı olduğunu görmüştü. Fakat burada, Hayrettin’in Gayrettepe’deki Siyasi Şube’ye götürüldüğü söylendi. Elmas Eren, Siyasi Şube’ye vardığında, “Oğlun burada yok” denildi. Dışarı çıkınca oğlunun otomobilini şube bahçesinde olduğunu fark etti. Dönüp yeniden sorduğunda tartaklandı. Arkadaşı Ahmet Öztürk, “Onu hem karakolda hem de siyasi şubede gördüm” dediyse de kulak veren çıkmadı. Ve bir daha Hayrettin’den haber alınamadı. Anne Elmas ve baba Kemalettin Eren çalmadık kapı bırakmadı. Cumartesi Anneleri’nin her eyleminde katıldı.

‘MAĞDUR HAYRETTİN EREN’

Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ’ın, 2011 yılında seçim öncesi Dolmabahçe’deki Ofisi’ne davet ettiği Cumartesi Anneleri’nin içerisinde, Elmas Eren de vardı. Eren söz alarak, “Oğlumun tek bir kemiğine bile razıyım. Senden oğlumun mezarını istiyorum” dedi. Fakat mezar bulunamadı. Buluşmadan bir yıl sonra baba Kemalettin Eren, solunum yetmezliğinden hayatını kaybetti. Hayrettin Eren hakkında veraset işlemleri gereği 2013 yılında “gaiplik kararı” (yokluk) çıkarıldı. Buna rağmen, halen annesinin yaşadığı eve, adına hazırlanmış seçmen kartları, askerlik cepleri ve nüfus kağıdını yenileme kararları gelmeye devam etti. Her bir davetiyede, Elmas Eren’in acısı tazelendi.

Hayrettin Eren adına gönderilmiş son evrak ise, kaybedilmesine ilişkin soruşturmada verilen kovuşturmaya yer olmadığı yönündeki karar oldu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Soruşturma Bürosu tarafından 24 Aralık 2014’te hazırlanan ve “Mağdur Hayrettin Eren” adına gönderilen evrakta, 21 Kasım 1980’de Siyasi Şube’de kaybolmasına ilişkin olayın eski Türk Ceza Kanunu’nun 243/1. maddesine göre işkence ve 450/3. maddesine göre işkence ile öldürme suçları kapsamına girdiği, aynı yasanın 102/1-3 maddelerine göre bu suçlarda 10 ve 20 yıllık zamanaşımı süresinin olduğu ifade edildi. Bu nedenle, “Suç tarihinden bugüne kadar tüm aramalara rağmen zamanaşımını kesen usuli bir muamele yapılmamış, suçun temas ettiği kanun maddesinde yazılı cezanın nevi ve miktarına göre zaman aşımı süreleri 29 Ocak 2000-29 Ocak 2010 tarihleri itibariyle dolmuş bulunduğundan kovuşturmaya yer olmadığına” hükmedildi.

Eren’in kardeşi Faruk Eren, 90’lı yıllarda meydana gelmiş, Hasan Ocak, Rıdvan Karakoç ve Kenan Bilgin’in kaybedilmesine ilişkin vakalarda bile zamanaşımına gidilmek istendiğini belirterek, “Ülkemizde cezasızlık hali, kurala dönüştü. Bir şekilde hesap sorulması gerekirdi. İnsanlık suçlarında zamanaşımının olmaması gerekirdi. Ne yazık ki iktidar bu yönde hiçbir adım atmıyor. Bu bizi öfkelendiriyor. Devlet bizim acımızın küllenmesine vermiyor. Bu tebligatı bile ağabeyimin adına yolluyorlar. Gaiplik kararı aldığımız halde hâlâ seçmen kartı ve askerlik celbi gönderiliyor” dedi.

https://i.radikal.com.tr/150x113/2015/02/02/fft16_mf3369675.Jpeg

Anne Elmas Eren, 2011’de dönemin Başbakan Erdoğan’ın Dolmabahçe’deki Ofisi’nde Cumartesi Anneleri ile yaptığı buluşmaya katılmış, “Oğlumun tek bir kemiğine bile razıyım. Senden oğlumun mezarını istiyorum” demişti.


DÖRT ÖLÜME DE TAKİPSİZLİK
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 24 Aralık 2014 tarihli kararında Hayrettin Eren’in kaybedilmesinin yanı sıra İrfan Çelik’in 14 Eylül 1980’de Siyasi Şube’de ve Davutpaşa Askeri Cezaevi’nde, Mustafa Tunç’un 9 Temmuz 1982’de Sultanahmet Cezaevi’nde ve Maksut Tepeli’nin 5 Şubat 1984’te Siyasi Şube’de işkencede öldürülmesi ve Nurettin Yedigöl’ün de 17 Nisan 1981’de Siyasi Şube’de kaybedilmesine ilişkin kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi. Ayrıca Cengiz Şahin, Mustafa Kemal Derinkök, Memik Horoz, Filiz Öğretmen, Hüseyin Öge, Huzeyme Karakoçak, Atilla Karagöz, Filiz Yalçın, Turan Eldeniz, Nejat Kangal, Veysel Selen ve Hamza Eşit’in işkence gördüğü iddiasına ilişkin de aynı karara varıldı.


