PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kimlik Dolan.dırıcılığına Karşı Koruma İpuçları Nelerdir?megatron
19.Ocak.2015, 23:07
• Sosyal güvenlik numaranız koruyun. Asla internet ve dışarı vermek sizin kontrolleri basılı yoktur. Eğer sağlık planı üyelik numarası olarak, sosyal güvenlik numarası kullandığı farklı bir numara ile yerine isteyin.


• Phishing e-postalar için güz etmeyin. Bu e-postaları yasal işletmeler, gelen bankalar gibi görünen, kredi kartı şirketleri veya eBay. Size kredi kartı bilgilerinizi veya sosyal güvenlik numarası ile hesabınızdaki bilgilerin doğru cevap isteyin. Eğer, telefon kurumu meşru olabilir, düşünmek ve doğrulayın. E-posta veya tıklatın herhangi bir bağlantıları cevap vermeyin.


• Evinizdeki bilgisayarınızda kişisel bilgilerinizi koruyun. En az sekiz karakter kullanın parolaları ve harf, rakam ve sembolleri bir arada. Emin güvenlik duvarı ve virüs ve casus ware koruma yazılımı etkin olduğundan emin olun güncel olmaktır.


• Ne zaman online alışveriş vardır, kredi kartı bilgilerinizi girmeden önce web sitesinde gizlilik ilkesini okumak için bir dakikanızı ayırın. Yoksa gizlilik politikası, alışveriş başka gönderilirse. , Yalnızca https ile başlayan bir web adresi var güvenli sitelerde ödeme bilgilerinizi girin ve tarayıcı ekranın alt köşesinde bir asma kilit sembolü olur.


• Geldikleri anda banka tablolar ve kredi kartı faturalarını kontrol edin. Eğer, hemen mali kurum başvurun tabloların almazsınız. Kimlik ++++++ları nerede beyanı teslim edilir yakalanan önlemek için adres değişecektir.


• Kredi raporları kontrol edin ve kredi geçmişiniz monitör. Bir ücretsiz kredi her yıl her üç ulusal kredi bürolarının gelen rapor alabilirsiniz. Farklı bir makam her dört ay kredi izlemek için bir rapor sipariş edebilirsiniz.