PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Oscommerce Nedir?donjuanhose81
20.Ocak.2015, 22:13
Açık kaynak kodlu yazılıma sahip olan Oscommerce hazır e-ticaret yazılımıdır. Bu sistem kullanılarak yapılan web sitelerinin yönetimi, oluşturulan admin paneli sayesinde oldukça kolaydır. GNU GPL lisansıyla kullanılır. Ücretsizdir. OsCommerce sitelerin özellikleri arasında, sınırsız kategori ve ürün desteği sağlaması, ürün listesi ve fatura çıktı alabilme, döviz kuru dönüşümü ve her türlü istatistiki bilgilerin raporlanması gibi uygulamalar mevcuttur.


Oscommerce temaları, çeşitliliği ve görsellik açısından tercih edilir durumdadır. Müşteri fonksiyonelliği açısından da, tüm siparişlerin databasede tutulması, ssl güvenlik sertifikalı olması, ürün ve satış işlemleri ile ilgili her türlü ayrıntıyı barındırması, oscommerce yazılımının artılarındandır. Bu içerik platformu sayesinde firmalar profesyonel e-ticaret siteleri kurup, web üzerinde güvenli ve karlı satışlar yapabilmektedir.


Oscommerce’nin Temel İşlevleri
Bu e-ticaret yazılımı, tamamen ücretsiz olup, gelişmiş ara yüzü sayesinde aranılan ürünün kolaylıkla bulunabilmesini sağlayan bir şablondur. Bu sistemde kendi sitenizin ön yüzünü kendiniz tasaralayabilirsiniz. Sınırsız kategoriyi dilediğiniz kadar alt bölümlere ayırabilirsiniz.


Ürünlerle ilgili geniş açıklama alanı oluşturabileceğiniz gibi, müşterilerinizin hakkınızda yazacağı yorum bölümlerini de siz ayarlayabilirsiniz.
Ürünlerinizin özelliklerini ister text olarak yazıp, isterseniz de sınırsız resim ekleyebilirsiniz.


Stok yönetimi, kampanya ve reklam çalışmalarınızı, dilediğiniz tarzda, siteniz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.


Fatura ve siparişlerin dökümünü yazıcıdan otomatik olarak çıkarabilirsiniz.


Çoklu dil desteği sayesinde her dilde yayın yapabilirsiniz.


Müşterileriniz, siparişlerini ve hesaplarını kolaylıkla kontrol, takip edebilir be yönetebilir.


Güvenlik açısından da artıları olan Oscommerce, SSL güvenlik sertifikası içerdiğinden ötürü, kullanıcı ve müşterilere güven verir.