PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gerçek Doğa Harikalarıerkolay
16.Ocak.2015, 18:50
Dünyadaki Doğa HarikalarıDoğanın bize sunduğu nice güzellikler vardır, işte o güzelliklerden bazıları;

https://seyahatdergisi.com/wp-content/uploads/2014/05/kutupisiklari6-510x320.jpg

Büyük Prizmatik Kaplıca - Yellowstone, ABD
https://www.seyahatdergisi.com/wp-content/uploads/2014/05/B%C3%BCy%C3%BCk-Prizmatik-Kapl%C4%B1cas%C4%B1-Wyoming-ABD.jpg

Burası ABD’nin en büyük kaplıcası. Kaplıca mavi, yeşil, turuncu, kırmızı gibi renklerle göz kamaştırıyor. İçerisinde milyonlarca mikroorganizma bulunuyor. Kaplıca, her yıl ziyaretçi akınına uğruyor.

Gökkuşağı Dağları - Çin Çin’in Kuzeybatısında, Kansu bölgesinde bulunan Gökküşağı dağları, milyonlarca yıl içerisinde biriken mineraller sonucu bu şekilde. Bölgeye yağmur yağdığında, dağların renkleri daha çok parlıyor ve bakmaya doyamayacağınız bir görüntü sergiliyor. Zhangye yakınlarında bulunan bu harika dağlar, 10 kilometrekarelik bir alana sahip.

https://www.seyahatdergisi.com/wp-content/uploads/2014/05/gokkusagi-daglari.jpg


Boyalı Tepeler - Oregon, ABD ABD’nin eyaleti Oregon’da bulunan bu tepeler eşsiz bir manzarayı gözler önüne seriyor. Bu muhteşem görünümün nedeni ise, 35 milyon yıl önce oluşan volkanik patlamalar ve iklim değişikliklerinden kaynaklanıyor. Bununla birlikte toprağa, kil, kül, çürümüş bitki kalıntıları ve mineraller karışmış ve toprağın renkli görünümü ortaya çıkmış.

https://www.seyahatdergisi.com/wp-content/uploads/2014/05/boyal%C4%B1-tepeler-oregon.jpg


Renkli Krater - Etiyopya Yeraltı suları ve magmanın çarpışması sonucu tuz, oksit, sülfür, demir ve diğer mineraller, sarı ve yeşil renklerinden oluşan inanılmaz görüntü ortaya çıkarmış. Bu rengarenk bölge, Dallol volkanı etrafında oluşmuş. Ziyaretçilere açık bölgedir fakat kaçırılma olaylarından dolayı, bölgeyi korumalarla gezebiliyorsunuz.

https://www.seyahatdergisi.com/wp-content/uploads/2014/05/renkli-krater-etiyopya.jpgKuzey Işıkları (Aurora Borealis)-İzlanda Ve son olarak ta, daha önce bahsetmiş olduğumuz doğa harikası Kuzey Işıkları. Mor, kırmızı ve genellikle yeşil ışık yayan doğal ışıklar… Kuzey ışıklarını görmeniz çok daha kolay, en basit yol ‘Norveç Fiyortları Turu’ olmakla beraber daha birçok seçenek mevcut.

https://www.seyahatdergisi.com/wp-content/uploads/2014/05/kutupisiklari5.jpg

Alıntı: https://seyahatdergisi.com/seyahat-rehberi/dunyadaki-doga-harikalari