PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Web Yöneticisi Araçları'nı Kimler Kullanmalı?megatron
16.Ocak.2015, 16:31
Bir web sitesi olan herkes! Genel amaçlı kullanıcılardan uzmanlara, yeni başlayanlardan ileri düzeyde bilgi sahibi olanlara kadar, Web Yöneticisi Araçları size yardımcı olabilir.


Başkalarını yetkilendiren işletme sahibi. Web Yöneticisi Araçları'nı kullanmayı bildiğinizi düşünmeseniz de, bunun farkında olmalı ve temel bilgileri öğrenmelisiniz. Web sitenizin Web Yöneticisi Araçları'ndaki yapılandırmasıyla ilgili size yardımcı olması için web yöneticinizi veya bir pazarlama uzmanını görevlendirmiş olabilirsiniz. Bu durumda, web sitenizin tüm raporlarına erişebildiğinizden ve bu raporları kontrol edebildiğinizden emin olmak için o kişiyle birlikte çalışabilirsiniz. Ayrıca, siteniz hakkında işle ilgili önemli kararlarınızı verebilmeniz için sitenizin arama sonuçlarında nasıl performans gösterdiği konusunda mümkün olduğunca fazla şey öğrenmeniz de faydalı olacaktır.

SEO uzmanı veya pazarlamacısı. Dijital pazarlamaya odaklanmış biri olarak, web sitenizin trafiğini izlemeniz, sıralamanızı optimize etmeniz ve sitenizin arama sonuçlarındaki görünümüyle ilgili kararları bilgili şekilde vermenizde Web Yöneticisi Araçları size yardımcı olacaktır. Web sitesiyle ilgili teknik konudaki kararları etkilemek ve Analytics, Google Arama Trendleri, AdWords gibi diğer Google araçlarıyla birlikte ileri düzey pazarlama analizleri yapmak için Web Yöneticisi Araçları'ndaki bilgileri kullanabilirsiniz.

Site Yöneticisi. Site yöneticisi olarak, sitenizin sağlıklı şekilde çalışmasıyla siz ilgilenirsiniz. Web Yöneticisi Araçları; sunucu hatalarını, site yükü sorunlarını ve saldırı, kötü amaçlı yazılım gibi güvenlik sorunlarını kolayca izlemenizi ve bazı durumlarda çözmenizi sağlar. Ayrıca bunu, arama performansıyla ilgili olarak, yaptığınız site bakımı veya düzenlemelerinin düzgün şekilde işlediğinden emin olmak için de kullanabilirsiniz.

Web Geliştiricisi. Siteniz için asıl işaretlemeyi ve/veya kodu oluşturuyorsanız Web Yöneticisi Araçları işaretlemeyle ilgili sık karşılaşılan sorunları (yapısal verilerdeki hatalar gibi) izlemenize ve çözmenize yardımcı olur.