Haber: İSMAİL SAYMAZ - Radikal (https://www.radikal.com.tr/turkiye/gozaltina_kaybedilene_devletten_mektup_sizi_bulama dik_dosyaniz_dustu-1284675)

erkolay
02.Şubat.2015, 11:42
Savaşma, Söğüş!..

https://resim.webmaster.bbs.tr/image.uploads/14-02-2017/original-f9cf6ea1e97d644921a4f31a908d29c6.jpeg

erkolay
02.Şubat.2015, 11:43
https://i.radikal.com.tr/GaleriHaber/2015/01/31/fft22_mf3355085.Jpeg

erkolay
02.Şubat.2015, 11:44
https://resim.webmaster.bbs.tr/image.uploads/14-02-2017/original-577bce1368e4f6d1f84588991518b4b5.jpeg

erkolay
02.Şubat.2015, 11:45
https://i.radikal.com.tr/GaleriHaber/2015/01/31/fft22_mf3355094.Jpeg

erkolay
02.Şubat.2015, 11:45
https://i.radikal.com.tr/GaleriHaber/2015/01/31/fft22_mf3355097.Jpeg

erkolay
02.Şubat.2015, 11:46
https://i.radikal.com.tr/GaleriHaber/2015/01/31/fft22_mf3355099.Jpeg

erkolay
02.Şubat.2015, 11:46
https://i.radikal.com.tr/GaleriHaber/2015/01/31/fft22_mf3355101.Jpeg

erkolay
02.Şubat.2015, 11:47
https://i.radikal.com.tr/GaleriHaber/2015/01/31/fft22_mf3355103.Jpeg

erkolay
02.Şubat.2015, 11:48
https://i.radikal.com.tr/GaleriHaber/2015/01/31/fft22_mf3355107.Jpeg

erkolay
02.Şubat.2015, 11:48
https://i.radikal.com.tr/GaleriHaber/2015/01/31/fft22_mf3355109.Jpeg

erkolay
02.Şubat.2015, 11:49
https://i.radikal.com.tr/GaleriHaber/2015/01/31/fft22_mf3355110.Jpeg

erkolay
03.Mayıs.2015, 02:44
Ortasına duvar örülen asma köprü görenleri şaşırtıyor
Rize'de köylülerin yıllardır kullandığı Askoroz deresi üzerindeki asma köprü, duble yol çalışması kapsamında yapılan istinat duvarıyla ikiye bölündü. Köprüyü kullanan köylüler, tam ortadaki istinat duvarından atlayarak yoluna devam ediyor.

https://resim.webmaster.bbs.tr/image.uploads/14-02-2017/original-f9784720150394735f9825e06fc3e48d.jpeg

Rize'de köylülerin yıllardır kullandığı Askoroz deresi üzerindeki asma köprü, duble yol çalışması kapsamında yapılan istinat duvarıyla ikiye bölündü. Köprüyü kullanan köylüler, tam ortadaki istinat duvarından atlayarak yoluna devam ediyor. Köylüler tarafından yaklaşık 10 yıl önce Askoroz Deresi üzerine yapılan, Akarsu ve Hamzabey köylerini bağlayan 58 metre uzunluğundaki asma köprü, Rize-Güneysu arasındaki duble yol çalışması kapsamında yapılan istinat duvarıyla ikiye bölündü.

Akarsu Köyü Muhtarı Bayram Dinç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, köprüyü kullananların, yoluna ortadaki duvardan atlayarak devam ettiğini anlattı.

Köprünün ortasına duvar inşa edilirken yetkili kurumları uyardığını ifade eden Dinç, şunları kaydetti:

“Duvara başlanmadan köprünün fotoğraflarını çekerek Karayolları 10. Bölge Müdürlüğüne bir dilekçeyle başvurdum ancak herhangi bir cevap alamadım. Sonra köprü ortadan ikiye bölündü. Bu köprüler vatandaşın. Bize kimse aramadı ve bilgi vermedi. Yapılan yola karşı değiliz. Yol da istiyoruz ancak ortaya böyle bir ilginç görüntü çıkmasına karşıyız.”

Mağduriyetlerinin giderilmesini isteyen Dinç, “Asma köprümüzün yapılmasına devletin hiçbir katkısı olmadı. Bunların muhafaza edilmesi gerekiyor. Tam Karadeniz usulü bir köprü oldu” görüşünü savundu.

