PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Facebook'tan Yenilik: Kaybolan Çocukları Bulucakmegatron
18.Ocak.2015, 18:30
Facebbok'tan yapılan son açıklamalara göre 1.35 milyar aktif kullanıcısıyla açık ara dünyanın en büyük sosyal ağı konumunda yer alan Facebook, devamlı olarak büyümeye ve yenilenmeye devam ediyor. Son olarak çalışanlara özel ürünü 'Facebook at Work'ü duyuran Facebook, şimdi ise güzel bir sosyal sorumluluk projesiyle karşımıza çıktı.


Facebook kendi blogundan yaptığı duyuruyla, geliştirdiği amber alert (sarı alarm) sekmesi altında kayıp çocukların bulunmasına yardımcı olacaklarını belirtti. Hem mobilde hem de masaüstü bilgisayarlarda gözüken bu özel sekme, ilk etapta ABD'de devreye girdi. Bu özellik ile birlikte, fotoğrafı eklenen kayıp ilanları çocuğun kaybolduğu bölgeye yakın kullanıcıların sayfalarında gösterilecek. Bu şekilde kayıp ilanları çok daha fazla kişiye ulaşacak ve kayıp kişi çok daha kısa sürece bulunacak.


Sistem telefonunuza herhangi bir bildirim yollamayacak ve sadece haber kaynağı akışınız arasına eklenerek size haber verecek. Facebook'un yeni özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz?