PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : STMP Hata Kodları

megatron
11.Ocak.2015, 22:32
SMTP kodları

SMTP Hata Kodları eğer hotmaile email gönderiminde sıkıntı yaşıyorsanız mutlaka bilmeniz çalışmanız gereken kodlar ben bilgilendirme amaçlı alıntı yaptım hotmailden. Bu kodları email gönderim yapınızda mutlaka işleme dahil etmelisiniz.

Açıklama
421 RP-001 Windows Live Hotmail sunucusuna bağlanan posta sunucusu IP'si izin verilen oran sınırını aştı. Oran sınırlamasının nedeni IP/etki alanı saygınlığıdır. Bir e-posta/ağ yöneticisi değilseniz, yardım için lütfen E-posta/Internet Servis Sağlayıcınıza başvurun.

421 RP-002 Windows Live Hotmail sunucusuna bağlanan posta sunucusu IP'si bu bağlantıda izin verilen oran sınırını aştı. Oran sınırlamasının nedeni IP/etki alanı saygınlığıdır. Bir e-posta/ağ yöneticisi değilseniz, yardım için lütfen E-posta/Internet Servis Sağlayıcınıza başvurun.

421 RP-003 Windows Live Hotmail sunucusuna bağlanan posta sunucusu IP'si izin verilen bağlantı sınırını aştı. Sınırlamanın nedeni IP/etki alanı saygınlığıdır. Bir e-posta/ağ yöneticisi değilseniz, yardım için lütfen E-posta/Internet Servis Sağlayıcınıza başvurun.

550 SC-001 İlke nedeniyle posta Windows Live Hotmail tarafından reddedildi. Reddin nedenleri istenmeyen posta özelliklerine sahip içerik veya IP/etki alanı saygınlığı ile ilgili olabilir. Bir e-posta/ağ yöneticisi değilseniz, yardım için lütfen E-posta/Internet Servis Sağlayıcınıza başvurun.

550 SC-002 İlke nedeniyle posta Windows Live Hotmail tarafından reddedildi. Windows Live Hotmail'e bağlanan posta sunucusu IP'si ad alanı araştırma davranışı sergiledi. Bir e-posta/ağ yöneticisi değilseniz, yardım için lütfen E-posta/Internet Servis Sağlayıcınıza başvurun.

550 SC-003 İlke nedeniyle posta Windows Live Hotmail tarafından reddedildi. IP adresiniz proxy/geçiş için kullanılmaya açık gibi görünüyor. Bir e-posta/ağ yöneticisi değilseniz, yardım için lütfen E-posta/Internet Servis Sağlayıcınıza başvurun.

550 SC-004 İlke nedeniyle posta Windows Live Hotmail tarafından reddedildi. IP adresinizden gelen postalarla ilgili şikayetler aldığımızdan IP'niz engellendi. Gönderenlerin e-posta listelerinden istenmeyen alıcıları kaldırmalarına yardımcı olmayı amaçlayan ücretsiz bir program olan Gereksiz E-posta Raporlama Programı'na (JMRP) katılmanızı öneririz. Bir e-posta/ağ yöneticisi değilseniz, yardım için lütfen E-posta/Internet Servis Sağlayıcınıza başvurun.

550 DY-001 İlke nedeniyle posta Windows Live Hotmail tarafından reddedildi. Normalde bir Internet posta sunucusuna kimliği doğrulanmamış SMTP e-postası teslim etmek için kullanılmadıklarından genellikle dinamik IP'lerden gelen e-postaları kabul etmiyoruz. Bir e-posta/ağ yöneticisi değilseniz, yardım için lütfen E-posta/Internet Servis Sağlayıcınıza başvurun. https://www.spamhaus.org, dinamik ve yerleşimlere ait IP adreslerinin listelerini tutmaktadır.

550 DY-002 İlke nedeniyle posta Windows Live Hotmail tarafından reddedildi. Olası nedeni güvenliği aşılmış veya virüs bulaşmış bir sunucu/kişisel bilgisayardır. Bir e-posta/ağ yöneticisi değilseniz, yardım için lütfen E-posta/Internet Servis Sağlayıcınıza başvurun.