Köyde aynı köprüden bir tane daha bulunduğunu kaydeden Dinç, “Akarsu ve Hamzabey köylerini bağlayan beton köprü istiyoruz. Duvarla bölünen köprüden karşıya geçmek mümkün değil. Köylü bu duruma tepkili” diye konuştu.

Radikal (https://www.radikal.com.tr/turkiye/ortasina_duvar_orulen_asma_kopru_gorenleri_sasirti yor-1348315)

erkolay
16.Mayıs.2015, 23:48
https://scontent-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-xpt1/v/t1.0-9/10985888_895296993871572_1474696856325957032_n.jpg ?oh=4ec1ccb09e6a2d787a53ddd20b78ddf8&oe=55D36FB3

erkolay
16.Mayıs.2015, 23:52
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/v/t1.0-9/524651_10151257155291331_1851529790_n.jpg?oh=bbb6a b923b015c55150d29a3df8ca77a&oe=55C730AC&__gda__=1443443137_5b096d4583d0182b2f3aaf463a3e901 c

erkolay
21.Haziran.2015, 23:07
'Sigara ormanı yakar' diyen kanala sigara cezası!
RTÜK yine tuhaf bir karara imza attı. Adana TV, orman yangınları ile ilgili yayınladığı belgeselde orman yangınlarının en önemli nedenlerinden birinin sigara olduğu belirtildi. RTÜK kanala "Sigara propagandası yapılıyor" diye ceza kesti. Kanal mahkemeye başvurdu, RTÜK cezası kaldırıldı.

https://resim.webmaster.bbs.tr/image.uploads/14-02-2017/original-730afd728f1eed92d258e9f6b12049fc.jpeg

RTÜK, "orman yangınlarının sebebi sigaradır" diyen belgesele ceza kesti, kanal cezayı yargıya taşıdı.

Adana TV, 21 Nisan 2014 tarihinde "Yangın Fırtına" adıyla orman yangını konulu bir belgesel yayınladı. Avustralya'daki orman yangınlarının işlendiği belgeselde, orman yangınlarının nedenlerinden birinin de "sigara" olduğu vurgulanarak, sigara görüntüsüne yer verdi.

Ancak RTÜK, "Sigaranın reklamını yaptı" diyerek kanala 76 bin 149 lira para cezası verdi.


MAHKEMEDEN RTÜK'E DERS

Kanal da RTÜK'ün bu cezasını yargıya taşıdı. Adana 5. Sulh Ceza Mahkemesi, "Orman yangınlarında sigaranın etkisini anlatan belgeselde sigara görüntüsü vermek kadar doğal bir şey olamaz" diyerek RTÜK'ün cezasını ortadan kaldırdı.


Mahkeme kararında, şunları belirtti:

"Yayında yer alan sigara görüntüleri dikkatlice izlendiğinde görüntülerle anlatılmak istenenin bir tane sigara rulosunun ister ihmalle isterse kasıtlı olarak onlarca yılda oluşan ormanların yok olmasına nasıl neden olabileceğini anlattığı görülecektir. Burada bu görüntülerin değişik şekillerde kapatılması halinde esas ulaşılmak istenen amaca ulaşılamayacaktır. Sigaraya özendirip özendirmeme ile ormanların korunması arasında izleyici açısından hangi hususun üstün tutulması gerektiği yayın saati ve filmin yayınlandığı dönem dikkate alındığında, ormanların korunmasının daha üstün tutulması gerektiği, zira ormanların korunmasının ülkemiz açısından ne kadar önemli olduğu da izahtan varestedir." (Radikal)

deniz
14.Eylül.2015, 22:21
Ülkücüler Kürde benziyor diye Burdurlu bir MHP'liyi dövdü

https://static.birgun.net/resim/haber-detay-resim/2015/09/08/ulkuculer-kurde-benziyor-diye-burdurlu-bir-mhp-liyi-dovdu-69564-5.jpg

Antalya'da gece HDP İl Başkanlığı binasına yapılan saldırı sarısında linç edilmek istenen genç, Burdur Bucaklı çıktı, üstelik "Ben de MHP'ciyim" diye bağırdı!
Antalya Ajans'ın haberine göre olay, Muratpaşa İlçesi'ne bağlı Yüksekalan Mahallesi'nde bulunan HDP İl Başkanlığı binasının çevresinde yaşandı. 20.00 sıralarında Kapalı Yol'da toplanıp HDP İl Başkanlığı binasına saldırarak, camlarını kıran yaklaşık 200 kişilik grup ile polis arasında uzun süre kovalamaca yaşandı. Bozkurt işaretleri yapıp "Dişe diş, kana kan, intikam intikam" sloganları atan grup, İl Başkanlığı binasının çevresinde HDP'li olduğu belirtilen kişilere saldırdı. Bu sırada Antalya'da mevsimlik işçi olarak çalışan bir kişi sırtından bıçaklandı. Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yoğun bakım servisinde tedaviye alındı.

