PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İnternet Dünyasından Nasıl Zengin Olursunuz?megatron
14.Ocak.2015, 11:25
Merhaba arkadaşlar;


VİDEO ÇEKİN! Güney Koreli şarkıcı Park Jae-Sang'in söylediği, "Gangnam Style" isimli şarkının klibi, YouTube'a 8 milyon dolar kazandırdı. Karmin grubunu oluşturan Amy Heidemann and Nick Noonan çifti, Chris Brown'un "Look At Me Now" şarkısına yaptıkları cover'la patladılar. Video Nisan 2011'de yüklendiğinden bu yana 68 milyon kez izlendi. Videonun yayınlanmasından 1 ay sonra çift Epic Records'la 1 milyon dolara anlaştı. Sadece müzik videoları para kazandırmıyor. Eğer yeterince şanslıysanız, çocuğunuzun veya evcil hayvanınızın videosu da yayılabilir. Youtube ortak olmak için sizinli irtibata geçebilir. Videonuza gelen reklam gelirlerinin yüzde 50'sini sizinle paylaşabilir. "David After Dentist" videosundaki baba, sadece Youtube'un reklam gelirlerinden 100 bin dolar kazandı. Çeşitli televizyon programlarından, tişörtlerden ve iPhone uygulamalarından da para kazanabilirsiniz.


EŞYALARINIZI SATIN Hepimizin Craiglist ve e-Bay gibi online marketlerden haberi var. Peki bu sitelerden nasıl zengin olabileceğinizi biliyor musunuz ? Online giyim mağazası Nasty Gal'ın sahibi Sophia Amoruso, kariyerine e-Bay'da ikinci el ürünler satarak başladı. Geniş bir hayran kitlesi oluşturduktan sonra kendi web sitesini kurdu. Nasty Gal şu an 130 milyon dolar değerinde ve bu sene 128 milyon dolarlık satış yapmayı hedefliyor. Bu günlerde perakende satış yapan bir çok site var. Threadflip gibi gelecek vaat eden bir çok rakip mağaza, ikinci el kadın giyim ürünleri satıyor.


YARATICILIĞINIZDAN PARA KAZANIN Hepimiz fotoğraf, video gibi medya içerikleri yaratıyoruz. Son araştırmalara günde 375 milyar fotoğraf çekiliyor, Youtube'a her dakika video yükleniyor. Peki bu görüntülerden nasıl para kazanacağınızı biliyor musunuz? Denverlı şirket T3Media'nın yeni webstesi Paya, kullanıcılara Facebook, Youtube, Vimeo gibi siteleri içine alan 250 platformdan görüntü ve videolarını satma imkanı veriyor. Dijital medyanın eBay'ı olan site satışın yüzde 80'ni kullanıcıya veriyor. Özellikle haber değeri olan ve güncel bir şey yakaladığınızda haber kaynaklarından ve reklamcılardan büyük paralar kazanabilirsiniz. Gumroad da Paya gibi kullanıcılara şarkı, bilgisayar programı, kitap gibi yarattıkları herhangi bir şeyi satışa koyabileçekleri bir site. Fiyatı kullanıcılar belirliyor ve Gumroad her satıştan sadece yüzde 5 pay alıyor. İki platform da yeni.


BLOG AÇIN Bazı blogerlar içeriklerini milyon dolarlara dönüştürdü. İlk olarak platformunuzu ne üzerine oluşturacağınızı karar vermelisiniz. Müzik, moda, ekonomi ilgilendiğiniz herhangi bir şey olabilir. Takipçi kitlesi oluşturun ve şirketlerin ilgisini çekmeye çalışın. 2008'de Bankaholic.com'un kurucusu Johns Wu, sitesini Bankrate Inc.'e 14.9 milyon dolara sattı. Girişimci teknoloji sitesi TechCrunch America OnLine (AOL) tarafından 2010'da 30 milyon dolara satın alındı. Moda blogerları da zengin olabiliyor. Man Repeller'ın arkasındaki isim Leandra Medine takı mağazası Dannijo kurdu ve Del Toro ile birlikte ayakkabı tasarladı. Yaratıcılığınızı paraya dökmenin diğer bir yolu da bloğunuzda reklam yayınlatmanız. Takipçileriniz sayfanızda yayınlanan ürünü tıklayıp alırsa size de pay düşer.

WeBMasteR
14.Ocak.2015, 12:43
Bizimki hobi. Bilgi paylaşımı için forum kurduk. Günde 1 TL Adsense geliri zor çıkıyor. Bir yılda geldiğimiz nokta bu.

Yeni bir alanda ilklerden olmak lazım. Yoksa hayli zor bu işler.

megatron
14.Ocak.2015, 14:28
haklısınız adminim bu zamanda insanlar ek gelire daha çok ihtiyaç duyuyorlar

Zeynep can
06.Ocak.2018, 02:57
Benim bayan grubum aktif nasıl satabilirim