PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Google Reklamları ile Para Kazanmakmegatron
18.Ocak.2015, 19:17
Google Adsense web site sahiplerinin para kazanmak için kullandıkları en çok kazandıran sistemlerin başında gelir. Emin olun ki başka hiç bir sistem web site sahiplerine bu kadar çok kazanç getirmez. Tabi ki günde binlerce hit alan bir site dışında


Az önce Google Adwords Reklamları ile Para Kazanmak isimli konumuzda belirttiğimiz reklam veren satıcıların reklamları, Google tarafından onaylanan benzer içerikli web sitelerinde çıkar. Yani örneğin, "Spot TV" reklamı veren bir satıcının reklamı yine "Spot TV" ya da "TV Tamircisi" gibi benzer içeriğe sahip olan web sitelerinde çıkar. Bu durum da Google'ı yine 1 numara yapar. Çünkü şu an itibari ile bu sistemi başarabilen başka bir yer yoktur, uzun süre de olmayacak gibi durmaktadır.


Google aynı içerikteki kullanıcıları birbirine bağlayarak, hem google aramalarındaki rekabeti azaltıyor hem de insanlara ihtiyacı olan imkanlara ulaşma fırsatı veriyor.


Adsense de kazanç sağlayabilmeniz için, web site trafiğinizin yani günlük / aylık ziyaretçi sayınızın biraz fazla olması gereklidir. Örneğin: günde ortalama 200 ile 300 farklı kişi girdiğinde ve web sitenizde gösterilen reklamlara göre kazancınız 10 ile 50 dolar arası değişebilir. Bu oran tamamen web sitenizde gösterilen reklamlara ve sizin web sitenizin içeriği ile doğrudan orantılıdır. Çünkü kazançlar Google adwords de tıklama başı maliyete göre değişir. Bu durumu kısaca şöyle anlatayım:


Diyelim ki vatandaşın biri "spot tv" kelimesi ile yapılan her aramada, reklamının gösterilip tıklanması için 0,30$ veriyor. Ve sizin web sitenizde bu kişinin reklamı çıktı ve de sitenize gelen bir ziyaretçi bu reklama tıkladı. Google bu 0,30$'dan kendine ortalama belli bir pay alıyor ve geri kalan kısmı size veriyor. Alınan para da öyle çok değil merak etmeyin, tahminenn 0,10 / 0,15$ gibi bir oran. Yani şu an itibariyle dolar 1,7 Lira olduğuna göre, 0,15x1,7=0,25 Lira yani 25 Kuruş para kazanmış oluyorsunuz. 4 tıklama ile 1 Lira kazanırsınız. Gün içersinde ortalama 40 ile 50 arasında tıklama olursa 10 ile 15 Lira arası bir oran kazanmış oluyorsunuz.