PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : E-posta Dağıtım Listeleri Nasıl Oluşturulur?

megatron
18.Ocak.2015, 16:33
E-posta dağıtım listesi birden çok alıcının ve üyelerin e-posta adreslerini içerir.Kullanım listeye mesaj yolladığında listedeki bütün üyeler o mesajı alırlar. Kurulum sırasında şirketinizin adıyla bir dağıtım listesi yaratılır. Bütün kullanıcılar bu dağıtım listesinin üyeleridir. Sizin şirketinizin yapısını destekleyen ek dağıtım listeleri de oluşturabilirsiniz. Örneğin bütün yöneticiler ve diğer bütün satış personelleri için bir dağıtım listesi hazırlanabilir.Müşteri listesi gibi dış alıcıları içeren bir liste de oluşturulabilir. Bu, ortak özelliklere sahip birden fazla kullanıcı ile iletişimi kolaylaştıracaktır.İç e-posta alıcılarının eklenmesi:Yalnız iç kullanıcı hesaplarından oluşan bir liste oluşturmak için listeye bir isim ver ve sonra kullanıcı hesaplarını ekleyiniz.Dış E-posta alıcılarının eklenmesiDağıtım listesine dış alıcıları eklemek için dış alıcıları Small Business Server adres kitabına eklemelisiniz. Bu kaydı Microsoft Exchange Server içinde custom recipient (özel alıcı) kavramını kullanarak oluşturabilirsiniz.Custom recipient, Internet E-posta adresine işaret eder.

İNTERNET’E BAĞLANMAKInternet bağlantısı Internet sitelerine ulaşım sağlamanın yanı sıra elektronik posta alışverişine de olanak sağlar. Bu modülde Internet'e bağlanmayı ve Internet Domain i almayı öğreneceksiniz.Amaçlar:Bu modül sonunda aşağıdakileri öğrenmiş olacaksınız:· BackOffice Small Business Server'ın sağladığı Internet olanaklarını· Proxy Server'ın fonksiyonunuİnternet'e Bağlanmaya GirişInternet halka açık uluslararası bir ağdır. Bu ağ üzerinde hem şirketler hem de bireyler haberleşir, bilgi paylaşımı yaparlar. Şirketler Internet'i çoğunlukla e-posta alış-verişi için reklam amaçlı girişimleri için ve bilgi araştırması için kullanırlar.Small Business Server güvenli ve ucuz bir Internet erişimi sağlar. Small Business Server İnternet erişimi sağlamak için aşağıdaki componentlerle birlikte gelir.· Proxy Server : (Vekil Sunucu) Ağ ile Internet arasındaki iletişimi sağlar.· Llser Mailboxes : Kullanıcılamı Internet üzerinden posta alışverişini sağlar.Bir kullanıcı hesabı yarattığınız anda Small Business Server o kullanıcı için otomatik olarak posta kutusu (mailbox) oluşturur.· Microsoft Internet Explorer : Internet üzerindeki bilgileri görmenizi sağlayan bir gözatma ( browser ) aracıdır.