TEKME TOKAT DÖVDÜLER

Saat 00.08'de gruptan bazıları, MarkAntalya AVM'nin tramvay durağı yönünde esmer tenli bir kişiyi görünce saldırıya geçti. Yaklaşık 10 kişilik grup, genci tekme tokat dövdü. Grup, yerde sürüklenen genci tekmelemeye devam etti. Bu sırada kaçmaya çalışan genç, Şarampol Kavşağı'ndan yolun karşı tarafına terliklerini bırakıp yalın ayak kaçmaya çalıştı. Kalabalık, gencin peşinden koşarak onu bir kez daha yakalayıp dövmeye devam etti. Linç edilmek istenen genci sivil polisler kurtardı.

BEN DE MHP'CİYİM NEDEN BENİ DÖVDÜNÜZ?

Bu sırada genç, sivil polise "Abi ben Burdurluyum, beni neden dövüyorlar anlamadım" dedi. Sivil polis memuru, gencin kimliğini eline alıp, öfkeli kalabalığa doğru göstererek, "Adam Burdur Bucaklı, yaptığınız iş mi şimdi, hiç mi kafanız çalışmıyor" diye bağırdı. Dayak diyen genç de polisin bu uyarısı üzerine kalabalığa, "Ben de MHP'ciyim, neden beni dövdünüz?" diye seslendi.

Polis, öfkeli kalabalığı dağıttıktan sonra, gence kimliğini verdi. Dayak yiyen genç, öfkeli kalabalıktan şikayetçi olacağını söyledi.

BirGun.net (https://www.birgun.net/haber-detay/ulkuculer-kurde-benziyor-diye-burdurlu-bir-mhp-liyi-dovdu-88824.html)

erkolay
14.Eylül.2015, 22:27
https://fbcdn-photos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xft1/v/t1.0-0/p480x480/12006254_905742269473646_1878425714183409446_n.jpg ?oh=3d8506c0a779b4c681795937cb532401&oe=566A88F0&__gda__=1449901026_213c6e0e93aa7896d5ac57c497ce4ea 2

WeBMasteR
14.Eylül.2015, 22:28
Mizah çok güçlü vallahi!..

WeBMasteR
14.Şubat.2017, 07:38
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170214/39cbcfa94e5c72861c286c44a59eb266.jpg

deniz
14.Şubat.2017, 09:22
Türkiye referanduma doğru giderken AKP'nin 'hayır' korkusu 'sigaraya hayır' afişlerini toplattı. AKP Konya Milletvekili Abdullah Ağralı, afişlerin 'yanlış anlaşılmaya neden olmasın' diye toplatıldığını söyledi.

https://resim.webmaster.bbs.tr/image.uploads/14-02-2017/original-189ec9482ec176d7ca2a390d6c38abee.jpg

Konya Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün 'hayır' başlıklı sigara afiş ve broşürleri referandumla bağlantı kurulabileceği gerekçesiyle toplatıldı.

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre, 'Dumansız hava' kampanyasını desteklemek üzere bakanlığa bağlı Konya Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından bastırılan 'Sigaraya Hayır' afiş ve broşürleri toplatıldı.

Kentin çeşitli bölgelerinde ev ve işyerlerine dağıtılmaya başlanan ve panolara asılan afiş ve broşürlerde, şu ifadeler yer alıyordu:

"Neyi kazanmak istediğinize karar verin… Çocuklarınızı zehirlemek ister misiniz? İktidarsız olmak ister misiniz? Tekerlekli sandalyede bir yaşam mı sürmek istersiniz? Kanser olmak ister misiniz? Kalp krizi geçirmek ister misiniz?. HAYIR diyorsanız, hayatınızı ve geleceğinizi kazandınız."

AKP'Lİ VEKİL: YANLIŞ ANLAMA OLMASIN DİYE...

Ancak broşürler, 'Hayır' ifadesi nedeniyle, referandumla bağlantı kurulup yanlış anlaşılacağı düşüncesi üzerine toplatıldı. Broşürlerin basımı da durduruldu. AKP Konya Milletvekili Abdullah Ağralı da, "Broşürler önceden basılmış, yanlış anlaşılmaya neden olmaması için dağıtımı durduruldu" diye konuştu.

Kaynak: Cumhuriyet (http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/675628/AKP_nin_korkusu...__Sigaraya_hayir__afisleri_topla tildi.html)

WeBMasteR
16.Şubat.2017, 10:32
https://i.hizliresim.com/pXyaO0.jpg