PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Host Satıcıları İçin Yer Sağlayıcı Belgesi Neden Alınmalıdır ?megatron
14.Ocak.2015, 00:25
İyi niyetli Mehmet bey bir hosting reseller paketi alır piyasaya bakar kendiside host satmaya karar verir. Bu belgeden haberi yoktur. Forumumuzda konu açar. Kötü niyetli Hakan Ware.z, yasadışı değişik içeriklerini mehmetin host sağladığı ortama koyar. Ayrıca tüm yasadışı faaliyetlerini bu host ortamında yürütür. Birgün şikayet veya ihbar üzerine sorumlu araştırılırken bu Hakanın içeriğinden Mehmet sorumlu gözükür ve o sorumlu tutulabilir. YS belgesi durumunda sorumluluk yer sağlayıcıdan kullanıcıya geçmektedir.


Yine YS belgesine sahip iyi niyetli Ahmet bey düsürt, temiz bir iş yapmaktadır. Öte yandan YS belgesinden haberi olmayan, hatta host nedir tam anlamamış Recep bey aynı ortamda host satmaya çalışır. Sonuçta Ahmet bey ve potansiyel alıcılar bu işten zarar görmektedir.


İşte temelde bu iki nedenden dolayı genel olarak YS belgesi forumda zorunlu tutulmuştur. Hep beraber daha güzel kazanalım mantığınla hareket ediyoruz. Ancak çok özel durumlarda örneğin tanıdığımız bildiğimiz veya güvendiğimiz kişiler olursa ve YS başvuru yapmışlarsa onlara kısa süreli bir ayrıcalık tanırız. Bu çok özel ve sınırlı bir durumdur. Ve yönetimin takdiridir.


Ayrıca forumlarımızda art niyetli satış baltalama amaçlı yazılan veya öyle olduğu mod veya yönetimce algılanan mesajlar silinir, üyeleri banlanır. Burada amacımız bir güven ortamı sağlamaktır. Ancak yönetim olarak bunca sıkıntıyı çekerken üyelerimizden de destek bekliyoruz. Eksiklerimiz kusurlarımız olabilir biz de insanız. Ama gerçek olan niyetimiz size daima kaliteli, insan onuruna yakışır hizmettir. Huzur ve güven içinde bol para kazanmanızdır.

internetten derlenmiştir.

erkolay
14.Ocak.2015, 01:23
Dün sabah, TİB'den mesajımızı aldık. Mealen şu şekilde içeriğe sahip mesaj:

"Yer Sağlayıcı belgenizi almış olsanız da, artık bize bildirimde bulunan muhbir olmalısınız. Faaliyet Belgesi Listelerini kaldıracağız. Sizin de belgesizlerden bir farkınız kalmayacak. Sadece bize sadık muhbirleri gözeteceğiz. 3 ay içinde kararınızı verin. Yakarız çıranızı!"

Anlayacağın, işler değişti megatron arkadaş. Bakalım ne halt yiyeceğiz bu hengamede? Halimiz harap...